Skocz do zawartości
Gość arq

Nie działa przeciwmgielny tył w kombiaku , co się stało ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem, gdy włączę tylne światła przeciwmgłowe to zapalają się oba stopy, a podczas hamowania też stopy+kontrolka preciwmgłowych w liczniku. Bezpieczniki są oka. Może ktoś mi pomóc. Paska sprowadziłem z niemiec.

 

Witam. Zapewne jest jakieś zwarcie w tylnych lampach, albo ktos to poprostu zmostkowal. Obejrzyj dobrze kable przy tylnych lampach czy nie ma tam jakichś dodatkowych kabli przylutowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam podobny problem, gdy włączę tylne światła przeciwmgłowe to zapalają się oba stopy, a podczas hamowania też stopy+kontrolka preciwmgłowych w liczniku. Bezpieczniki są oka. Może ktoś mi pomóc. Paska sprowadziłem z niemiec.

 

Sprawdź to, jeśli masz hak (jak nie masz to na siłę też się da orginalną wtyczkę źle założyć): jak majstrowałem przy instalacji elektrycznej haka i źle włożyłem wtyczkę do świateł to miałem taki efekt. Źle to może być krzywo (nie wiem czy się da ale może) lub nie tą stroną (!) - wydaje mi się że wtedy uzyskałem efekt zapalania się kontrolki przeciwmgielnych podczas hamowania - ale też podczas włączania kierunkowskazów.

Założyłem raz jeszcze poprawnie - wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciekbd1

Witam moj passacik z niemiec i tez nie działa mi tylny przeciwmgielny ale ja nie posiadam haka i nie widze nic z tyłu pod spodem zeby kiedys był zamontowany,przy włączniku zapala sie kontrolka i na desce rozdzielczej takze sie pali a z tyłu nic sie nie swieci.Zauważyłem ze z tyłu w bagażniku po lewj stronie tam gdzie jest ten schowek jest jakas dużaa okrogła wtyczka ale do niczego nie podłaczona(moze to jest do haka) nie wiem do czego ona jest i czy ma cos wspólnego z tym ze mi nie świeci Prosze o pomoc:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toxic1

U mnie w kombiku jest jeszcze lepszy problem. Po sprowadzeniu z Niemiec nie miałem tylnego przeciwmgielnego dzisiaj poszukałem i okazało się że jest wyciągnięta wtyczka w prawej lampie. Po podłączeniu jej światła zaczeły świecić (oba). Nie wiem ile ma swiecić jedno czy dwa. Ale do rzeczy po wyjechaniu na drogę zauważyłem że w trakcie hamowania zaczyna mi się palić kontrolka przeciwmgielnych pomimo że nie są włączone. Niezłe co

 

Bardzo niezłe bo mam identyczną sytuację samochód z Niemiec i tak samo wyciągnięta wtyczka w prawej lampie. Jak ją podłącze to podczas hamowania zapala się kontrolka od przeciwmgielnych, nie posiadam haku. A przeciwmgielne tylnie nie chcą świecić. Sprawdzone bezpieczniki i wymienione żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem szukałem i znalazłem odpowiedni temat

u mnie również nie działa tylny przeciwmgłowy i również mam hak. autko przywiozłem z niemiec więc domyślam się że to ten właśnie problem.

powiedzcie mi proszę jak obejść ten wyłącznik w złączu haka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość toxic1

ostatnio się zastanawiałem czy czasem mój pasek jednak nie ma haka lub raczej gniazda po haku. Okazało się, że miał hak i ktoś bardzo mądry przeciął całą wiązkę kabli idącą do gniazda haku w schowku po lewej stronie.

Nie ma co zajebi..... są ci ludzie. A przeciwmgielne dalej nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj w moim pasku pojawił się następujący problem z tylnym lewym światłem przeciwmgielnym:

1. Kontrolka przeciwmgielnych zapala się w momencie:

- hamowania - związek ze światłem stop;

- cofania - związek ze światłem cofania;

- migania lewego migacza;

2. Na zewnątrz widać to następująco - w trakcie ww. czynnosci w lewej lampie palą się (b. lekko) praktycznie wszystkie żarówki (pozycja, stop, cofania, migacz).

3. Dodatkowo w momencie jednoczesnego hamowania i włączenia lewego migacza, migacz zaczyna migać 2 razy szybciej;

 

Koledzy, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki bo sam nie wiem od czego się zacząć

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki bo sam nie wiem od czego się zacząć

Od sprawdzenia czy jest masa ( - ) w tej lampie. Ewentualnie podłącz drugi kabel masowy (kolor brązowy) do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, faktycznie pin złączki odpowiadający masie był zaśniedziały. Przeczyszczenie pomogło

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja mam inny problem z światłem przeciwmgielnym... w Aucie wszytko dobrze. ale w przyczepach nie mam... sprawdzałem piny w gnieździe auta i tam jak książki pokazują gdzie są piny masa i przeciwmgielny dałem probówkę i nie świeci się oczywiście w aucie się świeci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołączam się do tematu bo problem jest podobny lecz jednak nieco inny.

A więc w moim passaciku 2001rok B5 fl kombi nie ma przeciwmgielnych ale tylko z prawej strony ani z przodu ani z tyłu. po włączeniu świateł przednich (halogenów) podświetla się kontrolka na włączniku a tylnych zapala się kontrolka na desce między zegarami. tak jakby światła przeciwmgielne był rozdzielona na lewą i prawą stronę. sprawdziłem żarówki - są OK bezpiecznik (nr 36) też ok a prawa strona nie świeci nadal. gdzie szukać problemu???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam dołączam się do tematu bo problem jest podobny lecz jednak nieco inny.

A więc w moim passaciku 2001rok B5 fl kombi nie ma przeciwmgielnych ale tylko z prawej strony ani z przodu ani z tyłu. po włączeniu świateł przednich (halogenów) podświetla się kontrolka na włączniku a tylnych zapala się kontrolka na desce między zegarami. tak jakby światła przeciwmgielne był rozdzielona na lewą i prawą stronę. sprawdziłem żarówki - są OK bezpiecznik (nr 36) też ok a prawa strona nie świeci nadal. gdzie szukać problemu???

pozdrawiam

Wybacz, ale przez brak interpunkcji w Twoim poście, za cholerę nie idzie go zrozumieć :/

Jeśli masz z tyłu działające p/mgielne po lewej, to jest wszystko OK-po prawej nie powinno świecić...

A brak prawego z przodu :?: Sprawdzałeś tam żarówkę :?:

Od przednich p/mgielnych świeci tylko na zielono lapmka we włączniku świateł... Przy włączeniu tylnych dopiero zapala się na zegarach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.miałem ten sam problem ze światłem przeciwmgielnym z tyłu w passacie b5 kombi 99r.co zrobiłem? sprawdziłem bezpiecznik- był ok, żarówkę- była ok.sprawdziłem przewód od wł. aż do wiązki z tyłu przy lampach po lewej stronie(szary z białym paskiem), napięcie ok. zauważyłem że wtyczki obydwie nie był podłączone tylko zawinięte taśmą firmową. w lewej lampie w miejsce gdzie powinna wchodzić wtyczka od przeciwmgielnego wpięta była wtyczka z jakimś czerwonym przewodem z wiązki, a przewód od przeciwmgielnego wpięty był w inną wtyczkę i leciał z powrotem w wiązkę.(szary przewód z białym paskiem) pewnie do lampy prawej.tam oczywiście wtyczka nie wpięta w gniazdo tylko podwinięta i zawinięta taśmą chyba firmową.wpiąłem ją w miejsce gdzie powinna być i zaczęły się jaja. po wciśnięciu hamulca zapaliła się kontrolka od św.przeciwmgielnego na desce, po wł. św. przeciwmgielnego zapaliły się św.stop. a przeciwmgielne oczywiście nie.albo ktoś coś zakombinował albo nie wiem...

1-przeciąłem blaszkę doprowadzającą plus do żarówki i zbędny kawałek wywaliłem (czyli odciąłem jej zasilanie z wkładu)

2-pod blaszkę która została przyczepiłem przewód (nie a się zlutować bo blaszka nie przyjmuje lutu, trzeba umiejętnie związać) przeciągnąłem przez dziurkę kabel aby wychodził z tyłu i podczepiłem pod przewód od św. przeciwmgielnych(szary z białym paskiem) i tyle

masa idzie ze ścieżki z wkładu a plus oddzielnie po prostu doprowadzony i podpięty do kabla org.

zrobiłem tak w obydwu lampach i przeciwmgielaki są dwa ;-) fajnie świecą.wiem że powinna palić się tylko jedna ale co tam...

jeśli komuś pomogło to fajnie.

 

pozdrawiam

1256868106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam problem z tylnymi światłami przeciwmgielnymi mianowicie po włączeniu się kontrolki świateł przeciwmgielnych na desce roździelczej one nie działają.Wszystkie żarówki są dobre.

Moje auto to B5 kombi 2004r ( z hakiem). Prosze o pomoc w rozwiazaniu probelmu.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie świecą.wiem że powinna palić się tylko jedna ale co tam...

jeśli komuś pomogło to fajnie.

Skoro powinna świecić się jedna lampa tylna p.mgielna, to dlaczego niemcy zrobili aby obie się świeciły? U mnie jest wszystko ok. tylko na początku miałem małe problemy z włącznikiem (rozbierałem go i podginałem blaszki od styków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem ze tylko prawa lampa swieci przeciwmglowym, a lewej brak jednego kabla, doszedlem co i jak i bedzie mostkowane prawa do lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

bo w europie jest z jednej strony a np.u angolów z drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest tylne przeciwmgielne w obu lampach a wystarczyło tylko włożyć żarówkę

a teraz mam takie pytanie potrzebuję rozszyfrować te oznaczenia z lewej lampty tylnej tzn. który pin to kierunek, który to światło wsteczne, który światło przeciwmgielne, a który to stop i pozycja

[ATTACH=CONFIG]66670[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]66669[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na drugą stronę i prześledź do których żarówek ścieżki od pinów idą i będziesz wiedział co jest co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a u mnie jest tylne przeciwmgielne w obu lampach a wystarczyło tylko włożyć żarówkę

a teraz mam takie pytanie potrzebuję rozszyfrować te oznaczenia z lewej lampty tylnej tzn. który pin to kierunek, który to światło wsteczne, który światło przeciwmgielne, a który to stop i pozycja

[ATTACH=CONFIG]66670[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]66669[/ATTACH]

Kostka dwupinowa bez oznaczeń:

Wsteczne R/przeciwmgielne L

Kostka dwupinowa 58li/re:

Wsteczny L/przeciwmgielne P

Kostka trzypinowa:

Postojowe (58)/masa (31)/kierunkowskaz

Kostka sześciopinowa:

Wsteczny L/przeciwmgielne P

stop

kierunkowskaz

masa (31)

postojowe (58)

wsteczny R/przeciwmgielne R

OBJAŚNIENIE:

L-obudowa z lewej strony

P-obudowa z prawej strony.

Jak widzisz masz opis na dwie strony ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności