Skocz do zawartości
AdamUK

Problem ze sprzeglem, prosze o rade ****

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem passata 2006 2.0 TDI z przebiegiem 100k mil, wszystko super pokazywalo mi do przegladu 1400 mil, pojechalem w serwisie wymienili mi olej i zresetowali komputer (long live) itd, powiedzieli ze z samochodem jest wszystko ok i w nalezytym pozadku. Po tygodniu od wymiany oleju zaczely sie dziac cuda ze sprzeglem a mianowicie:

- Po wlaczeniu jedynki lub wstecznego nie mozna pozniej zejsc na luz

- Po wlaczeniu jedynki i braku mozliwosci zdjecia biagu auto z wcisnietym sprzeglem zaczyna sie samo toczyc jak automat.

- Drgania silnika na niskich obrotach

Tutaj moje pytanie co to moze byc i jak ewentualnie temu zaradzic by pojezdzic jeszcze 2 miesiace i dojechac do polski.

 

Pozdrowienia

Adam

 

Ps:Przeczytalem chyba wszystkie tematy na forum zwiazane z dwumasa, lecz jak ktos juz napisal, kazdy przypadek jest inny, a ja sie zatrzymalem na etapie silnika od motorynki :) Wiec prosze o wyrozumialosc.

Edytowane przez AdamUK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pojeżdżenia 2 miesiące to się porządnie zastanów ja też jestem z UK i raczej bym się w taką trasę nie wybrał wiedząc że coś może paść po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jdarek

Mam ten sam problem tylko u mnie nie dzieje się to ciągle, tj. po kilku dniach objawy ustępują i 2-3 tygodnie mam spokój. Wymienilem wysprzęglik ale to nic nie pomogło. Ostatnio mechanik odpowietrzył mi układ i przez dwa dni jest dobrze. Zobaczę jak długo? Dziwne objawy i nikt nie wie, co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi podpowiedzial dobra mysl, ja mam autko na gwarancji :)

Napisze oczywiscie jak bede wiedzial co z nim zrobia.

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Po wlaczeniu jedynki lub wstecznego nie mozna pozniej zejsc na luz

- Po wlaczeniu jedynki i braku mozliwosci zdjecia biagu auto z wcisnietym sprzeglem zaczyna sie samo toczyc jak automat.

- Drgania silnika na niskich obrotach

Tutaj moje pytanie co to moze byc i jak ewentualnie temu zaradzic by pojezdzic jeszcze 2 miesiace i dojechac do polski.

 

nie zaobserwowałeś może jeszcze dziwnego zachowania pedału sprzęgła? jakieś "mrowienie" albo fakt, że zaczął brać z samej podłogi? dziwne dźwięki podczas próby wbicia biegu? -> opisane objawy pasują do uszkodzenia łożyska wyciskowego sprzęgła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jdarek

U mnie pedał sprzęgla jest ok. i bierze tak jak należy, nie ma innych objawów. Problemy z wyrzuceniem na luz -jak juz pisałem -nachodzą i ustępują. Teraz sprzęgło działa dobrze, ciekawe jak długo? A co do łożyska to możliwe, o ile objawy są ciagłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności