Skocz do zawartości
carere

pęknięta miska olejowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zna ktoś dobry klej do miski olejowej. Jakis magik który kiedyś zmieniał olej w moim pasiu tak dokręcił śrube że gwint w misce pęł wzdłuż. Wyrył w tym miejscu rowek o głębokości ok. 3mm i długości ok 4cm żeby było więcej kleju oczywiście zaklajstrował to czymś ale teraz zaczęło to przeciekać. Wywaliłem to wszystko zakleiłem poxipolem oczywiście wcześniej odtłuściłem. Dziś zakręciłem srubę wlałem litr oleju i co........ZACZYNA CIEKNĄĆ. Odrazu dało się zauważyć że poxipol tak jakby się odkroił. POMOŻECIE

 

Czy ktoś próbował żywicy epoxydowej i maty szklanej????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam pękniętą miskę olejową. W sklepie z materiałami budowlanymi sprzedawca polecił mi jakiś klej do pieców, nazwy nie pamiętam, ale też dwuskładnikowy jak poxipol. Minął prawie rok i do tej pory nic nie przecieka. Z tym, że u mnie pęknięcie sporo mniejsze, właściwie przypominające rysę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zaspawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówi J@ceq, najlepiej zaspawać. Nie baw się w kleje i inne magiczne środki bo wydasz więcej na te cuda niż na spawanie, a efekt może być mierny i krótkotrwały. dobry spawacz Ci to powinien bez problemu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolego wyżej nie baw się w klejenie. Zaspawać prze gwintować i mieć spokój. Załóżmy że uda się skleić będziesz śmigał ale nie znasz dnia i godziny kiedy to może puścić. Jak wywali olej gdzieś na trasie i jeszcze w nocy to raczej nieprzyjemna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :D Klejenie to doraźna naprawa tylko w razie awarii w trasie gdzie jest problem ze zdobyciem adresu dobrego zakładu. Będąc w domu nie rób prowizorek bo to się może podwójnie zemścić. Niestety nasze klekoty mają dosyć spore drgania i z natury kleje nie trzymają długo. Jedź do jakiegoś warsztatu gdzie dobry spawacz ci to zrobi za niewielką sumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy maja racje daj mise do spawania ,pospawaja migomatem i bedzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, muszę wam powiedzieć że wyjąć miskę to jest przerąbane. Walczyłem z bratem 3 godz. W poniedziałek jade do magika spawania aluminium. Ale co dziwne to ona była bez uszczelki na samym silikonie, u Was też tak jest?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy, muszę wam powiedzieć że wyjąć miskę to jest przerąbane. Walczyłem z bratem 3 godz. W poniedziałek jade do magika spawania aluminium. Ale co dziwne to ona była bez uszczelki na samym silikonie, u Was też tak jest?????????????

 

Tak,tylko i wyłącznie; miska jest uszczelniana specjalnym silikonem,a nie uszczelką.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha a co się stanie jak nie wsadzę spowrotem tej osłony plastikowej która jest pod wałem w misce, bo przy wyjmowaniu miski urwałem zaczepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wiem jedno. mi ani klejenie ani spawanie nie pomogło. olej ciągle się sączył. POMOGŁA WYMIANA MISY OLEJOWEJ NA NOWĄ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ponawiam pytanie z tą osłona plastikową co jest pod wałem w misce olejowej, co się stanie gdy jej nie włożę spowrotem, i do czego ona służy?????????/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Andy02

Witam,mam pękniętą mise olejowa w moim b5 TDI ,czy ktoś może z kolegów na forum wymieniał ? Wiadomo że oryginał zawsze można założyć,ale czy takie podróbki-zamienniki ktoś stosował i z jakim skutkiem.Oczywiście wchodzi w grę wchodzi spawanie,w żadnym przypadku klejenie-pokleić można dziecku ''origami''.

 

http://moto.allegro.pl/item664310584_vw_passat_b5_audi_a4_a6_miska_olejowa_1_9_tdi_nowa.html

 

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:53 ----------

 

Aha z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich,szerokości.

 

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

 

Wania witaj,mam pytanko,wymieniłeś mise na oryginał czy może jakiś zamiennik ?

Jak możesz podać ewentualne namiary i koszty będe zobowiązany,pozdrawiam Andy02.

 

---------- Post added at 21:33 ---------- Previous post was at 21:25 ----------

 

Znalazłem jeszcze taka mise :

Jeżeli ktoś może się wypowiedzieć na ten temat,to będe wdzieczny.Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz.

 

http://allegro.pl/item660922454_miska_olejowa_oleju_a4_a6_passat_superb_alu_nowa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wita.

Czeka mnie wymiana miski olejowej.

Czy ktoś może posłużyć radą jak najłatwiej wymienić miskę w silniku ajm?

Czy opłaca się kupować podróbki z allegro (ok 110 w ASO orginał 570)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kmlkantor

Witam Panowie, mam straszny problem. Mianowicie w Pasku B5 FL 1.8T AWT pękła mi miska jako że jestem początkującym kierowcą chciałem żeby było to zrobione u majstra bo ja się na tym nie znam. Paska zawiozłem na spawanie miski do warsztatu i gościu mi mówi że będzie to kosztowało 500-600zł mówię ok niech będzie taka cena za wyciągnięcie, zespawanie przez spawacza i włożenie oraz wymianę oleju. Ale za 2 dni magik dzwoni i mówi że jednak będzie to kosztowało 700-800zł bo musi się pobawić z wyciągnięciem miski bo nie wiedział że to B5 FL a tam trzeba wyciągać całą belkę żeby się do miski dobrać. Pomyślałem sobie na początku że chce mnie w konia zrobić i naciągnąć ale sprawdziłem i rzeczywiście trzeba belkę wyciągnąć żeby się tam dobrać. A za kolejne 2 dni zadzwonił jeszcze raz i mówi że spawanie wyszło więcej i w sumie będzie całość kosztowała około 1000zł czyli 670zł za wyciągnięcie i włożenie miski, 200 za olej, 200 za spawanie. Proszę powiedzcie mi czy taka cena jest prawdopodobna czy chce mnie facet naciąć. I jeżeli tak to jakie mam możliwości żeby jakoś to obniżyć bądź udowodnić mu że troszkę za wysoko się ceni. Chciałbym zaznaczyć że jest to we Wrocławiu i nie jest to żaden warsztat VW. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A za kolejne 2 dni zadzwonił jeszcze raz i mówi że spawanie wyszło więcej i w sumie będzie całość kosztowała około 1000zł czyli 670zł za wyciągnięcie i włożenie miski, 200 za olej, 200 za spawanie. Proszę powiedzcie mi czy taka cena jest prawdopodobna czy chce mnie facet naciąć. I jeżeli tak to jakie mam możliwości żeby jakoś to obniżyć bądź udowodnić mu że troszkę za wysoko się ceni. Chciałbym zaznaczyć że jest to we Wrocławiu i nie jest to żaden warsztat VW. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Zmień tego mechanika, bo raz, że Cie wkręca, a dwa, że ewidentnie jedzie po Tobie, bo widzi, że się nie znasz. Miskę da się wykręcić bez wyciągania kołyski - trzeba popuścić poduszki i lekko podlewarować silniczek do góry. 600 za spawanie? Za 600 to masz nówkę sztukę nie śmiganą, a za połowę tej ceny używkę w idealnym stanie. Nie płać nic bydlakowi niż to co zrobił już, i więcej się u niego nie pokazuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rada ode mnie nigdy miski z allegro nowej w cenie 100 z haczykiem bo to papier ja takowa kupiłem lekko przytarłem i co do czego okazało się ze to papier...(na tyle słaba) stara pospawałem i jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nie wygląda na nową ani nie na papierową KLIK a kosztuje 150 zł

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi poleci gdzie można dobrą miskę kupić w rozsądnej cenie do B5 FL 2001 r combi w automacie. ewentualnie jaki jest to numer częśći. chodzi o miskę z czujnikiem. już 3 ci raz klejona i puszcza ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności