Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Masz może numer części? Czy za radą Piotra mam sam poszukać?

 

Już mam - 5TA827566B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kamerę cofania zamontowaną w salonie VW. Zapewniano mnie, że będzie miała takie same funkcje jak zamontowana fabrycznie.

Jednak okazało się, że nie ma ona ruchomych linii. Pracownik serwisu w salonie odpowiedział, że nie jest możliwe zamontowanie kamery z ruchomymi liniami poza fabryką VW.

Ponadto po jakimś czasie zaobserwowałem, że w obrazie z mojej kamery nie widać zderzaka samochodu.

I tu moje pytanie: Czy można kamerę jakoś regulować aby pojawił się zderzak w jej polu widzenia?

Pozdrawiam/KUBAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B8 pewnie nikt jeszcze sobie nie dokładał kamery. W B7 i B6 można załozyc dokładnie taką samą jak daje fabryka z widocznymi liniami.

Ta kamera w B8 jest jednak inna - dużo lepsza i z szerszymi kątami widzenia. Montuje sie ją na stałe i nie ma możliwości regulacji. Dziwne, że nie jest tak samo jak w fabrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam, się czy mogła zostać jakoś źle zamontowana i czy serwis mógłby to jakoś poprawić. Niby brak zderzaka w polu widzenia kamery to nie tragedia, ale gdyby go było widać, to można by manewrować z "milimetrową" precyzją. Teraz bardziej polegam na czujnikach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ta kamera przez ASO jest zamontowana?

w znaczku VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w znaczku nr części 3G0827469H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z trochę innej beczki.

W moim aucie obraz jaki widzę w kamerze jest taki:

20160221_155451.jpg

A chciałbym mieć taki:

824436203_11_1080x720_20-tdi-dsg-170km-4-motion-highline-.jpg

 

Dokładniej chodzi mi o rysunek auta z widoczną pracą czujników.

Czy w B6 jest to możliwe? Jeśli tak - co jest potrzebne, jaki sprzęt, kodowanie?

Dość pobierznie przepatrzyłem forum, ale odpowiedzi na to nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa OPS szukaj na forum było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może gdzie jest ta instrukcja od wojasa? Pozdrawiam

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Masz może instrukcje tego jak to zrobiłeś? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa OPS szukaj na forum było

 

Dzięki - to mnie naprowadziło, ale więcej znajdę z hasłem: Display OPS and RVC at the same time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co obsługuje funkcja oznaczona strzałką ?widok kamery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co obsługuje funkcja oznaczona strzałką ?

 

wspomaganie wyjeżdżania z ulicy prostopadłej (widok kątowy prawo/lewo czy coś jedzie, czy ktoś idzie itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja obsługiwana jest przez czujniki OPS czy przez radary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś w Warszawie jest w stanie zamontować mi kamerę do Passata b6 pod tablice rejestracyjna? kamerę już kupiłem i patrzyłem i działa tylko nie mam kluczy żeby sobie kable dobrze pochować... ? i pytani czy trzeba ściągać zderzak żeby kable przeciągnąć czy nie?

Edytowane przez ptysiu007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem posty wszerz i wzdłuż i mam kilka wniosków co do mojego projektu i kilka pytań, bo nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. A chcę rozumieć a nie mieć podane na tacy "zrób tak a tak i zadziała".

 

Interesuje mnie założenie kamery w emblemacie do mojego sedana.

Mam MFD2 DVD, który oczywiście ma wejście AUX Video 18 pin, gdzie sygnał wchodzi RGB+sync. Jak skonfiguruję w radiu, że jest AUX razem z Video, to wystarczy, że pojawi się sygnał na wejściu i ekran przełączy się na to źródło. Mogę to oczywiście sprawdzić eksperymentalnie kupując wtyczkę i zarabiając kabel do VGA z laptopa... Ale czy tak to działa?

 

Zrozumiełem, że jest kilka rodzajów instalacji kamer w emblemacie w CC (czyli również w sedanie):

1) low line - bez linii pomagających przy parkowaniu - wtedy jest sama kamera i nie ma tego dodatkowego modułu - z kamery musi wychodzić od razu RGB+sync

2) high line - z liniami pomagającymi przy parkowaniu - oprócz kamery, z której wychodzi sygnał composite, mamy moduł, którego zdaniem jest (oprócz przekonwertowania sygnału composite na RGB) dołożenie tych ruchomych linii, dlatego potrzebna jest komunikacja po CAN, aby mieć informację o kącie skrętu kierownicy

3) high line + TV - czyli jak nr 2 tylko że dochodzi odgałęzienie z tunera TV do modułu obsługującego rysowanie tych linii - Pytanie: który moduł odpowiada za wybór sygnału video? Moduł kamery, czy moduł TV?

 

O ile w przypadku nr 1 sprawa wydaje się prosta, o tyle w przypadku nr 2 z modułem, komunikacja po CAN nie dotyczy tylko i wyłącznie położenia kierownicy (więc i kół) ale też jest jakaś komunikacja pomiędzy radiem RNS 510 (lub RCD 510) dotycząca wyboru opcji tych linii pomocniczych (widziałem na filmikach, że po prawej stronie ekranu dotykowego są różne wersje tych linii pomocniczych, np. pomoc przy kopercie) Czyli idzie informacja z radia do modułu dotycząca wyboru rodzaju linii. Pytanie: Czy bez radia RNS/RCD moduł kamery będzie rysował te dynamiczne linie, czy się zbuntuje i nie będzie dodawał tych linii? Mogę przecież podłączyć inny monitor RGB do wyjścia modułu... Chcę np. podłączyć się do wejścia AUX Video w MFD2, który będzie robił za zwykły monitor...

 

Przypadek nr 1 też nie jest oczywisty, bo z kamery w takim razie musi wychodzić sygnał RGB+sync. Zatem muszą być różne kamery (z rozmiarem emblematu pod B6) różniące się właśnie wyjściem Video: jedne z composite pod dodatkowy moduł a drugie od razu pod radio low line z RGB.

Tylko pytanie które kamery są które?

 

Namierzyłem na forum kilka modeli:

5K0 827 469 - (bez końcówek literowych) - wyjście video composite

5K0 827 469 Q ULM - wyście video compsite

5K0 827 469 AP ULM - (brak danych)

5K0 827 469 AQ ULM -€“ kamera low line, czyli wyjście RGB, rysowane statyczne linie pomocnicze w kamerze

5K0 827 469 AS ULM - wyjście jest RGB, wbudowany w kamerze moduł rysowania linii pomocniczych dynamicznych - podążające za kierownicą

3AE 827 469 A ULM -€“ od B7 (brak danych), ale to będzie już inny rozmiar niepasujący do B6

Czy moglibyśmy wspólnie uzupełnić tą listę?

 

Trafiają się jeszcze kamery do Golfa, ale to też będzie inny rozmiar emblematu. Tak?

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie do końca z kamery wychodzi sygnał video w sterowniku kamery jest przerabiane na RGB i dodawane są linie mowa o kamerce w znaczku cc b7 do tego sygnał video z niej jest w NTSC

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca?! A jak jest Twoim zdaniem?

Nie koliduje to, co ja napisałem z tym, co Ty piszesz.

Sygnał Composite Video w odróżnieniu od Component (RGB) zawiera informacje o luminancji, kolorze i synchronizacji w jednym złożonym sygnale. Dodatkowo ilość linii może być różna. NTSC ma 525 linii i ok 30 klatek na sekundę a PAL i SECAM mają zwykle 625 linii i 25 klatek. Kolor dodany jest na podnośnej i w NTSC wynosi 3,58 MHz. Oczywiście Twoją informację można jeszcze uzupełnić o to, czy to jest NTSC-M stosowany przede wszystkim w USA, czy NTSC-J stosowany w Japonii. Ale do ogarnięcia tematu kamery cofania nie jest to tak istotne :kciuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności