Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

???? Co mogę jeszcze sprawdzić??? Coś jest walniete czy soft nie ten, rozkładam już ręce i kumpel tez..... za każde podpowiedzie będę mega wdzięczny i pójdę od razu kodować/sprawdzac

Czy napis kamera niedostępna oznacza jakiś błąd w komunikacji czy raczej kodowaniu??

czy przez to ze wywala błąd softu????

Edytowane przez numi19
Zmiana opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie prawidłowe, kodowanie prawidłowe, HW modułu może być za stare. 

Daj zdjęcie naklejki z modułu bo nie widzę u ciebie na zdjęciu danych o HW.

Tu masz moje kodowanie kamerki:

-------------------------------------------------------------------------------
Address 6C: Back-up Cam.        Labels: 5N0-907-441.clb
   Part No SW: 3C9 907 441     HW: 3C9 907 441 
   Component: J772__Rearview      0020  
   Revision: 00H13000    Serial number: 525PA8-J443975
   Coding: 0020007
   Shop #: WSC 05311 000 00001
   VCID: 68D4BD7D5BF58D6A149-803C

1 Fault Found:
01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285) 
            013 - Check DTC Memory
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 01101101
                    Fault Priority: 6
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 212
                    Mileage: 288582 km
                    Time Indication: 0

             Freeze Frame:
                        Term 15 On
                        Reverse OFF
                    Count: 3

Błąd jest jak w zegarach ustawiony język PL.

Twoje błędy to błędny soft (HW)

brak kalibracji, ale on nie skutkuje wyłączeniem kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, numi19 napisał:

???? Co mogę jeszcze sprawdzić??? Coś jest walniete czy soft nie ten, rozkładam już ręce i kumpel tez..... za każde podpowiedzie będę mega wdzięczny i pójdę od razu kodować/sprawdzac

Czy napis kamera niedostępna oznacza jakiś błąd w komunikacji czy raczej kodowaniu??

czy przez to ze wywala błąd softu????

Trudno z fuzów wróżyć ...

 

Błąd kalibracji to normalne po zmianie kodowania ,nie wpływa na obraz z kamery bardziej na linie żółte te naprowadzające.

Zestaw wskazników nie widze jaki jest tam błąd wiec się nie wypowiem....

 

Nieprawidłowa wersja sterownika tu na 99% jest problem ....

Jedyne co teraz możesz zrobić to sprawdz

1. Numer samej kamery 3c9 980 551 czy 551a

2. Poprawność podłaczenia samej kamery(dwa przewody zasilające oraz kabel antenowy

3. Jeżeli dalej nie działa to proponował bym update software kamery (masz soft 0020 mam identyczny ale w b6) jeżeli dalej nic to update rns510  na ten sam soft co już nasz lub nowszy -ale tu pamietaj jak tobisz update rns to kamera musi być podłączona do auta (+ - cany itp),miałem nieco inny problem podczas modu z kamerą i w moim przypadku ta ostatnia opcja pomogła.

26 minut temu, numi19 napisał:

???? Co mogę jeszcze sprawdzić??? Coś jest walniete czy soft nie ten, rozkładam już ręce i kumpel tez..... za każde podpowiedzie będę mega wdzięczny i pójdę od razu kodować/sprawdzac

Czy napis kamera niedostępna oznacza jakiś błąd w komunikacji czy raczej kodowaniu??

czy przez to ze wywala błąd softu????

Daj znać jeszcze jaki masz H ...H11 , H08 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2018 o 20:29, Marek3 napisał:

Trudno z fuzów wróżyć ...

 

Błąd kalibracji to normalne po zmianie kodowania ,nie wpływa na obraz z kamery bardziej na linie żółte te naprowadzające.

Zestaw wskazników nie widze jaki jest tam błąd wiec się nie wypowiem....

 

Nieprawidłowa wersja sterownika tu na 99% jest problem ....

Jedyne co teraz możesz zrobić to sprawdz

1. Numer samej kamery 3c9 980 551 czy 551a

2. Poprawność podłaczenia samej kamery(dwa przewody zasilające oraz kabel antenowy

3. Jeżeli dalej nie działa to proponował bym update software kamery (masz soft 0020 mam identyczny ale w b6) jeżeli dalej nic to update rns510  na ten sam soft co już nasz lub nowszy -ale tu pamietaj jak tobisz update rns to kamera musi być podłączona do auta (+ - cany itp),miałem nieco inny problem podczas modu z kamerą i w moim przypadku ta ostatnia opcja pomogła.

Daj znać jeszcze jaki masz H ...H11 , H08 ?

Co to ten h... h11??

Jak sprawdzić nr kamerki da się przez Vcds???

gdzie można znalesc soft kamerki?? Oraz rns???

 

 

Gdzie znalesc soft do kamerki??? Bądź sterownika czy tez rns 510???

 

125A997A-9A12-4525-A36D-81CB0390E2EA.jpeg

0CD4BEDF-1B1A-4B05-96CA-A773886A6AEC.jpeg

5C33CB2E-6DF9-4DEC-ACAD-9973C68F1270.jpeg

2EC47D1A-5342-4A9C-A774-FF46F57133C8.jpeg

1697C59D-1707-42A0-9F27-E156C9A9DCFF.jpeg

BB349A7E-444A-4EDB-830F-9EA0965708EA.jpeg

D098D761-78B0-4122-A55B-A28769D70138.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H08 h11 jest na naklejce ster. Kamery dobrze było by gdyby H11 (dobry do b7) .

Soft do kamery dostałem od jednego z kolegów z tego forum ... (jak bedziesz robił to podłącz ładowarke do aku min.30A lub zoststaw uruchomiony silnik update idzie 45 minut. jak napiecie spadnie poniżej 11V to się posypie)

Soft do rns z aso  (bo były błedy w pierszych rns) lub popatrz na chomiku ,mam kilka ale nie wiadomo który podpasuje do twojego bo masz dość niski ...Mój rns to jeden z pierwszych miał 1100 ale update przyjmował tylko softy te bardzo wysokie .

 W rns update robisz z płyty cd i z wyjetym kluczykiem z zapłonu i nic nie włączaj podczas update i pamietaj kamera musi być podpieta(bo inaczej nie zostanie wgrany komponent sofware pod kamere) ,w moim przypadku kamera raz działała raz nie ,musiałem bezpiecznik od kamery wyciągać aby zresetować kam. sterownik ,pomógł upadte ale z podłaczoną kamerą.

 

Ale najpierw sprawdz numer samej kamery oraz podłączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest pierwszy problem na moim sterowniku brak naklejki wiem tylko ze jest 3C9907441

jutro sprawdzę podłączenie a nr kamery przed kupnem wysłał mi sprzedający taki

 

Taki niby mam nr kamery, przed kupnem wysłał mi sprzedający a niechce rozbierać uchwytu żeby nic nie polamac

 

9D733532-58A3-4F87-8220-0E02843A064D.jpeg

 

Myślisz ze bardziej winny może być soft od rns czy kamerki???

od czego zacząć?? Rns znajde na chomiku natomiast do kamerki to nie ma szans nie poradzę sobie z tym..... nie ma kogos kto by pomógł w promieniu 200km od Bydgoszczy???mam wszystko rozebrane w aucie a kamera nie smiga, niechce jej montować dopóki wszystko nie zadziała, na razie leży sobie wszystko na fotelu.....

Cały czas tez się zastanawiam czy wszystko z tych moich gratów jest sprawne?? Sterownik wykrywa... ale jak sprawdzić sama kamerę?? Da się jakoś??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kamere 5Q0 980 551 więc nie od tego modelu auta być może to ten problem jest ???

Ten numer nie był nigdy konfigurowany z tym numerem sterownika

Na twoim miejscu zaczoł bym od wymiany u sprzedającego na właściwą czyli 3c9 980 551a 

Byc może to ten problem ale na 100% nie jestem pewien czy ma to znaczenie 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie dostępny soft do sterownika jaki znalazłem masz już w sterowniku 3C9907441__0020.sgo.

To jaka jest kamera większego znaczenia nie ma a różnica może być tylko PAL/NTSC.

Przy odpowiedniej kombinacji można samą kamerkę podłączyć pod RNS, bez sterownika.

Sterownik 3c9 980 551 a to obecnie już raczej mieści się  w kategorii "biały kruk"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem na forum, szukałem i nie mogę nic znaleść dotyczącego mojego problemu.

Pacjent : VW CC 2012r

Otóż zaczęło się, że na RNS510 wyskakiwał mi błąd dot kamery cofania, że jest nie dostępna. Poszukałem na forum i znalazłem, że trzeba szukać w wiązce, gdyż kable się przecierają. Zacząłem grzebać i faktycznie, w wiązce 1 kabel był całkowicie przerwany, 1 cały, a 2 pozostałe poszarpane. Odpiąłem kleme z akumulatora i przystąpiłem do naprawy kabli. Tak jak wspomniałem, lutowałem bez prądu z akumulatora. Po wszystkim, podpiąłem klemę, radio widzi kamerkę, ale czarna plama. Wysiadam z auta, patrze, kamera się nie otworzyła. Zgasiłem auto i poszedłem poszperać, ale co się okazało, całkowicie przestał działać zamek tylnej klapy (znaczek), znaczek, całkowicie nie reaguje, co za tym idzie nie otwiera się kamera. Tak jakby nie miał prądu. Na tym etapie zostawiłem wszystko i piszę tutaj.

Moje pytanie kieruję do Was - co zrobiłem źle, co jest nie tak ? Może gdzieś jest jakiś bezpiecznik ? Bądź nie wiem ? Coś innego ? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kamerę cofania w wersji high. Po wrzuceniu wstecznego wycisza mi całkowicie radio. Gdzie można zmienić aby tylko ściszał radio. "Paczałem" w opcjach rns 510 ale nie odnalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "parkhilfe"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ogarnięte. Tone, dźwięki i OPS. Jakoś umknęło mi to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja wymiany samej kamery na jakąś lepszą? Nie rozbierałem tej i nie wiem czy jest cień szansy na to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się odrobinę uprzesz to nawet taka podłączysz:

http://allegro.pl/kamera-svhs-svhsc-panasonic-nv-s85e-mega-zestaw-i7410835596.html#imglayer

Zasadniczo jedyny problem to przykręcenie do auta.

 

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zamontować  kamerę w wersji  low wiązke już mam kupioną, szukam teraz kamery  tylko niewiem z jakimi numerami szukać , czy do wersji low i high jest taka sama kamera czy się różnią oczywiście do kombi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Nie będę zakładał nowego tematu wie tu zapytam czy moduł kamery cofania od tiguan-a    5N0907441A podejdzie do rns510 i czy to jest high i będę miał linie skrętne i czy passat b6 obsłuży ten moduł??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pacjent Passat cc 2009 rok, z RNS 510 z fabrycznymi czujnikami przód i tył i asystentem parkowania. Podpowie ktoś jakiej kamery cofania mam szukać, potrzeba jakiś dodatkowy moduł, czy wg da się ją podłączyć, mówimy o ori kamerze.

 

Dzięki

Edytowane przez bzyku_flashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamonowałem kamerkę w wersji low i mam taki problem obraz jest taki fioletowy i niewiem za bardzo co z tym zarobić ma ktoś schemat wiązki w wersji low może któryś przewód jest pomylony 

20180721_075024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień sygnały 13 (zielony) z 26 (czerwony), chyba że faktycznie masz czerwoną trawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej czerwonej trawy to nawet nie zauważyłem  dzięki jak wrzucę do domu to zamienie te przewody a jeszcze jedno czy ta kamera nie patrzy za nisko troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności