Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Kalibrację należy wykonać ale jeśli usuniesz błędy to i bez tego zadziała (ja tak mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jankiel96 napisał:

Cześć
Nie znalazłem podobnego problemu ( a jeżeli taki był to proszę o odesłanie do odpowiedniego tematu)
Mam problem z kamerką w swoim aucie. Przez długi czas wyskakiwał błąd, że kamera nie jest dostępna. Elektronik ponaprawiał mi temat, jednak pojawił się drugi problem, gdyż w momencie kiedy auto dłużej postoi kamera odpala się i pokazuje normalnie 

VCDS do reki i wklej autoscan 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z kamerą cofania po podłączeniu i zakodowaniu wyskakuje mi na radiu że jest kamera , lecz nie ma obrazu z kamery. Nie wiem co dalej mam już robić.

IMG_20230911_162815.jpg

Edytowane przez sobi112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sobi112 napisał:

lecz nie ma obrazu z kamery.

Przyczyn może być wiele: uszkodzona kamera albo okablowanie, brak zasilania kamery, niewłaściwe parametry np. kamera AHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje nr kamery, lekko rozmazane ;) Zastanawiam się czy dochodzi właśnie od zmieniarki do radia zasilanie.

IMG_20230913_180412.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nr twojego radia a nie kamery. Kamera jest urządzeniem prostym: analogowa w systemie NTSC. Nie ma w niej oprogramowania. Gdzie ją kupiłeś? Jak ją podłączyłeś? Które piny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U chinola kupiłem według jego instrukcji, czyli niebieski pod wsteczny,, masa pod kostkę w zmieniarce o prąd też pod zmieniarkę i od cincha wideo pod pin 6 i 12 w kostce niebieskiej. Do tego jeszcze był kabel właśnie z czerwonym, czarnym i niebieskim kablem. Z tej kostki wypisałem piny i wpiąłem w kostkę w zmieniarce.

IMG_20230906_133311.jpg

IMG_20230905_181452.jpg

Edytowane przez sobi112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz multimetr to zmierz napięcie stałe na kablu cinch który wychodzi z kamery kiedy masz włączony zapłon i wbity wsteczny. Normalnie powinno tam być około 1V. Jeśli jest 0 to albo kamera nie ma poprawnego zasilania (powinno być 12V), albo problem z kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być ok. To jest tylko orientacyjny pomiar czy jakiś sygnał tam w ogóle jest i widać, że jest.

Pozostaje pytanie co to za kamera? W jakim systemie pracuje, bo jeśli to jest PAL, a w dodatku jakaś AHD to mimo obecności sygnału na kablu, obrazu nie będzie, bo MIB obsługuje tylko kamery NTSC o standardowej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba źle kupiłem, bo kupiłem taka:

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 349,92zł  37%OFF | Samochód rewers Backup widok z tyłu kamera parkowania dla golfa 6 7 8 MK6 MK7 GTI BEETLE PASSAT POLO odwróć znaczek z symbolem Logo kamera AHD 720
https://a.aliexpress.com/_EvsiSVp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz CVBS-NTSC, a nie AHD720.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest ona NTSC, tylko się zastanawiam czemu po podłaczeniunie ma obrazu, w vcds trzeba coś dodatkowo jeszcze włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie okablowanie takie , może się jakoś połączyć szara kostkę z niebieska. Nie wiem gdzie już szukać problemu?

IMG_20230920_181447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej z innej beczki czy kable, które przedstawiam na ekranie to jak mam podłączyć? Ciekawi mnie jeden kabel czerwony który wychodzi z cincha męskiego. Gdzie go podłączyć

kamera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, również przychodzę z pytaniem o pomoc w podłączeniu kamery cofania , starałem się przeglądnąć wszystkie wątki ale nie znalazłem konkretów.

Posiadam passata b6 , miałem rns 510 i kamerę w wersji high, zmieniłem radio na Composition media, i teraz pytanie jaką kamerę można do niego podłączyć , czy jakiś chińczyk ? czy ewentualnie oryginalna tylko z jakiego auta by pasowała, ewentualnie czy jak odepnę kamerę od sterownika i podłącze ją bezpośrednio do radia to będzie działać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, przemekdj napisał:

jak odepnę kamerę od sterownika i podłącze ją bezpośrednio do radia to będzie działać???

Tak właśnie. Powinna działać ale oczywiście nie będzie linii skrętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, nTomek napisał:

Tak właśnie. Powinna działać ale oczywiście nie będzie linii skrętnych.

no i działa elegancko :)  żeby mieć linie skrętne to rozumiem że muszę sterownik dołożyć?? od czego najlepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do DM/CM pasuje tylko jeden sterownik, 7N0907441B. To z jakiego samochodu jest bez znaczenia bo można wgrać parametryzację i zrobić kalibrację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności