Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za linki:) myślałem, że to oryginalny sterownik z liniami cofania;)

 

Na aliexpress sprzedawaj również kamerki do passata z ta opcja ale nie wiem jak to dokładnie działa bez podłączenia pod czujnik skrętu.

https://www.aliexpress.com/item/eeMrke-Rear-Camera-For-Volkswagen-VW-Passat-R36-4D-B6-B7-5D-2009-2015-Parking-Reverse/32750423285.html?spm=2114.01020208.3.122.okIYoC&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_503_10055_10037_10054_10059_10032_10099_10078_501_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051,searchweb201603_8&btsid=9512cd9f-aed7-4214-925b-7ba7af97b849

 

 

Po wylaczeniu wstecznego na ekranie widać śnieg i trwa to jakieś 5 sek zanim przełączyć się na radio. Czy to wina tego ze nadajniki przez te 5 sek dalej wysyłają sygnał do radia (mają jeszcze napięcie)? Czy tak już jest z kamerka low.

Edytowane przez gordonpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z oryginalną kamerą. Od kilku dni nie chce sie schować. Na początku myślałem że to wina mrozu, jednak teraz temperatura jest powyżej zera i nadal kamera się nie chowa. Zaglądałem pod tapicerkę i wszystko wygląda ok, kamera mocno siedzi na swoim miejscu i ani myśli się schować. Ma ktoś jakieś sugestie? Wie ktoś na jakiej zasadzie działa otwieranie/zamykanie kamerki? Z góry dziękuję za odpowiedź. Dodam, że obraz wyświetlany jest bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem kamerę do swojego to rozebrałem ją i nasmarowałem mechanizm wysuwający kamerkę, nie pamiętam tylko czy silniczek z ramieniem aluminiowym ją wypychał a wracała na sprężynie czy może silniczek ją wciągał. Jak już miałeś ściągniętą tapicerkę to rozebranie reszty jest jeszcze łatwiejsze. Nie mam fotek jak mam rozebraną, mam tylko jak jest zdemontowana żeby mieć jej nr. Miałem jedną kamerę w zapasie ale latem poszła do ludzi. Warto czasami ten mechanizm przesmarować bo po rozłożeniu na pół jak chce się palcami ruszyć mechanizm to lekko nie ma, zastanawiałem się wtedy ile taki silniczek wytrzyma. Oczywiście wszystko w klapie działa a przewody za zawiasami są ok?

Znalazłem foto jak mam odkręconą od klamki, poradzisz sobie bez problemów, może po nr. kamery z foto wpisując w google znajdziesz więcej fotek rozebranej.

DSC01644.jpg

DSC01642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem taka stację multimedialną

http://allegro.pl/radio-vw-golf-5-6-passat-b6-cc-caddy-touran-tiguan-i6657052785.html

Po włączeniu biegu wstecznego przełącza się na widok z tylnej kamery ale niestety jej nie mam i szkoda by było z tej funkcji nie korzystać jaką kamerę polecacie ?

Screenshot_20161130-121856.jpg

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. zakupiłem taka kamerkę

http://allegro.pl/kamera-cofania-par...255783532.html

jak powinienem podpiąć żeby wszystko działało?

Czy bezpośrednio do "+" światła cofania czy za pośrednictwem przekaźnika ?

(I tu problem bo światło cofania jest w klapie bagaznika a kamerka nad rejestracją )

czy tak jak na schemacie bo czytałem że bez przekaźnika może być problem.

schemat wkleiłem do posta wyżej

może skoro mam czujniki parkowania to podpiąć pod czujnik parkowania ?

Edytowane przez jozef76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez przekaźnik musisz podłączyć bo będą zakłócenia. mam to samo radyjko działa lux

Edytowane przez arturb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przez przekaźnik musisz podłączyć bo będą zakłócenia

 

Czy taki będzie ok

http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-motocykle-4-pin-30a-12v-on-i5232225886.html

i czy podpiąć tak jak w schemacie ? no i jak sobie poradzić z plusem do wzbudzenia przekaźnika czy od światła cofania ale tu problem bo światło cofania jest w tylnej klapie a kamera w zderzaku czy mogę wpiąć się pod czujniki parkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taki będzie ok

http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-motocykle-4-pin-30a-12v-on-i5232225886.html

i czy podpiąć tak jak w schemacie ? no i jak sobie poradzić z plusem do wzbudzenia przekaźnika czy od światła cofania ale tu problem bo światło cofania jest w tylnej klapie a kamera w zderzaku czy mogę wpiąć się pod czujniki parkowania?

 

Światło jest w klapie ale przewód do światła idzie przez cały samochód.... bo niby skąd i jak lampa by się miała zapalić? Skąd by miała wiedzieć że wsteczny wbijasz? Nie wszystko jeszcze w autach jest na bluetooth łącznie z przesyłem prądu.. Jak masz sedana to przewody idą zawiasami a za boczkiem w bagażniku masz łączenia, tam też znajdziesz przewód od wstecznego bez ciągnięcia od światła przez klapę w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czarny ekran i ten błąd:

01043 - Control Module; Incorrect Software Version

Sterownik to: 3C9 907 441

Kodowanie w sterowniku mam 0010007 czyli Sedan - dopisałem tylko hak, a Sedan był w nim ustawiony, jak go nabyłem.

Oczywiście zmieniłem kodowanie CAN Gateway z mojego Sedana na Other i mam w rezultacie kodowanie: FD817F46404602009002

Wersja: 3C0 907 530 Q

Nie pomogło to niestety.

Nadal brak obrazu (czarny ekran).

 

Koledzy, macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka kamera lepsza pomijając org w znaczku... Kamera w lampce tablicy rejestracyjnej ? W zderzaku czy może w klapie w zamku ?( Kombi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam czarny ekran i ten błąd:

01043 - Control Module; Incorrect Software Version

Sterownik to: 3C9 907 441

Kodowanie w sterowniku mam 0010007 czyli Sedan - dopisałem tylko hak, a Sedan był w nim ustawiony, jak go nabyłem.

domniemam że masz cały zestawik ori + wiązka no i nie zamieszałeś w połączeniu wszystkiego do kupy, jeśli się mylę to pisz co masz to uprości sprawę, jeśli masz vcds to luknij czy moduł kamerki jest widoczny i ewent. przekoduj ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko ori oprócz wiązki. Wiązka od pewnego gościa co na eBay je sprzedaje. Oczywiście, że moduł widoczny. Jak miałby się pojawić Twoim zdaniem błąd 01043? Albo kodowanie miałbym zmieniać bez pomocy jakiegoś VCDSa i braku komunikacji z modułem?

CAN Gateway: 3C0 907 530 Q

Sterownik kamery: 3C9 907 441

Kamera: 5K0 827 469 Q ULM

Pisałem, że zmieniałem z Sedana na Other i nic. Ten błąd nadal jest o niezgodności wersji. Dlatego pytam w tym wątku o jakieś pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na forum zmień na bodajże offroad

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o other - wersja nadwozia - zamiast sedan. Znam te rzeczy z forum. I to właśnie mi nie zadziałało. Dalej mam błąd niezgodnej wersji oprogramowania.

Dlatego właśnie piszę, bo wyczerpałem chyba już wszystkie możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej potrzebna zmiana softu w sterowniku kamery i zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montował ktoś kamerę cofania tego typu jak na zdjęciu w pasku B6 z 2006 roku kombi? Dużo jest zabawy żeby pasowała bo wiem że od 2007 modelowo 2008 klapa jest trochę inna :/Screenshot_20170226-110521.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają mambę - mam i ja :)

 

 

 

W sumie 2-3 godziny spokojnej pracy.

Potrzebne zdolności manualne i papier ścierny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś całą kamerę ? Cz jakiś iny sposób na spryskiwacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności