Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam radio RNS315. 
Dokupiłem kamerkę cofania z aliexpress. 
Podłączyłem: zasilanie do kostki D pin 15; masę do kostki D pin 12; sygnał z wstecznego do kostki od światła wstecznego z kablem czarno-niebieskim.

Nie mam czujników parkowania. W VCDS zmieniłem kodowanie. 
Po wbiciu wstecznego mam czarny ekran. Gdzie leży problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przewód z kamery do rns jak podłączyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.09.2022 o 14:04, zima18 napisał:

A przewód z kamery do rns jak podłączyłeś?

Z kamery do rns mam jeden kabel (nie ma opcji aby nieprawidłowo wpiąć). Generalnie zestaw jaki kupiłem to ten z poniższego linku. https://lemonsharkauto.com/products/for-vw-rns510-rns315-rcd510-radio-rgb-rearview-camera-parking-with-trunk-switch-for-vw-jetta-mk5-5-mk6-vi-tiguan-passat-b7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje pomocy jaką kamerę cofania kupić.

Posiadam passata b7 kombi 2014

Radio RCD510 z wejściem na kamerę, zakupiłem wiązkę do kamery LOW version i chciałbym kupić oryginalną kamerę ( kamera w klamce otwierania bagażnika )

Potrzebuję kamerę z numerem 5N0827566  tylko nie wiem którą dokładnie bo jest wiele kamer z różnymi końcówkami 5N0827566 XX

to oznaczenie XX ma znaczenie np. wersja LOW / HIGH czy nie ma znaczenie którą kupię ?

Gdzieś wyczytałem że kamery wersji LOW to te z niebieską końcówką (wersja HIGH jest z szarą ) - czy to prawda ?

są jakieś wersje z lepszą / gorszą jakością  ?   posiada ktoś znaczenia tych kodów dodatkowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Wiem ze temat stary aczkolwiek bardzo dobrze opisany . Pokusiłem się o montaż kamery cofania w passacie B6 sedan. Sterownik 3c0 907 441 HW:05 SW0042 z passata b6 kombi ( takie ma kodowanie wrzucone), radio RNS 510 , OPS . Wszystko działa ale nie widzę linii skrętnych ani tych na stałe osadzonych w ekranie . Pytanie czy były sterowniki bez w.w linii ? Sterownik kamery bez błędów.  GW zmienione na budę kombi bo nie przyjmował sedana sterownik kamery . Proszę o pomoc . Dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mazur866 napisał:

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Wiem ze temat stary aczkolwiek bardzo dobrze opisany . Pokusiłem się o montaż kamery cofania w passacie B6 sedan. Sterownik 3c0 907 441 HW:05 SW0042 z passata b6 kombi ( takie ma kodowanie wrzucone), radio RNS 510 , OPS . Wszystko działa ale nie widzę linii skrętnych ani tych na stałe osadzonych w ekranie . Pytanie czy były sterowniki bez w.w linii ? Sterownik kamery bez błędów.  GW zmienione na budę kombi bo nie przyjmował sedana sterownik kamery . Proszę o pomoc . Dziękuje 

po 4 h walki w vcds ..... kodowanie 0021007.....ta jedynka na 4 polu uruchomiła skrętne linie ...... ktoś się spotkał z tym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kamera cofania oryginał przestała działać. Błąd to 02203 wejście audio-video 1 .006 zwarcie z plusem. Prosze o pomoc. Przysyłam zdjęcie z vcds. 

DSC_1776.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł (w bagażniku po prawej stronie) nie widzi kamery na swoim wejściu. Albo padła kamera, albo kabel sygnałowy między modułem i kamerą. 

Zdarzała się też korozja styków kostki tego modułu. Sprawdź czy nie jest tam mokro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc . Kamerka już działa .Złącze fakra między kamerką a wiązką było zaśniedziałe . Wyczyściłem i działa . Tylko nie wiem czy złącze fakra z wiązki powinno się swobodnie kręcić dookoła własnej osi  a kabel w miejscu ? Czy jest coś urwane i muszę kupić wtyczkę i wymienić bo zaraz przestanie działać kamerka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2022 o 14:38, nTomek napisał:

Moduł (w bagażniku po prawej stronie) nie widzi kamery na swoim wejściu. Albo padła kamera, albo kabel sygnałowy między modułem i kamerą. 

Zdarzała się też korozja styków kostki tego modułu. Sprawdź czy nie jest tam mokro...

Witam mam błąd 02283 video.... kamerka się otwiera lecz nie wypycha oka na zewnątrz . brak zasilania klapki bagażnika do otwierania . Gdzie może leżeć problem? Kamera oczywiście  oryginalna. Czy na tych przewodach co są na klapie. oprócz tego co robi obraz. Kidy na nich pojawia się sygnał ewentualne prąd ? 

Za co odpowiada ten przewód ? Czy on może być odpowiedzialny za podawanie sygnału ewentualnie prądu na znaczek logo w klapie . Mam problem w postaci nie otwierania się znaczka  i wyrzucania kamery orgi. I tym samy nie dział otwieranie klapy z logo klapy.

Inked20220913_142319.jpg

20230103_203709.jpg

Edytowane przez woj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brązowy - to raczej masa 

z racji iz masy nie ma "pewnej" w klapie, bo jest zawias 

masa jest brana ze środka auta 

 

podobnie w drzwaich - masa tez jest brana ze środka auta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę, po zmianie sterownika kamery z paska b7 do b6 nie działają linie skrętnie. Trzeba to ustawić programem czy jak? Czy musi być zakupiony taki sterownik z b6 żeby to działało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na starym sterowniku działały? Kamerę masz High czy low? Jeśli low to nawet jak dasz sterownik obsługujący linie skrętne to nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pietrek_g napisał:

Kamerę masz High czy low?

Sterownik jest tylko w high.

 

4 godziny temu, Majekcb napisał:

Witam grupę, po zmianie sterownika kamery z paska b7 do b6 nie działają linie skrętnie. Trzeba to ustawić programem czy jak? Czy musi być zakupiony taki sterownik z b6 żeby to działało? 

Z B7 też działa, miałem kiedyś taki u siebie. Pokaż autoscan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jutro autoscan, na starym sterowniki działały linie skrętne, a na nowym na podmiankę co mam nie działa 

I drugie pytanie czy np. Sterownik z tiguan lub Sharan pasowałby czy jednak ciężko? 

Edytowane przez Majekcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rcd i rns tylko passatowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sterownik kamery można przeprogramować na ten od passata (ja mam od Tiguana). Elektrycznie są zgodne, różnią się tylko softem.

Jedynie te 7N0 dla Discovery (CVBS zamiast RGB) nie przerobisz, bo jest inny przetwornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przerabianie to z 4S0907441B można zrobić 7n0907441B pod DM ;) ale p&p do passata pod rns i rdc to musi być od passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności