Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ogarnięty. Wszystko działa jak należy. Tak jak kolega pisal do samej kamery musza dochodzić dwa przewody zasilające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę, że wielu fachowców jest tutaj, ale nie znalazłem nigdzie opisanego problemu jaki ja mam.

 

Oto i on. Zakładano mi kamerkę, jak się początkowo okazało Panowie poszli na skróty i nie założyli steronika, czyli poszli w wersję LOW. Więc na ekranie miałem tylko obrys samochodu, bez linii prowadzonych (tych żótych, któe pokazuja jak mniej więcej pojedzie auto przy danym skręcie kół). Zrobiłem zamieszanie i Panowie poprawili system, dołożyli sterownik i wszystko co potrzeba i TADAM ma wersję HIGH i linie prowadzenia, ALE....

 

I tu jest pies pogrzebany. Teraz mam dwie linie obrysu samochodu (te zielone) i za cholerę nie wiem jak się pozbyć tych od wersji LOW (tak podejrzewam).

 

Czy ktoś wie gdzie należy i który bicik zmienić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Widzę, że wielu fachowców jest tutaj, ale nie znalazłem nigdzie opisanego problemu jaki ja mam.

 

Oto i on. Zakładano mi kamerkę, jak się początkowo okazało Panowie poszli na skróty i nie założyli steronika, czyli poszli w wersję LOW. Więc na ekranie miałem tylko obrys samochodu, bez linii prowadzonych (tych żótych, któe pokazuja jak mniej więcej pojedzie auto przy danym skręcie kół). Zrobiłem zamieszanie i Panowie poprawili system, dołożyli sterownik i wszystko co potrzeba i TADAM ma wersję HIGH i linie prowadzenia, ALE....

 

I tu jest pies pogrzebany. Teraz mam dwie linie obrysu samochodu (te zielone) i za cholerę nie wiem jak się pozbyć tych od wersji LOW (tak podejrzewam).

 

Czy ktoś wie gdzie należy i który bicik zmienić?

 

Pozdrawiam

 

Akt.....

W załączeniu kilka fotek

Tak się zastanawiam, głośno że może być to związane z tym, iż najpierw układ został złożony jako LOW, tu w jakiś sposób wywołany jest zielony obrys oraz czerwona linia końca. Czy to jest zaprogramowane w samym module kamery? (jak wyłączyć) czy poprzez zwarcie jakiś punktów w instalacji LOW, inne?

 

Na zdjęciach widać ze zarówno linie zielone jak i czerwone są dwie, a chcę mieć jeden zarys :)

IMG_20170908_073141.jpg

IMG_20170908_073148.jpg

IMG_20170908_073118.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie

Passat B6 2011 RNS 510 + Camera cofania HiGH  

Problem polega na tym że nie zawsze włacza się kamera a jak się włączy to nie wycisza dzwięku . 

Podejrzewam że ktoś grzebał w kodowaniu RNS-a lub Camery

Co sprawdzić żeby wszystko wróciło do stanu prawidłowego działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kamera domontowana /czy fabryczne wyposażenie ?

Proponuje na początek podłączyć jakiś interface i odczytać błędy z rns i kamery...

jeżeli będzie błąd brak kommunikacji ,to proponuje sprawdzić pin kostki ,kabel can i zasilanie ,oraz wiązkę miedzy sterownikiem a kamerą w klapie

jak bedzie ok to oddaj sterownik kamery jakiemuś elektronikowi /lub na własne ryzyko możesz pożądnie wygżać płyte sterownika kamery lutownicą typu Hot air

Jeżeli domontowana i sterowniki nie zgłaszają błędów to trzeba ponownie z płyty cd oprogramowanie rns zaktualizować .

może być  ten sam soft co był ale wtedy trzeba wejść  setup i zaznaczyć "zgoda na starsze oprogramowanie"

Temat kilkakrotnie przerabiałem

Edytowane przez Marek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w kodowanie rns i wyłącz "kamera low"

Następnie odłącz kleme akumulatora na 10 sekund i podłącz ponownie - jest to wymagane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem jak w temacie kupiłem auto z nie działająca kamera cofania, po włączeniu biegu wstecznego załączał się tylko parktronik wiec vcds zrobiłem kodowanie aby załączała się kamera jednak po włączeniu wstecznego mam tylko ciemny ekran, dodam jeszcze że z tyłu na wtyczce bezpośrednio przy kamerze nie mam zasilania po włączeniu wstecznego. Mam wiec pytanie czy dysponuje ktoś schematem do całej instalacji tej kamery i czy przechodzi to przez jakiś moduł (jeśli tak to gdzie sie znajduje)  czy bezpośrednio wchodzi do navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2017 o 21:49, matej109 napisał:

Witam mam problem jak w temacie kupiłem auto z nie działająca kamera cofania, po włączeniu biegu wstecznego załączał się tylko parktronik wiec vcds zrobiłem kodowanie aby załączała się kamera jednak po włączeniu wstecznego mam tylko ciemny ekran, dodam jeszcze że z tyłu na wtyczce bezpośrednio przy kamerze nie mam zasilania po włączeniu wstecznego. Mam wiec pytanie czy dysponuje ktoś schematem do całej instalacji tej kamery i czy przechodzi to przez jakiś moduł (jeśli tak to gdzie sie znajduje)  czy bezpośrednio wchodzi do navi?

Przeniosłem twoje pytanie do istniejącego tematu. Tu znajdziesz informacje jak to jest ze sobą połączone i jak można tą kamerę diagnozować.

A tu schemat:

B7_kamera_cofania.pdf

Edytowane przez nTomek
Dodany schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy przy montażu kamery LOW występują jakieś problemy z CAN i błędami jeśli auto jest z 2005 roku? Czy po prost podłączam sobie wszystko na spokojnie koduje i działa? Chodzi o kamerę i wiązkę oryginalną. (zdjęcie)

 

 

1_f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem kamerę w wersji LOW taką  jak MIRECKINO powyżej, Radio RNS 315. Czy bez aktywacji kamery jestem jakoś w stanie sprawdzić czy kamera jest sprawna. Podłączyłem kamerę na krótko, oba plusy po stacyjce podłączone oraz minus ale nic się nie pojawiło. Czy tak będzie bez aktywacji czy mimo wszystko jakiś komunikat powinien się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem przewód sygnałowy do radia, chcę uniknąć sytuacji że wszystko zamontuję i się okaże że coś nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie czy kamerka w znaczku kupiona z passata cc podpasuje do kombi b6 ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ktoś pisał że niby nie bo ta kamerą się otwiera klapę. Ale chodzi mi o to czy w tą dziurę pasuje :D od kombi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu nie widać jakiejś zbytnio ingerencji w klapie a kamera jest w emblemacie....dlatego pytam. A czemu bo mi się ta oryginalna kamera nie podoba...

Edytowane przez PawelMusic1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ANDRIUBIKER napisał:

ona się nie ma podobać , tylko ma działać, a że nie widać ingerencji, tzn,że tej ingerencji było baaaardzo dużo :D i dobrze wyszło, odpowiedz sobie na pytanie sam, skoro w klapie nie ma otworu, to była ingerencja blacharsko-lakiernicza czy nie ;) do tego kwestia uszczelnienia , wyciętego otworu itd... gra nie warta świeczki, a poza zaszpanowaniem sąsiadowi przed blokiem, korzyści z tego żadnej :), no może poza takim szczegółem jak to że na kamerę nie chlapie w paskudną pogodę, tylko nie wiem czy taka dogodność się kalkuluje przy cięciu, spawaniu, uszczelnianiu i podatności po tym na korozję ... ale jak ktoś chce to czemu nie

Te klapy są podatne na korozję nawet bez ingerencji więc taka opcja może to tylko "poprawić".

Swoją drogą, korzystając z okazji - Sedan ma normalny otwór, widziałem już "mody" gdzie wycinano fragment wzmocnienia aby dopasować kamerę ale czy każda kamera jest tak wielka czy może da się jakąś dopasować bez takiej ingerencji? Pytanie czysto teoretyczne, bo nic takiego nie montuje w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam klapę i tak do wymiany. Kupiłem tą kamerkę od sedana w znaczku będę modzić. Zobaczę co z tego będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma opcji żeby skalibrować tą kamerę a tym samym żeby pokazywała prawidłowo linie. Nie przypadkowo inne sterowniki są do kombi i inne do sedanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PawelMusic1989 napisał:

ja mam klapę i tak do wymiany. Kupiłem tą kamerkę od sedana w znaczku będę modzić. Zobaczę co z tego będzie ;)

Bedziesz musial troche porzezbic w klapie zeby zamocowac kamere ze znaczkiem, przerabialem temat w wakacje , ale dla pocieszenia to da sie to zrobic. Mlotek bedzie potrzebny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności