Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Ok zamówiłem już sterownik od Passata b6 jak zamontuje dam znać czy powrócą linię skrętne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jednak po wstawieniu sterownika z paska b6 nadal nie działają linie. Jedynie na moment się pokażą i wyłancza się funkcja,i pojawiający się błąd 01327

IMG_20230324_123021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 13:38, Wolfe napisał:

Jeżeli chodzi o przerabianie to z 4S0907441B można zrobić 7n0907441B pod DM ;) ale p&p do passata pod rns i rdc to musi być od passata.

Możesz wgrywać co chcesz od 3C0 przez 3C8, po 5N0 i 7N0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można, pamiętam twój wpis, ale trzeba flashować potem kalibrować, nie każdy ma sprzęt ;) przy podłączeniu z paska do paska nie ma już tych atrakcji, jest p&p.

 

Majekcb widzę ze jeszcze masz błąd z parktronikiem, pokasuj, pokaż czy łączy się ze sterownikiem kamery i czy tam są błędy i jak msz go zakodowanego.

Edytowane przez Wolfe
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączy się ze sterownikiem kamery  poniżej masz zdjęcie błędu jeszcze :/

Do parktronica też normalnie się łączy i błędów brakIMG_20230329_170618_BURST001_COVER.thumb.jpg.804cd02f375432dda7db7af2934f851a.jpg

IMG_20230329_170420.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień w kodowaniu z 3 na 2 i pokasuj błędy.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki mogę ręcznie wpisać ten nr zamiast 30007 To 20007 Tak? 

Edytowane przez Majekcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego ;) wszystko wróciło do normy i brak błędu 

 

IMG_20230330_102911.jpg

IMG_20230330_102904.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2023 o 00:13, Wolfe napisał:

Pewnie że można, pamiętam twój wpis, ale trzeba flashować potem kalibrować, nie każdy ma sprzęt ;) przy podłączeniu z paska do paska nie ma już tych atrakcji, jest p&p.

 

Majekcb widzę ze jeszcze masz błąd z parktronikiem, pokasuj, pokaż czy łączy się ze sterownikiem kamery i czy tam są błędy i jak msz go zakodowanego.

No niby racja ale ryżowy VCP nie jest już tak drogi, a się przydaje do wielu modów.

Ja kalibracji nie mam póki co i działa w miarę dobrze kamera (oczywiście wali błędem...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 14:19, radekrp90 napisał:

Możesz wgrywać co chcesz od 3C0 przez 3C8, po 5N0 i 7N0.

Wystarczy sam flash z 4S0 na 7N0? Bo gdzieś czytałem że trzeba dłubnąć sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do DM (czyli 4S0) musi być Firmware oraz Parametryzacja. Tego ostatniego niestety klonem VCP nie zrobisz. Ja tego typu rzeczy robiłem miniVCI oraz Odisem w trybie PassThru ale bardzo ciężko o pliki do parametryzacji (format XML).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wydaje mi się, że padł mi moduł. Brak komunikacji. aktualnie mam DM PQ + Kamera high z liniami skrętnymi do tego "filtr" z ali który pozwolił mi odpalić kamere na DM PQ.

Czy można kupić moduł który da sygnał CVBS NTSC dla DM i będzie współpracował z oryginalną kamerą?

Rozważam jeszcze zakup oryginalnego modułu (chciałbym utrzymać co się da w oryginale) natomiast jakość obrazu nie powala - pytanie czy jest sens zmienić kamerę na uniwersalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalna kamera to najlepsze wyjście w tym momencie, dużo lepsza jakość niż przy korzystaniu z adaptera z RGB na CVBS. Jeśli chodzi o oryginalny moduł do kamery działający z DM to jest praktycznie niedostępny, można szukać za granicą ale ceny to 1400+ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już uniwersalną. Zobaczę czy będę miał chęci i czas, żeby przeciągnąć wiązke przez auto.

Jeżeli chodzi o seryjne rozwiązanie z modułem pasującym do DM - rozumiem, że wiąże się to ze zmianą nie tylko modułu, ale także kamery i całej wiązki?

Tak na marginesie - udało mi się "odratować" aktualny moduł - okazało się, że były zaśniedziałe styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiązkę, to nie mam pewności na 100%, ale raczej trzeba zmieniać. Kamerę można zostawić starą, ale jest problem z kalibracją, bez kalibracji będzie działać normalnie, ale po podłączeniu VCDS będzie wisiał błąd o braku kalibracji. Jest jakiś trick na kalibrację starej kamery z nowym modułem, ale nie zagłębiałem się w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu planuję montaż kamery, została mi po rozbitym B6 ;), teraz znalazł się powód uszkodzony peszel i pęknięty wężyk od spryskiwacza tylnej klapy, także za jednym zamachem mogę doposażyć autko, mam pytanie, wiązkę od rns do modułu mam oryginalną, ale już do klapy nie. Czy przewody od modułu fioletowy i biało-czerwony podłączam bezpośrednio do kamery? w kamerze mam czarny i czerwony.  Chyba, że ktoś poratuje schematem to sobie poradzę mam nadzieję. Pozdrawiam

Witam, udało się opanować montaż wszystko działa z jednym ale w błędach radia pojawia się U101400 - sterownik nieprawidłowo zakodowany... Jakaś podpowiedź co zrobiłem źle?

Pozdrawiam

Zdjęcie WhatsApp 2023-06-10 o 00.44.11.jpg

Edytowane przez radint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam zalany moduł kamery w Vw passat b7 high i chciałem kupić używany na necie ale nigdzie nie mogę znaleźć o tych samych parametrach 3c9 907 441 0020 h12 wszystko co jest dostępne to h9 h10 h11 h13 czy to ma znaczenie i czy któryś z nich będzie pasował? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hxx" to wersja hardware czyli to jaka wersja sprzętowa płytki wewnątrz. Im nowsza tym zwykle lepsza ale dopóki numer się zgadza (3C9 907 441) to nie ma się czym przejmować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2023 o 23:53, radekrp90 napisał:

"Hxx" to wersja hardware czyli to jaka wersja sprzętowa płytki wewnątrz. Im nowsza tym zwykle lepsza ale dopóki numer się zgadza (3C9 907 441) to nie ma się czym przejmować.

A czy po wymianie z zachowaniem zgodności nr 3C9 907 441 będę musiał coś "kodować" czy wystarczy tylko wymienić i będzie hulało? Pozdrawia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności