Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

jak dobrze rozumiem to zamiast ciągnąć prąd ze wstecznego z tyłu, mam zabrać z zapalniczki,

A co z adapterem który ma 3 kable - Masa, Stały i Wyzwalacz ?? Gdzie mam to zapiąć z przodu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa do masy. Plus do plusa zapalniczki. A wyzwalacz do Wstecznego

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z adapterem który ma 3 kable - Masa, Stały i Wyzwalacz ?? Gdzie mam to zapiąć z przodu ??

 

Nie masz do adaptera instrukcji albo schematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest napisane w instrukcji że masa do masy stały do stałego i wyzwalacz do wstecznego, ale muszę zapiąć to gdzieś z przodu bo nie bardzo mi się uśmiecha ciągnąć wyzwalacz aż do samego tyłu samochodu żeby podpiąć do wstecznego, z lewej strony w progu idą kable do wstecznego ? wie ktoś jaki kolor może to być w wiązce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable ogarnięte, dalej jest czarno biały kolor i brak wyzwalania obrazu - adapter leci na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest mozliwe zamontowanie w B6 kombi 2010 kamery cofania w odchylanym znaczku?

Spotkaliście się z takim rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Już ktoś parę stron temu próbował. Otwornice i dużo silikonu jest potrzebne ???

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy oryginalna kamera + sterownik i wiązka trochę $$$ kosztuje. A czy ktoś ma doświadczenia z podłączeniem jakiejś uniwersalnej kamerki pod RNS315 (B7 SEDAN) i może polecić odpowiedni zestaw?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Złożyłem sobie taki zestaw:

Kamera:

https://www.aliexpress.com/item/High-quality-car-rear-view-camera-night-vision-car-backup-rear-camera-with-2-IR-LED/32299760788.html?spm=2114.13010608.0.0.YHhUdT

 

Moduł:

https://www.aliexpress.com/item/8-Car-DVD-Player-for-Toyota-Camry-with-GPS-NAVI-3G-WIFI-Port-Radio-RDS-Analogy/1213549916.html?spm=2114.13010608.0.0.YHhUdT

 

I mam problem. Kamera podłączona załączonym przekaźnikiem działa bezproblemowo gdy podepnę inny ekran.

Problemem jest że mimo to obraz nie wyświetla się na RNS510 nic ani szumu ani nic innego.

Zgodnie ze schematem od chińczyka moduł podłączony do zasilania "+" po stacyjce "-" wzięty z anteny prąd na module jest. Czy coś więcej się podpina na moduł ?

Nie wiem jak w inny sposób sprawdzić moduł ???

Gdzieś czytałem że trzeba włączyć w RNS że ma kamerę cofania - ale nigdzie nie widzę takiej opcji ? Mam VCDS więc to również nie jest problem dla mnie zakodować tylko proszę napiszcie co i gdzie .

Prześledziłem większość tego wątku i jednym działa bez kodowania innym nie.

 

Od od razu odpowiadam że klapę bagażnika zamykam do testowania :P

 

 

Edycja

 

Chińczyk przesłał nowy schemat - zgadzający się z ilością przysłanych kabli

Stary schemat

HTB1rXyBQVXXXXXqXFXXq6xXFXXXQ.jpg

HTB1nIOCQVXXXXa7XpXXq6xXFXXX0.jpg

 

Nowy schemat dla potomnych:

 

743064536-182215481.jpg

 

 

Powiedzcie mi jeszcze jedno. Czy ta czarna skrzynka z aukcji to jest przekaźnik ? Czy mam dodać przekaźnik od siebie dodatkowo? Bo zgodnie z instrukcją kable mam podpiąć bezpośrednio do światła wstecznego.

Edytowane przez konrad9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opóźnia podtrzymuje napięcie na kamerze po wrzuceniu biegu. Brak wtedy błędów

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spięte zgodnie z powyższym schematem działa jak należy :-)

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Stałem się szczęsliwym posiadaczem passata 3 miesiące temu, mam zamontowaną kamerkę cofania ale niestety od miesiąca nie działa.

Radio mam RNS510 i po włączeniu pokazuje "Obecnie kamera cofania niedostępna". Zakupiłem ostatnio VCDS-a i odczytałem błąd:

 

Monday,24,July,2017,14:39:33:49450

VCDS Version: Release 16.8.0 Running on Windows 7 x64

http://www.Ross-Tech.com

 

Address 6C: Back-up Cam. Labels: 5N0-907-441.clb

Control Module Part Number: 3C9 907 441 HW: 3C9 907 441

Component and/or Version: J772__Rearview 0020

Software Coding: 0020007

Work Shop Code: WSC 12345 123 00011

VCID: 68DFD2C65BB2F10208-803C

1 Fault Found:

 

02203 - Audio / Video Input 1

011 - Open Circuit

Freeze Frame:

Fault Status: 01101011

Fault Priority: 4

Fault Frequency: 1

Reset counter: 40

Mileage: 314784 km

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

Term 15 On

Reverse OFF

Count: 3

 

Dodam że nie wiem czy kamerka i radio było na fabrycznym wyposażeniu.

Z góry dzięki za każdą pomoc i wskazówki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z błędu wynika, że połączenie między modułem a kamerą jest przerwane/rozłączone.

Moduł znajduje się w bagażniku po prawej stronie za tapicerką, a kamera w klapie bagażnika.

Tu znajdziesz więcej informacji jak to jest ze sobą połączone: https://forum.vw-passat.pl/threads/55753-Kamera-Cofania?p=2255105&viewfull=1#post2255105

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy po uruchomieniu silnika i wrzuceniu biegu wstecznego odrazu włącza się wam kamera za każdym razem?? U mnie jest tak że włącza się odrazu, ale czasem jest tak że wyświetla się logo VW lub jest napis "trwa uruchamianie systemu" i dopiero po jakiś 30s - 60s włącza się kamera.

Czy jest to wina softu i trzeba zrobić aktualizację?? Czy błąd jest gdzieś indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciejK

 

U mnie również dopóki nie zniknie logo VW i nie załaduje się całkowicie system to nie pokazuje się ani OPS ani widok z kamery cofania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z błędu wynika, że połączenie między modułem a kamerą jest przerwane/rozłączone.

Moduł znajduje się w bagażniku po prawej stronie za tapicerką, a kamera w klapie bagażnika.

Tu znajdziesz więcej informacji jak to jest ze sobą połączone: https://forum.vw-passat.pl/threads/55753-Kamera-Cofania?p=2255105&viewfull=1#post2255105

 

 

 

Faktycznie okazało się że kabel zasilający przetarł się w tej harmonijce co biegnie od klapy, dodatkowo dowiedziałem się że kamera była dokładana bo sterownik mam schowany w prawym boczku deski rozdzielczej.

Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy bo już nie mam siły do kamery...

 

Passat jak w opisie, GW 3C0 ... końcówka M. Kupiłem wiązke z modułem z CC z 2012 roku , ori wiązka poprowadzona jak trzeba, CAN wlutowany przy RNS510. Wiązka poprowadzona do klapy , wszystko zakodowane, wyrzuca jeden błąd związany z licznikiem ( podobno to normalne przy PL menu). Kamera w znaczku podłączona , po wrzuceniu wstecznego wyświetla się info na RNS że jest kamera, są linnie pomocnicze i jak skręcam kierownicą to linnie się skręcają w daną stronę. Jedynym problemem jest to że nie otwiera się emblemat z samą kamera , na RNS czarny obraz , jak odchylę ręcznie klapę która jest w znaczku to widac ewidentnie że sygnał VIDEO jest i nie ma problemu .

 

Zasilanie do znaczka podpięte do 4 pinowej wtyczki wg schematu czyli :

 

Pin 1- pusty

Pin 2- masa silcznka kamery

Pin 3- Plus silniczka kamery

Pin 4- pusty

 

Sterownik kamery : 3C8 907 411

Nr Kamery : 3AE827469B

Kodowanie w sterowniku kamery : 0000008

 

Mam dokładane czujniki cofania i OPS na RNS. Moduł PDC 3AE, błędów brak poza tym z licznikiem .

 

Zasilanie pociągnięte z żarówki światła cofania I NIC. Było podejrzenie ze silniczek kamery jest uwalony. Oddałem i kupiłem dziś z odbiorem osobistym drugi znaczek , podłączyłem i nadal nic... Na krótko jak podam z aku 12V do samego silczniczka również zero reakcji.

 

Pytanie czy mam coś źle podłączone czy mam pecha i trafiłem na uwalone znaczki z kamerą w których nie działają silniczki ?

 

Obie kamery sprawdzałem 'na krótko' i zero rekacji, szukać kolejnej czy coś źle robię? Ktoś przerabiał temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle robisz.

Musisz podać do kamery 2xplus.

Jeden stały a drugi do uruchomienia znaczka. Stały plus musi być po bezpieczniku a ten wyzwalający właśnie od wstecznego.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam do kamery wpiąć stały plus? Z wiązki idącej od modułu kamery została mi pusta wtyczka ta błękitna pod która nie mam nic podpięte. Podpięte do kamery mam tylko kabel video do obrazu , prostokątna czarna wtyczkę dwupiniwa, wtyczkę 4 pinowa o ktorej pisałem wyżej i wtyczkę 2 pinowa do mikrostyku zamka.

 

Gdzie powininem podlaczyc stałe 12V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja kamera zaczęła wyświetlać zielony obraz, tzn widać gdzie cofam, ale całość jest zabarwiona na zielono. Tak jak by zgubiła któryś z RGB. Kamera się kończy ? Z autopsji wiem, że te kamery to za mocne nie są i np w żony Qashqaiu też czasem świruje np. w upały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności