Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie trochę słabo się przyznać ale namieszałem coś w ustawieniach i teraz nie działa mi wizualka OPS+camera, po wbiciu R

Zestaw montowany fabrycznie od nowości czyli pełen ori. 

Podpowiedzcie gdzie VCDSem skorygować ustawienia.  Dzieki!

Aha i światła też nie doświetlają jak wcześniej(halogeny) z przodu, z tyłu też nie mam oświetlenia W16 

 

Edytowane przez biggVv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na poprzedniej stronie, co do halogenów to nie ten temat. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem ale nie znalazłem mam paska z 2014 roku siedziało RNS315 jest 510 przy zmianie zauważyłem że jest podpięta podłużna wtyczka od kamery gdzie szukać drugiego końca kamery w klapie brak prawy boczek był demontowany (pękł wąż od spryskiwacza) nie ma tam sterownika gdzieś mogą być wtyki do podłączenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz z interpunkcją! Ile masz kabli w tej kostce i na których pinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na zdjęciu 4 kabelki 

P_20190530_193135.jpg

P_20190530_193124.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz we wtyczce kabli od kamery. To co na zdjęciu to tylko kable od wieszaka do telefonu.

obraz.png.4a8ae2a98f377d482fdfd43f95942b3d.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka bylem pewny ze ta wtyczka jest od kamery dzięki wielkie za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, greg0216 napisał:

wtyczka

Dobrze podejrzewasz. W tym samym gnieździe jest wejście sygnałów z kamery cofania, ale ty nie masz jej zainstalowanej, dlatego nie masz też odpowiednich pinów (9, 11, 12, 13, 24, 25, 26) we wtyczce. 

W każdej chwili możesz doposażyć się w taką kamerę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tym jak już kamerka low mi wystarczy i koszta niewielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Zacznę od tego - miałem stłuczkę, tylna klapa ( kombi passat b6) do wymiany. Kupiłem nową klapę, pomalowałem i okazało się że moja stara klamka z kamerą nie pasuje.

Nie wiedziałem że są różnice w lifcie. I moje pytanie brzmi czy da radę jakoś to przerobić by zamontować moją starą klamkę? Czy szukać jakieś chińskiej kamerki np w ramce tablicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kamerę z liniami skrętnymi czy statycznymi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokazywało mi linie skrętne

Edytowane przez swiety_ino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz kamerę typu high - z modułem w bagażniku. Teoretycznie powinna spasować jakaś (byle jaka) chińska z wyjściem NTSC, ale będziesz miał podwójne linie: statyczne (z kamery) i dynamiczne (z modułu). 

Z tego co ludzie piszą jest też możliwość przerobienia starszej klapy na nową klamkę. 

Post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2018 o 08:38, numi19 napisał:

Witam Panowie

mam do was pilne pytanko, znalazłem na aukcji taki komplet kamerki do mojego b7 kombi, ale nie mogę nigdzie znalesc co to za sterownik i dziwny napis dummy ecu którego nie ma na innych sterownikach w sieci.... czy ktoś z was moglby pomoc?? Czy zna taki sterownik??? 

ED7CDAA6-8895-4460-B326-6A4E470CFD39.png

CB4CC4FB-688B-4A17-AB04-9CC9CD388CF7.png

Trochę czasu minęło ale może jako ciekawostka kogoś to zainteresuje, bo wpadłem na to zupełnie przypadkiem:

https://vwts.ru/articles/tpi/tpi-91h2-2026422_3.html

Okazuje się, że podczas produkcji w okolicach roku 2011-2012... zabrakło modułów kamery cofania! W autach do jakich zamówiono kamerę montowano całą instalację z pustym sterownikiem, który uzupełniano w ramach akcji serwisowej 91H2.

O takiej historii to jeszcze nie słyszałem :]

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 poprawiłeś mi humor w poniedziałek rano :D

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, radekrp90 napisał:

Okazuje się, że podczas produkcji w okolicach roku 2011-2012... zabrakło modułów kamery cofania! W autach do jakich zamówiono kamerę montowano całą instalację z pustym sterownikiem, który uzupełniano w ramach akcji serwisowej 91H2.

O takiej historii to jeszcze nie słyszałem :]

A ja słyszałem i miałem nawet okazje taki "pusty " sterownik sprawdzać. Wyglądał zupełnie normalnie miał wszystkie gniazda tylko brak elektroniki w środku  oraz inne oznaczenie samego sterownika ;)  Sterownik ten był oferowany w sprzedaży dość długo na alle drogo ;).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy sprzedający był świadomy czy nieświadomy, bo wychodzi z tego TPI, że jeśli ktoś miał pecha i auto mu sprzątnięto lub auto zostało skasowane przed dostarczeniem nowych sterowników to po rozbiórce "sprawny" sterownik trafiał na rynek. A, że miał napis "DUMMY" - kogo by to obchodziło... ale prawdę mówiąc nigdy bym się nie spodziewał takiej akcji w produkcji.

Z TPI wynika jednak dużo więcej takich przypadków (choćby złe opony, albo TPI na dostarczenie kół zimowych bo nie było dostępnych opon w dniu zamówienia dla wersji V6) ale ten z tym sterownikiem wydaje się najbardziej kuriozalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, radekrp90 napisał:

ale ten z tym sterownikiem wydaje się najbardziej kuriozalny.

"Założyliśmy panu zaślepkę zamiast skrzyni biegów, bo nie ma w magazynie. Zapraszamy za miesiąc na wymianę. Tymczasem może pan go wozić na lawecie" :D:D

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wyciąć dziurę i dodać opcję "Flintstone-Edition".

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wpadła mi kamerka w wersji low mam pytanie wiem że podpinamy + - i + z lampy wstecznego powie ktoś które piny w kostce są od czego ja ma kolory czerwony niebieski i brązowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności