Skocz do zawartości
Gość arq

Nie działa przeciwmgielny tył w kombiaku , co się stało ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arq

Nie działał jak go sprowadziłem z Niemiec, jak włącze w przełączniku tylny przeciwmgielny to kontrolka w liniku się normalnie zapala , tylko , że z tyłu auta się nie pali , z tyłu powinny się z obu stron palić przeciwmgielny czy tylko z jednej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tylko lewy tył. Jak Ci się nie świeci to zacznij kontrolę od bazpiecznika a na żarówce zakończ.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq

No wlasnie szukalem tam w desce bezpiecznika ale od przecimgilenego nie ma :niepewny: a zarowke sprawdzalem prawy tyl :wpale: Przestanei padac to zoabcze lewy tyl , moze to zarowka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arq, a przeszukałeś warsztat ??

Napisz w swoim podpisie jak samochód posiadasz... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq

No włąśnei nie wiedziałem , ze cos takeigo wogole istnieje :krzeslem:

Dzieki za odpowiedzi i wpisuje do opisu czym ja tam jezdze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq

Sprawdzilem zarowke i bezpiecnzik , wszystko całe :[ Co dalej ? :przestraszony: Zauwazylem , ze jak wlacze przeciwmgielny tyl to w liczniu sie kontrolka pali ale w wlaczniku swiatel nie nie podswietla ta ikonka od przeciwmgielnego, moze to jakas wskazowka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat umarl śmiercią naturalną.

Ponawiam, bo mam ten sam problem...

 

arq nie wiem czy masz przednie halogeny, bo ja mam i światła przeciwmgielne włącza się u mnie na 2 razy.

Na raz włączają sie przednie i zapala kontrolka obok włącznika, a na dwa powinien zapalić sie tylny i kontrolka w liczniku.

Podejrzewam, że masz tylko tylne światło przeciwmgielne.

Aha, u mnie też sie kontrolka zapala, oczywiscie bezpieczniki i żarówka OK.....

 

arq a może już sobie z tym poradziłeś..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq
Widzę, że temat umarl śmiercią naturalną.

Ponawiam, bo mam ten sam problem...

 

arq nie wiem czy masz przednie halogeny, bo ja mam i światła przeciwmgielne włącza się u mnie na 2 razy.

Na raz włączają sie przednie i zapala kontrolka obok włącznika, a na dwa powinien zapalić sie tylny i kontrolka w liczniku.

Podejrzewam, że masz tylko tylne światło przeciwmgielne.

Aha, u mnie też sie kontrolka zapala, oczywiscie bezpieczniki i żarówka OK.....

 

arq a może już sobie z tym poradziłeś..?

 

 

Mam z przodu halogeny w lampach takze identyczna sytuacja jak u Ciebie , bezpiecnziki ok , zarowki nowe wstawione i dalej to samo , pewno jakas wada :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może kolega ma hak przy którym jest gniazdo, w którym zainstalowano wyłacznik swiatła tylnego przeciwmgłowego samochodu (świeci tylko wprzyczepie)?

Stosuje sie takie rozwiazanie aby w czasie ciągniecia przyczepy światło nie odbijało się od niej i nie przeszkadzało kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq

ja mam hak fabryczny i za przelacnzikiem tam sie nie rozgladalem :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącznik przełączny jest po wsadzeniu wtyczki do gniazda, jednocześnie z włożeniem wtyczki- w rozwiązaniu firmowym, na tablicy przyrządów zaczyna funkcjonować dodatkowa kontrlolka kierunkowskazów przyczepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arq

faktycznie :krzeslem::krzeslem:

 

:hurra: Dziala , mialem w gniezdzie od przyczepy przejsciowke z Niemeickiej wtyczki na naszą polską , wyjałem ją i działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, bo ja też mam hak fabryczny..

Niestety żadnego przełącznika nie widzę.

Tyle tylko, że poprzedni właściciel założył polskie gniazdo i pewnie źle podłączył te przewody od czujnika i przez to nie mam przeciwmgielnego.

Może mi ktoś powiedzieć jaki kolor ma przewód od tego przełączika/czujnika podłączenia przyczepki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie wrzucę temat do FAQ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mno

Witam. :hurra:

No znalazłem wreszcie podobny problem.

U mnie w kombiku jest jeszcze lepszy problem. Po sprowadzeniu z Niemiec nie miałem tylnego przeciwmgielnego dzisiaj poszukałem i okazało się że jest wyciągnięta wtyczka w prawej lampie. Po podłączeniu jej światła zaczeły świecić (oba). Nie wiem ile ma swiecić jedno czy dwa. Ale do rzeczy po wyjechaniu na drogę zauważyłem że w trakcie hamowania zaczyna mi się palić kontrolka przeciwmgielnych pomimo że nie są włączone. Niezłe co :mur:

Mam prośbę jak ktoś wie niech napisze co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno Jedno. Coś jest nie tak sprwadź kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po podłączeniu jej światła zaczeły świecić (oba). Nie wiem ile ma swiecić jedno czy dwa. Ale do rzeczy po wyjechaniu na drogę zauważyłem że w trakcie hamowania zaczyna mi się palić kontrolka przeciwmgielnych pomimo że nie są włączone. Niezłe co :mur:

Przezorny Niemiec spiął sobie przeciwmgłowe ze stopem, żeby poprawić fatalne światła STOPu w modelu 3B. W efekcie jak naciskasz pedał hamulca, na desce świeci Ci się pomarańczowa ikonka od przeciwmgłowych. Widziałem taki sam patent u the.wolf-a!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego marecek, piszesz że światła stopu w 3B są fatalne? Świecą jaśniej niż pozycyjne i trzecie na górze też jest OK. Nie widzę powodu dla którego mają być złe. Chyba że myślisz o tym, że nie oślepiają jadących za Tobą kierowców tak jak zdarza się turlającym się przede mną posiadaczom samochodów z dużymi diodowymi światłami /w korku efekt jest najlepszy :-)/

 

A jak potrzeba komuś jaśniejszych to może sobie od razu zmienić żarówkę na mocniejszą. Jeżeli jednak spięte światła będą miały żarówki STOP-u to w razie naprawdę gęstej mgły gratuluję pomysłu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMA, jak byliśmy na spocie, mieliśmy okazję jechać za 3B. Był piękny, słoneczny dzień... kompletnie nie było widać kiedy auto jadące przed nami hamowało. Kilka minut po tym jak Marek też zauważył, że tego stopu w ogóle nie widać, mieliśmy dzwonka na spocie - pamiętacie chyba...

 

W 3BG ten problem rozwiązali - stop daje po oczach jak głupi i sama lampa podzielona jest na segmenty o wysokim kontraście... Dlatego twierdzę, że lampy tylne w 3B są kiepskie, a połączenie STOPu z przeciwmgłowymi to bardzo dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, można na tyle sposobów to rozpatrywać że aż głowa boli :-)

Kurz, brud, "tuningowane" światła, nieczynna listwa górna, ostre światło słoneczne... itp.

 

Mimo wszystko dlaczego nie wstawić po prostu dwuwłóknowej żarówki żeby świeciła na oba żarniki?

 

A tak zupełnie na marginesie nie wiem czy też to zauważyliście, jeżeli jadą za sobą koledzy czy nawet znajomi ale w to samo miejsce, jeden za drugim to ich zaufanie do siebie rośnie niewymiernie? Objawia się to tym że w porównaniu do codzienności strasznie skracają odległość między samochodami. Już kilka razy zrobiło się parę razy gorąco przy szybszym hamowaniu. Bez względu na to czy jechałem za czy przed :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności