Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Passat B7, kamerka cofania przestała działać, na początek sprawdzam kabelki i w miejscu gdzie jest podłączona kamera mam zasilanie o napięciu 6,5V (sprawdzałem na samym końcu w klapie bagażnika, czy to normalne ??)

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę. Nie chcę otwierać nowego tematu. 

 Mam od paru dni problem z kamerą cofania. Przestała działać błąd jaki jest to 02203 (przerwa w obwodzie) 

Więc tak sprawdziłem wiązkę i niby wychodzi ze jest ok, sterownik ok, nie zalany a wciąż nie działa kamera, sprawdziłem jeszcze napięcie przy wtyczce do kamerki i jest jedynie 6,5v, wie ktoś może dlaczego? 

Passat b6 combi 2008r.kamera z przyciskiem do otwierania klapy, radio ori rns510

PS. Szukałem od paru dni na różnych forach i nie znalazłem zbyt wiele o kamerkach i tym błędzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat. Zrobiło mi się zwarcie i upaliło kostkę przy module od kamery cofania. Przepiąłem wszystkie przewody do nowej kostki ale mam problem z dwoma kablami. Czerwony z czarnym paskiem i brązowy. Były prawdopodobnie obok siebie w kostce ale nie wiem dokładnie w którym miejscu. Może ktoś ma schemat albo wie pod które numery6na kostce je wpiąć. Passat b7 kombi 2013r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2022 o 16:19, Krajek100 napisał:

Czerwony z czarnym paskiem i brązowy.

Czerwono czarny T54b/43

brazowy T54b/44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oryginalny moduł trajektorii działa tylko z originalną kamera?

Testuje moduł i podłączyłem pod niego chińską kamerkę i nie ma obrazu, czasami się pojawi mocno zakłócony i tyle.

Napięcie na wskazaniach 6.5V.

Błędy 02203 i 02283.

Jesli działa tylko z ori, jaką najtańsza opcja na samo "oczko" kamery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, radekrp90 napisał:

Czy oryginalny moduł trajektorii działa tylko z originalną kamera?

Testuje moduł i podłączyłem pod niego chińską kamerkę i nie ma obrazu, czasami się pojawi mocno zakłócony i tyle.

Napięcie na wskazaniach 6.5V.

Błędy 02203 i 02283.

Jesli działa tylko z ori, jaką najtańsza opcja na samo "oczko" kamery?

kup chinczyka zwbudowanymi liniami dynamicznymi, mniej roboty, mniej kabli , dzila jak trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Major W DM zapewne masz rację, RNS niestety prosi o RGB więc jest problem.

Pytanie jaki sygnał wejściowy obsługuje sterownik trajektorii. Gdy zmienia się sterownik na 7N0907441B (dedykowany do DM) trzeba też zmienić kamerę, pytanie czy odwrotnie nowsza kamera zadziała ze starszymi sterownikami? Ewentualnie, czy jakaś chińska kamera zadziała z modułem trajektorii (5N0907441 zrobiony na 3AE907441)?

W tej chwili obrazu brak - czasami coś mignie i się zastanawiam czy to wina chińskiej kamery czy czegoś innego.

Robiłem konwerter (czarnobiały) aby działała kamera CVBS i jedna kamera działała ale była bez regulacji (odesłałem ją) i teraz montuje inny zestaw i z tą kamerą jest kłopot. Czy mogę podłączyć pod wejście modułu inne (pewne) źródło? Zwykła kamera wideo (mam canona miniDV z wyjściem kompozytowym).

Pytam czy to kwestia kamery czy modułu, bo nie wiem gdzie szukać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vcds nie zgłasza z czym masz problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, radekrp90 napisał:

W tej chwili obrazu brak - czasami coś mignie i się zastanawiam czy to wina chińskiej kamery czy czegoś innego.

A sprawdź ją na zwykłym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na TV działała i stara i ta obecna, choć z tej obecnej obraz nieco gorszy. Nie wiem jednak jaki to typ sygnału (NTSC/PAL czy cokolwiek innego tam może być).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być NTSC bo RNS obsługuje tylko taki format ramki obrazu (480i 60Hz). 

Jeśli próbujesz podłączać kamerę która pracuje w systemie PAL (576i 50Hz) to nie ma prawa złapać synchronizacji.

2 godziny temu, radekrp90 napisał:

Czy mogę podłączyć pod wejście modułu inne (pewne) źródło? Zwykła kamera wideo (mam canona miniDV z wyjściem kompozytowym).

Oczywiście że tak, pod warunkiem przełączenia go na system NTSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale NTSC to ograniczenie wejścia samego RNS510 czy modułu trajektorii?

Kamerkę pierwszą, którą kupiłem dla testu, podłączyłem poprzez układ zbudowany na LM1881. Tamta kamera łapała synchronizację ale docelowo chciałem inną.

Teraz gdy mam drugą kamerę ta nie łapię syncro przez mój moduł, więc postanowiłem sprawdzić czy złapie przez moduł trajektorii - i tu tylko czasami mignie obraz (mocno zniekształcony) i tyle.

Pod telewizorem oraz się pojawił ale miałem wrażenie, że jest również nieco zniekształcony ale tylko na chwilę podłączyłem. Opcji zwrotu i tak już w jej przypadku nie mam więc muszę się z tym pomęczyć. Zastanawiam się czy nie ma tu wpływu to, kabel jest wątpliwej jakości i może jego skrócenie i wykonanie wtyczki bliżej kamery rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli moduł trajektorii mógłby pracować w obu systemach NTSC/PAL to raczej nie byłby w stanie transkodować PAL do NTSC.

Sądze, że skoro na wyjściu ma być RGB 480i 60Hz to na wejściu powinien być dostarczony sygnał kompozytowy NTSC.

13 minut temu, radekrp90 napisał:

Zastanawiam się czy nie ma tu wpływu to, kabel jest wątpliwej jakości i może jego skrócenie i wykonanie wtyczki bliżej kamery rozwiąże problem?

O jaką długość chodzi? Jeśli cirka 30cm to nie powinno stanowić problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel ma z ponad 3 metry.... dziś się wcale nie chce ta kamerka uruchomić. Chiński szajs :D

Te 5N0/7N0 zadziałają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera 5N0 z modułem 3C9907441 u mnie działała.

AB26BB18-C4D0-4E8A-A1F3-EDF5C0F554F7.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skróciłem kabel z kamery do modułu (do ~3m czyli tyle ile jest w oryginale w klapie) i wykonałem wiązkę RGB z modułu do RNS (~10 metrów ale powinno być chyba 7).

Obraz się pojawia choć pewnie sterowanie chińskiej kamerki zawodzi i nie zawsze widzi ją (pokazuje na start komunikat o niedostępności kamery cofania, a później czarny ekran).

Mam obecnie wiązkę z 4 przewodów ekranowanych (dedykowanych do audio) dla sygnału RGBS. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo oryginał ma jeszcze dodatkowe ekranowanie. Koszt jednak niewspółmierny (~mi wyszło jakieś 80 zł z wtyczkami + 40 za piny, które i tak się przydadzą).

Nie mniej, jakość obrazu dpy nie urywa i nie wiem czy to kwestia kamerki, czy ten typ tak ma (przez moduł trajektorii) czy to wina okablowania?

20220703_214629.thumb.jpg.d1a9181f6d89de7a6e4b42de02391fcb.jpg

Nie zostało mi nic innego jak kupić kamerkę i dokończyć instalację jak się należy.

Co do samych modułów - jakby kogoś to interesowało, bo tu info o tym nie było -> 5N0 flaszuje się na 3C9 czy 3AE, czy inne 7N0 (oprócz B przeznaczonego do DM rzecz jasna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, radekrp90 napisał:

Mam obecnie wiązkę z 4 przewodów ekranowanych (dedykowanych do audio) dla sygnału RGBS. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo oryginał ma jeszcze dodatkowe ekranowanie

Hmm, miałem wiązkę z Ali w której w ogóle nie było ekranowania i z kufateca nie widziałem różnicy, nie było też zakłóceń, wiec tak jak masz styknie. Zdjęcie na wiązce z Ali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wolfe Czyli widocznie "tak ma być".

Zostało rozwiązać tymczasowo kwestię samego uruchamiana się kamery, bo teraz ona działa tylko gdy jest otwarty emblemat (chińska wersja, nie oryginał). Prawdopodobnie zasilanie kamery jest w niej tylko gdy otwarty jest emblemat (gdy otworzę emblemat i wtedy uruchomię bieg wsteczny działa). Kolejna sprawa to to, że miałem moduł podłączony pod zapalaniczkę, więc bez stałego zasilania również mógł strzelać fochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kamera cofania Pacjent passat b7 2.0 tdi 2012r (radio rns 510)wczoraj wyskoczył mi błąd na radiu „kamera w tej chwili jest nie dostępna” i od tej chwili radio nie widzi kamery podczas cofania , odczytałem błędy na vcds poniżej wstawię zdjęcie , moduł jaki posiadam to(3AE 907441A), teraz pytanie jedyny podobny numer jaki znalazłem to 3DO 907 441 (to chyba z phanteona) oraz 3CO907441( chyba z b6 i były do tiguanow montowane 2014r )czy moja kamera będzie funkcjonować z tym modułem ?? A może ktoś ma jakiś numer modułu który będzie funkcjonował z moja kamera , zakładam po błędach ze wina lezy po stronie modułu , było trochę wilgoci gdzies dochodzi woda , prawdopodobnie przez kratkę która się tam znajduje do odprowadzania ciśnienia chyba … 

DE9A2B4A-BA4D-457E-9050-7141CCA6B76A.jpeg

Edytowane przez mlody2212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy kamerą, a modułem jest "zwykły" kabel video z gniazdami Fakra (ja kupowałem taki: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/e6888737-2b96-33e4-b45c-cd406c610ddc )

W dniu 9.07.2022 o 08:08, mlody2212 napisał:

(...)moduł jaki posiadam to(3AE 907441A), teraz pytanie jedyny podobny numer jaki znalazłem to 3DO 907 441 (to chyba z phanteona) oraz 3CO907441( chyba z b6 i były do tiguanow montowane 2014r )czy moja kamera będzie funkcjonować z tym modułem ?? A może ktoś ma jakiś numer modułu który będzie funkcjonował z moja kamera , zakładam po błędach ze wina lezy po stronie modułu , było trochę wilgoci gdzies dochodzi woda , prawdopodobnie przez kratkę która się tam znajduje do odprowadzania ciśnienia chyba … 

W sedanie woda leci z uszczelek klapy (a raczej zawiasów klapy). Jeśli masz kogoś kto może Ci wgrać software i zrobić kalibrację to może być dowolny moduł 3C0/3C9/3AE/5N0/7N0 (poza 7N0907441B).

Na początek sprawdź bezpieczniki ale możesz też zajrzeć do obudowy jak faktycznie wewnątrz wygląda płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności