Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Widzę, że montujecie oryginalne kamery, które są bardzo drogie. Nie da rady podpiąć jakiejś chińskiej pod RNS510?

Jaka najtańsza kamera współgrała by z tą navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje flash do sterownika 3C9 kamery passat kombi b7 do gatewaya AN mam teraz wgrany 3C8 passat CC i kamera "widzi za nisko" a na starym sofcie 3C9 nie było w ogóle aktywnej kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Potrzebuję Waszej pomocy. Pacjent - Passat B6 2007. Kupiłem cały komplet do zamontowania kamery w swoim aucie - całość wyjęta z Passata CC. Poniżej załączam zdjęcia części wraz z ich numerami. Problem mam następujący, za cholerę nie wiem jaka kostka gdzie ma być zamontowana. Oczywiście ostatnia ze zdjęcia idzie od sterownika do radia RCD510, ale który kabel (z którego zdjęcia i którego nr kostki) ma być podłączony do + w skrzynce bezpieczników? Który kabel i do czego ma być podłączony od kamery, który do zamka, który do "wstecznego" itd.. Wiem, że część z tych kabli jest ponoć zbędna, więc byłbym wdzięczny za jakąś instrukcję montażu. Załączam również dwa manuale znalezione w sieci, ale one w żaden sposób nie odpowiadają kolorom moich kabli itd.. Generalnie chodzi mi o instrukcję który pin z której kostki ma być podpięty do nr pinu w innej kostce itd..

Może jest ktoś z okolic Stalowej Woli, Tarnobrzega, Sandomierza lub okolic, kto podjąłby się tego wyzwania? Jeśli nie, prawdopodobnie będę jechał do W-wy bo tam jest ponoć ktoś, kto ogarnia ten temat..

 

Zdjęcia całości:

IMG_1641.jpg

IMG_1640 (2).jpg

IMG_1643.jpg

IMG_1644.jpg

IMG_1646.jpg

IMG_1647.jpg

IMG_1650.jpg

IMG_1651.jpg

IMG_1649.jpg

 

I wspomniane manuale:

http://bd8ba3c866c8cbc330ab-7b26c6f3e01bf511d4da3315c66902d6.r6.cf1.rackcdn.com/MK5RearViewCameraInstall.pdf

http://www.carsystems.home.pl/instrukcje/rvc%20golf%206.pdf

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc i sugestie.

Pozdrawiam

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuję porady w sprawie instalacji kamery cofania.

 

Posiadam Passata B6 kombi 2008.

Nie mam kamery cofania jak sądzę również instalacji do niej.

Posiadam radio nieoryginalne Kenwood DNX7200 - z wejściem RCA do kamery cofania.

 

 

Mam następujące pytania:

1. Jaką kamerę radzicie kupić oryginalną (jeśli tak to jaką montowaną w znaczek czy w klamkę klapy bagażnika) czy jakąś inną proszę o jakieś typy ??

2. Czy jeżeli zamontuję kamerę oryginalną będę mógł ją podłączyć pod rca ??

3. Do czego jest sterownik kamery (czy sama kamera posiada na ekranie linie ostrzegawcze lub/i linie skrętu ??)

 

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem świeżym Użytkownikiem mam pytanie odnośnie kamery cofania wiec podczepiam się pod ten temat. Mam Passata b6 2008 r z kamerą cofania radio oczywiście rns 510 wer.A ściągnąłem nowego softa 4020 i działało wszystko ok. Po 3 msc przestała działać. czasami przy zamknięciu klapy zadziałała jednorazowo. Czasami pisze na radiu ze kamerą jest nie aktywna. Jaka może być przyczyną niedziałającej kamery co sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebuje flash do sterownika 3C9 kamery passat kombi b7 do gatewaya AN mam teraz wgrany 3C8 passat CC i kamera "widzi za nisko" a na starym sofcie 3C9 nie było w ogóle aktywnej kamery

 

Podłąnczam się do tematu miałem sterownik 3c0907441 który zepsuł się. Kupiłem nowy ale nowy przedstawia się po obd 3c8 choć na obudowie jest 3c0.

Efekt jest taki że widzę kawałek swojej tablicy rejestracyjnej . A może można coś w nastawach aby kamera widziała pod innym kątem20141121_163418.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze jeździsz kombi a sterownik kupiłeś od passata cc musisz przeprowadzić kalibracji sterownika będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja chyba tylko przestawi linie , nie zmieni "widocznosci" kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się przeprowadzić kalibrację kamery ?

 

Wydrukowałem na papierze test planszę ,podałem niezbędne wymiary wysokość od podłoża do kamery (810mm), wysokoś/grubość blanszy ( 2mm), oraz odległość od czopa koła do planszy , i vas podaje info : plansza nie zidentyfikowana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownik można dowolnie fleszować z 3c08 na 3c09 i wtedy widzi normalnie i nie ma problemu z kalibracją wsaem jak nie bedzie zkalibrowana to tez widzi dobrze zgłasza tylko błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sterownik można dowolnie fleszować z 3c08 na 3c09 i wtedy widzi normalnie i nie ma problemu z kalibracją wsaem jak nie bedzie zkalibrowana to tez widzi dobrze zgłasza tylko błąd

 

A masz może flasha/eeprom do sterownika 3c0 lub 3c9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak am 3C9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam pytanie odnoścnie kamery cofania.

Mój samochód to pssat B7 i mam niestety dołożoną kamere chińska koło rejestracji która jakością nie powala i cały czas się brudzi...

I moje pytanie brzmi następująco czy wystarczy sama kamera:

http://olx.pl/oferta/kamera-cofania-vw-passat-b6-cc-CID5-ID66sHt.html#fb88bf31d3

Czy potrzebny jest również moduł, wiem, że moduł jest odpowiedzialny za linie...bez lini bym przeżył.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanie odnośnie zaklucen obrazu kamery, żeby problem usunąć wystarczy zwykly filt przeciwzakłóceniowy czy trzeba montować przekaźnik.dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ori kamera cofania z B7 przedstawia lepszy obraz jakościowo niż kamery z B6 ? Czy niczym sie to nie różni ? I czy kupując kamerę z B7 jeśli chcę zamocować do siebie potrzebna będzie jakaś kalibracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum choć od kilku lat śledzę niektóre wątki. Auto robię pod siebie i jak czegoś nie ma a brakuje mi tego to to montuję. Nabyłem Paska CC dwa lata temu z uszkodzonym tyłem i przez rok czasu hobbystycznie sobie go składałem od gołej blachy. Kupując tylną klapę okazało się później że ma zamontowaną kamerę. Dokupiłem sterownik, kable, poskładałem do kupy, zakodowałem RNS, Pdc, i inne moduły i wszystko grało, W skanie VCDSem żaden moduł na czerwono. Wchodząc w moduł kamery żadnego błędu... ale zajrzałem do kodowania... i w kodowaniu odkryłem że brak jest haka, a mam hak. Przeczytałem na forum że kodowanie haka nie zmieni lub nie powinno zmienić kalibracji kamery, niestety zmieniło. Wyświetla teraz błąd kalibracji, linie są jak były, skręcają, nic się nie zmieniło wszystko działa. Denerwuje mnie tylko ten błąd bo przy skanie sterownik kamery na czerwono jest... Czy komuś udała się ta kalibracja z planszami ktoś by to skalibrował w WLKP? U nas w Pile pytałem w serwisie to oni raz w roku mają ten sprzęt i jeszcze za niego muszą płacić i czas oczekiwania 8 miesięcy bo niby każdy serwis w Polsce go wypożycza i krąży on od serwisu do serwisu.. może chcieli mnie tak zbyć, zapytam jeszcze w Poznaniu jak będę przejeżdżał. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś to:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Tiguan_%285N%29_Back-Up_Camera#Back-Up_Camera_Calibration

:?:

Masz tu opisany backup kamery, tylko wartości do wpisania będą inne (wymierzone z CC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam planszy, ktoś wcześniej próbował taką robić a i tak nie udało się skalibrować. Może ta fabryczna coś w sobie ma że kamera ją widzi czy to pomalowany zwykły kawałek blachy? Ktoś widział na oczy jak w serwisie to robią? tu podobne linki... http://www.audizine.com/forum/showthread.php/507970-Backup-Camera-Calibration lub http://workshop-manuals.com/seat/leon-mk1/vehicle_electrics/electrical_system/lights_lamps_switches_outside/reversing_camera_system/ sam nie chciał bym czegoś takiego robić, choć dużo już zrobiłem z vcds em przy aucie to coś mnie powstrzymuje przed wpisywaniem wartości i walkę z tą kamerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić backup wg ross-tech... Tam nie ma żadnej informacji o planszy...

A to, że w ASO Piła mają z tym problem, to nic wyjątkowego ;) U mnie twierdzili, że nie da się bi-xenonów zakodować ;) Może prędzej załatwisz coś w Poznaniu na Krańcowej.

Tak przy okazji-Dynaudio, którego jednak nie kupiłeś ode mnie latem ubiegłego roku poleciało do Moskwy :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A witam witam :) aż do Moskwy poleciały? No to ładnie. Dynaudio to ciekawy temat a tam to pewnie idzie jak woda. Ja się szarpałem z Koszalinem o Dynaudio, boczki na drzwi z tymi głośniczkami , napisem na chromie i listwami led na drzwi. Poskładałem wszystko i działa. Skończyłem na zimę i nie wyjeżdżał bym nim na śnieg ale kolega mnie męczył o tego atramentowego B5 i musiałem mu na Mikołaja sprzedać. Odnośnie kamery to miałem tą stronę zapisaną i niby... moment... zrobię kopiuj.. wklej: Back-Up Camera Calibration

 

Po wykonaniu prac serwisowych, kalibracja musi być wykonywane zbyt. W szczególności jest to przypadek, gdy:

 

Wyjmowanie i instalacja Kamera tylna (R189)

Wymiana tylnej kamery systemu Control Module (J772)

po naprawy wykonywane na tylnej pokrywie po wypadku

po ustawieniu pojazdu

po wykonaniu naprawy na przedniej lub tylnej osi

 

Wymagania wstępne:

 

Urządzenie do kalibracji (VAS 6350), a odległość lasera (VAS 6350/2) usytuowane w sposób opisany w instrukcji naprawy fabryki.

Pojazd musi stać na stabilnej i równej powierzchni.

Upewnij się, że nie ma osoby będąc / pracując w / w pojeździe podczas wykonywania kalibracji.

Nie ruszaj się z pojazdu i nie działają drzwi pojazdu podczas wykonywania kalibracji.

Tylna pokrywa musi być zamknięta.

Przednie koła prosto, Wspomaganie czujnika kąta (G85) blisko 0,0 °.

Zapłon musi być włączony, silnik nie musi być uruchomiony, można podłączyć ładowarkę, aby utrzymać napięcie układu w górę.

Back-Up Camera aktywne i MMI pokazuje kamera cofania Sygnał wideo.

Upewnij się, że nie mają odbicia światła na urządzenie do kalibracji (VAS 6350).

Dla pojazdów z regulacją poziomu, wysokość, aby ustawić automatyczny.

 

I niby w wymaganiach wstępnych że urządzenie do kalibracji VAS 6350 potrzebne. Zajrzałem na tą Krańcową przez neta, mają otwarte w sobotę , bardziej w weekendy w Poznaniu jestem. Za 3 tygodnie znowu tam będę to podjadę do nich i zapytam. Wcześniej chciałem zajechać do tego serwisu po prawej przed Poznaniem, to chyba jeszcze w Suchym Lesie jest ale z daleka już mają napisane że tylko od poniedziałku do piątku. Jak będę coś więcej wiedział to dam znać. Pozdrawiam.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności