Skocz do zawartości
Marty_McFly

[B6-B7] Kamera Cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne. Według schematu do światła cofania powinien być brązowy masa i plusy biało szary a z drugiej strony czarno niebieski. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o kostkę od kamery już doszlem plus z bezpiecznika czerwony plus ze wstecznego niebieski brązowy masa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, greg0216 napisał:

już doszlem 

Gratulujemy ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe abym fabrycznie miał instalację do kamery cofania, ale nie miał samej kamery? Wyciągnąłem RNS 315 i byłem zaskoczony że jest wtyczka wpięta do VIDEO-IN. Przewód nie jest dokładany, wychodzi z fabrycznej wiązki. Gdzie może być jego drugi koniec?

IMG_6313.jpeg

Edytowane przez zbych_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbych_u napisał:

Gdzie może być jego drugi koniec?

Na poprzedniej stronie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje

czyli nic się nie zmieniło, vw nie daje nic ponad to za co płacimy 

Edytowane przez nTomek
Nie cytuj całego, poprzedniego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jak w temacie,mama problem z kamerką. Przestała działać , tzw wyskakuje na wyświetlaczu komunikat "bład kamery cofania".Pytanie mam odnośnie tego czy kamera cofania od golfa np: 7 by pasowałą do mojego cc?

Dane techniczne

passat cc (po lifcie)

rok prod. 2013

2.0 diesel  140 km

sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gulfa 7 nie podjedzie, inna platforma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek9644 napisał:

wyskakuje na wyświetlaczu komunikat "bład kamery cofania"

Masz skrętne linie naprowadzające?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są skrętne linie

Teraz mam dylemat czy to wina tej płytki która znajduje się w tym całym zestawie zmontowanym z kamerą czy coś innego.Wiem , że już to były tematy poruszane ale już sam nie wiem . Jestem kompletnym amatorem więc zawiązłem to do elektryka i stwierdził że luty były przerwane.Poprawił je ale dalej nie działa . Dodam , że klapę z kluczyka i z guzika z drzwi mogę otworzyć ale ze znaczka już nie. Teraz nie wiem czy jest sens kupić cały zestaw kamery czy bawić się z naprawą tej płytki . Chyba ,że może być jeszcze inna przyczyna ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomek9644 napisał:

Tak są skrętne linie

To oznacza, że masz wersję z modułem, umieszczonym w bagażniku po prawej, który pośredniczy między kamerą a RNS'em. Problem może być w tym module.

Na początek proponuję podłączyć jakiś skaner (VCDS?) i odczytać konkretne błędy.

Można też zaglądnąć do samego modułu czy nie ma śladów wilgoci, korozji na wtyczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do mojego RNS510 w b7 kombi postanowiłem zakupić kamerę z takiego samego modelu z kompletnym modulem wiązkami klapy i przedziału pasażera oraz kamerą. Po instalacji pozostało mi podłączenie i teraz z wiązki wychodzi wtyczka do radia oraz 5 przewodów: dwa z nich to pomaranczowe can low i can hihg , czerwono białe zaislanie + oraz przewód filoetowy oraz czarno czerwony które nie wiem gdzie wpiąć gdyż nie występują takie kolory w wiązce głównej kostki przychodzącej do radia. Może ktoś pomóc?

95690479_2544725745843378_1656623028424933376_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przewód sygnałowy uruchamiający kamerę w momencie wpięcia wstecznego? Jak chcesz to znajdź na YT kanał Krzynol garage i napisz do niego to podeśle Ci schemat jak to ma być podłączone.

Albo na Fejsie też znajdziesz go jako Krzynol garage. Gość jest jednym z większych specjalistów od modyfikacji vagów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kamera w wersji high czy low?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to kamera w wersji high z liniami skrętnymi. Problem rozwiązany: dla tych którzy nie mają kamery cofania a dokładają oryginalna  instalację->  warto brać wszystko z jednego auta najmniej problemów , nowa wiązka klapy bagaznika posiada 2 dodatkowe kable (2 piny) w porównaniu do starej wiązki,  dodatkowe od kamery zasilanie i sygnał chyba wstecznego. Po wymianie tej wiazki, należy się wpiąć do wtyczki na wysokości słupka rolety bagaznika  po lewej stronie. Tylko problem jest taki że wtyczka nie posiada tych dodatkowych 2 pinów! Instalacja nie jest chyba przewidziana do tego  moda.  W moim przypadku poprowadziłem wiązkę  kamery  + 5 przewodów w progach po prawej stronie az do radia . Tam na wysokości schowka ( lub przy radiu ale tam mało miejsca) nalezy wlutować się w can low i can high ( pomaranczowe skrętki)  oraz kabel czarno czerwony wpiąć w zasilanie + - a pozostałe 2 ( z tych 5) przewody pozostawić na wysokości tylnej kanapy pasażera po prawej stronie (fioletowy i biało czerwony). Wszyscy kupujący wiązkę kabiny  tak naprawdę kupują pół wiązki ponieważ jest ona przy demontażu rozcinania dla ułatwienia w połowie -   poprowadzona jest od modułu kamery  w bagazniku przez cały przedni kokpit  do skrzynki bezpieczników w słupku kierowcy i następnie idzie drugim progiem do wtyczki właśnie tej gdzie nie ma pinów- dlatego powstał mój problem i nie miałem się gdzie wpiąć.  Ja poprowadziłem przewód biało czerwony i fioletowy pod siedzeniami pasażera do  wtyczki po drugiej stronie dorabiając 2 piny. Po tym zabiegu wszystko działa jak należy pod warunkiem dodania kamery gatewayu i asystencie parkowania

Edytowane przez artus.byd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:bry2koledzy pomoc mile widziana jak zawsze

Pasek 12,2009r   tak było fabrycznie  (19) Gateway 3C0 907 530 Q  i  (6C) kamera wsteczna 3C9 907 441 wszystko było ok . Teraz zmieniłem Gateway  7N0 907 530 Q   i tu niespodzianka brak obrazu z kamery wstecznej i  błąd 01043   nieprawidłowa wersja oprogramowania:[  gdzie szukać problemu 

Edytowane przez SRB 38vx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć AutoScan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SRB 38vx napisał:

gdzie szukać problemu

W Gateway'u 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2020 o 15:45, SRB 38vx napisał:

:[  gdzie szukać problemu 

W HW modułu kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności