Skocz do zawartości
wac

jaka instalacja gazowa do 2.0 AGG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nadeszła ta chwila, żałuje, że nie zrobiłem tego odrazu po kupnie paska pół roku temu, planuje jak najszybciej założyć instalacje gazową, ostatnimi czasy wydaje już grubo ponad 200 zł na benzyne miesięcznie a to tylko troche się kręce po lublini i dwa razy w miesiacu trasa do domu po 120 km w jedną stronę. Możecie mi powiedzieć jaką instalację wybrać do tego silnika i jaka mniej wiecej jest cena. Poproszę jeszcze o opinie osób które jeźdzą paskami 2.0 jak z awaryjnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Paska z 1996 silnik AGG 2,0. instalacja Bingo M z emulatorem wtryskiwaczy. Instalka śmiga bdb. Wazne aby dbać o okresową wymianę świec, przewodów i stan kopułki oraz młoteczka. Najważniejszy jest montaż instalacji. U mnie przewody elektryczne są w osłonkach - rurki plastikowe karbowane, przewody lpg odpowiednio zlokalizowane.

Miałem strzał 2x ale po wymianie kopułki i kowadełka problem już nie występuje

Kupiłem z instalacją która kosztowała ok1500-1700zł.

Chciałem zmienic na sekwęcję ale dopłata wynosi min. 1500zł wiec sobie darowałem bo ładnie pracuje. w najgorszym wypadku poleci przepływka która kosztuje do 200zł. wiec kłania sie ekonomia .

średnie spalanie 9,5 l/100 LPG.

Jak bym zakładał to prawdopodobnie sekwencję - chociaz nie wiem ile kosztuje jak duza róznica to sie zastanów. Braciak w BMW ma problemy z instalką sekwencyjna.

Ja bez problemów, wymieniam tylko filterek LPG co 10 000km i leje gaz.

 

NAJWAZNIEJSZY MONTAŻ INSTALACJI -poczytaj na necie i zadecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego silnika sekwencji nie trzeba pchac!zaloz zwykla instalacje na sterowniku BINGO tak jak kolega wyzej i bedzie to ok!Jak dopilnujesz filtrow,kabli,swiec i bedziesz lal gaz na dobrych stacjach nie widac wielkiej roznicy w spalaniu i mocy!Ja w swoim 1.8 mam taka instalacje zrobione na niej 75tys jest i wszystko jest ok 100km w trasie 15zl:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wac - normalnie mnie rozwaliłeś. Jak wydajesz aż 200 zł na benzyne to na gaz będziesz wydawał 150 zł (w tym też benzyna). Zastanów się za ile lat ta instalacja się zwróci. To faktycznie chłopie latasz masakrycznie dużo :)

 

A do tego dolicz, że gaz nie wybacza starych kabli, świec itd. Dochodzi koszt przeglądu, napraw...więc kupuj skuterek, pali ze 2 litry na 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalkulacja jest prosta, dwa razy w miesiacu do domu(trasa 2x260 km) potrzebuje 40 litrow i wyjezdzam około 20-25 litrow(miasto około 200 km) po lublinie czyli powiedzmy, ze 60 litrow miesiecznie, z tym, że to jest taki stały minimalny dystans bo np czasami cos wypadnie dodatkowo albo rekreacyjnie, 60 litrow liczac srednio po 4,50 = 270 zł, zakładam, że gazu zjara np 10 litrów wiecej czyli 70 litrów to jest około 100 zł do tego niech pojdzie benzyny za 20 czy 30 zł czyli wychodzi 150 zeta miesiecznie oszczednosci, aczkolwiek jak bede miał gaz to raczej sobie wiecej pojezdze wiec mysle, ze miesiecznie oszczednosc bedzie ciutke wieksza, sama instalacja ze 2 koła, przeglady, jakies tam duperelki do wymiany, myślę, że po roku z groszami się zwróci

Edytowane przez wac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam paska 2.0 AGG ja założyłem instalacje wtrysku gazu jestem w 100% zadowolony brak różnicy osiągów zero strzałów ogólnie jak by go nie było instalacja przełancza sama przy 20 stopniach tak jak teraz jest temp to jak tylko wycofam za bramę. Paliwa mi bardo mało idzie mnie po mieście z klimą i automatem max spalił 12.5 l gazu a w trasie min 8 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek24: Możesz mi powiedzieć ile kosztowała Cię ta instalacja i jaka dokładnie ? ja jeszcze napewno swoim paskiem pare lat będę jeździć więc chce założyć raczej coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacje sekw. założysz już za ok. 2000 PLN Ja paciłem do VR6 - 2300 PLN w Siedlcach na ul. Targowej. Taniej to nie znalazłem niż u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem 2700 ale nie żałuje wole dopłacić ale zakładać w sprawdzonym warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostałem odpowiedz z dwoch z czterech firm do ktorych wysłałem, jako zajebiaszczą proponują wtryski BRC koszt instalacji u każdej 2800 lub STAG300 z wtryskiwaczami VALTEK'a, bądź MagicJet'a za 2300. Prosze jeszcze o info osób co mogą coś powiedzieć czy BRC wart jest dołożenia tych 500 zł. Stempel widze, że masz w vr6 STAG300, polecisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi już ponad 2 lata bezawaryjnie. Gazu nie polecam. Ale jak nie ma innej rady, to po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ale po co ci do 2,0 8v sekwencja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2E i sekwencję, osobiście polecam-żadnych problemów, nie czujesz gazu wcale. Jeśli chcesz oszczędzić to instaluj gorszej generacji, ale zależy jaka będzie różnica cenowa, czy naprawdę warto. Najlepiej popytaj u kilku gaziarzy co polecają i za jakie kwoty. Podobnie jak kolega misiek-na gaz przełącza bardzo szybko, u mnie to 25 stopni, ale to jest moment, zimą przy non-stop otwartym termostacie to max. 3km, teraz na nowym 200m wystarczy przy temp. otoczenia 13 stopni. Misiek pewnie zakładał w znanym u nas w regionie zakładzie za wodzisławiem;) (kurde zapomniałem nazwy i miejscowości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już zdecydowałem na sekwencje, różnica z tego co widze to 500 zł, a posiadaczem swojego b4 bede jeszcze długo(chyba, że mi ktoś zapie**** :-]) więc wole włożyć konkret i mieć spokój, pozatym mój stary ma zbiornik toroidalny z zaworem(kupił auto z dupną instalacją którą potem wyrzucił a zbiornik został) i teraz czekam na odpowiedz z kilku zakładów czy da rade w związku z tym obniżyć koszt, z jednego mi odpisali(auto gaz piekarz w lublinie), że z 2450 zejdzie do 2000 zł więc sporo, ale zacząłem szperać po necie i widze, że negatywne opinie i to nie jedna więc trochę się boję, bo jak się czyta po forach jak się ludzie męczą jak ktoś sprawe spier*****, więc szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja już zdecydowałem na sekwencje...widze, że negatywne opinie i to nie jedna więc trochę się boję, bo jak się czyta po forach jak się ludzie męczą jak ktoś sprawe spier*****, więc szukam dalej.

 

Sekwencja-moim zdaniem dobra decyzja. Co do opinii o zakładzie-jeśli wielu ludzi źle ocenia to omijaj z daleka, bo lepiej dopłacić, a mieć instalację fachowo założoną i nie mieć problemów!

 

ps. dla przykładu partaczy: ostatnio znajomemu coś się pochrzaniło i odpalał na benie i przy 3000 obrotów przełączał się na gaz i gasnął, na samej benzynie nie umiał jechać. Musiał bardzo powoli dojechać do gaziarza (nie przekraczając 3000 obrotów, bo tylko wtedy jechał na benie). Usterka-jakiś de bil pociągnął kabel do komputera z gazu pod aku, przetarł się, trochę wody i zwarcie, komputer spalony. Koszt 150zł+dostrojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam sekwencje sam ją posiadam w swoim pasku.w wczesniejszym pasku miałem mieszalnik i same problemy z tą instalacją.tylko sekwencyjny montuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, jeśli chcesz gaz to tylko dobry i pilnuj żeby Ci reduktor włożyli większy niż moc silnika, bo na tym też oszczędzają. Odnośnie zbiornika, to musi mieć homologacje, jeśli zaniesiesz papiery do wydziału komunikacji zarejestrować gaz to bez tej homologacji d... blada. Przeglądu też Ci nie podbiją bez tego kwitka. Homologacja jest wybita na zbiorniku i ważna 12 lat, ale papier musi być. Lepiej nie kombinuj - gaz to nie żarty i wypadki się zdażają, a wtedy będzie niemiło. Stag 300 jest niezły, parametry trzyma, ale reszta gratów też się liczy. I załóż dobre wtryskiwacze, te tanie szybko padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Homologacja jest wybita na zbiorniku i ważna 12 lat,
A nie 10 lat? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i 10 lat, ale papier musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności