Skocz do zawartości
Gość rwojda

mikro włącznik

Rekomendowane odpowiedzi

blad taki Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

 

to napraw - demontaż zamka i przelutować wszystkie luty na mikrostykach + przeczyść jak jest możliwość mikrostyk w zamku ( co idą do nie go 2 kabelki) i powinno działać - miałem u siebie tą samą usterkę po zrobieniu lampki chodzą prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to napraw - demontaż zamka i przelutować wszystkie luty na mikrostykach + przeczyść jak jest możliwość mikrostyk w zamku ( co idą do nie go 2 kabelki) i powinno działać - miałem u siebie tą samą usterkę po zrobieniu lampki chodzą prawidłowo

 

ok szieki jak tylko cos bedzie cieplej bede próbowal z tym zrobic pozdrawiam

Edytowane przez luki092

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam problem został naprawiony po przez wymiane zamka koszt 60zl byly uszkodzone 2 mikrostyki dzieki za pomoc i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,ja już mam dość tych zamków rozbierania ich lutowania itp.kupiłem już używki jak nie świało nie świeci to inne takie,mam zamiar kupić nowy z aledrogo,jaki byście polecili czy ktoś już zakładał takie wynalazki ja znalażłem taki jak w tym linku co sądzicie http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lewy-passat-b5-golf-iv-bora-leon-i3231578450.html niby jest oryginalny niemiecki,poradzcie coś,tylko nie używki bo mam dosyć,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się w porządku. Mając podobny przypadek zainwestowałem jednak w używany oryginalny zamek. Jak przyszedł na spokojnie sobie go rozebrałem posprawdzałem, poprawiłem luty tak pro forma i śmiga już dwa lata. Można znaleźć w bardzo dobrej cenie taki zamek. Ale nowy zamiennik to równie dobry pomysł a już napewno mniej czasochłonny. Pozdrawiam. Ja bym go kupił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,ja już mam dość tych zamków rozbierania ich lutowania itp.kupiłem już używki jak nie świało nie świeci to inne takie,mam zamiar kupić nowy z aledrogo,jaki byście polecili czy ktoś już zakładał takie wynalazki ja znalażłem taki jak w tym linku co sądzicie http://allegro.pl/zamek-drzwi-przod-lewy-passat-b5-golf-iv-bora-leon-i3231578450.html niby jest oryginalny niemiecki,poradzcie coś,tylko nie używki bo mam dosyć,pozdrawiam.

On pewnie tylko leżał obok oryginału:padaka. Za taką cenę nie kupisz oryginalnego zamka, z ciekawości zapytaj w ASO i będziesz miał jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On pewnie tylko leżał obok oryginału:padaka. Za taką cenę nie kupisz oryginalnego zamka, z ciekawości zapytaj w ASO i będziesz miał jasność.

 

Na tej aukcji wyraźnie napisali, że jest to produkt "TECHNOLOGICZNIE ZGODNY Z ORYGINAŁEM", więc wiadomo, że nie oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem kilka dni temu "paszczaka", i nie działa mi w nim:

Oświetlenie bagażnika,

Oświetlenie wnętrza (po otwarciu drzwi),

Oświetlenie pod drzwiami.

Po otwarciu z pilota oświecają się wszystkie sufitowe, pod drzwiami nie reagują.

Po włączeniu zapłonu zamykają się wszystkie drzwi, po czym otwierają się od kierowcy i prawe tylne.

Drzwi za kierowcą zamykają się z pilota i po zapłonie, otwierać trzeba je ręcznie od środka.

 

Po kilku godzinach czytania forum aż się boję za to zabierać bo widzę ze jest masa rzeczy do sprawdzenia :/

 

Pytanie:

Gdzie jest zamieszczone ustrojstwo, które odpowiada za oświecenie wszystkiego po otwarciu drzwi??

Fotka mile widziana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustrojstwo nazywa się moduł komfortu i znajduje sie pod fotelem kierowcy

 

Zamki też proponowałbym przelutować, a przynajmniej zamek z drzwi kierowcy. Czasem może tylko nie łączyć na złączce pomiędzy słupkiem a drzwiami, kiedyś tak miałem i nie zamykało mi drzwi lewy tył.

 

Oto fotka modułu pod fotelem kierowcy

99_1235296235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie ;) )

 

Znacie w okolicach: Wrocław/Legnica jakiegoś elektryka, który zna się na temacie problemów centralnego zamka w B5FL (jedne drzwi się nie otwierają z centralnego). Zapewne trzeba posprawdzać kableki, moduł komfotru, ewentualnie mikrostyki - ale ja nie mam do tego talentu, stad moje poszukiwania takowej osoby.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nabyłem kilka dni temu "paszczaka", i nie działa mi w nim:

Oświetlenie bagażnika,

Oświetlenie wnętrza (po otwarciu drzwi),

Oświetlenie pod drzwiami.

Po otwarciu z pilota oświecają się wszystkie sufitowe, pod drzwiami nie reagują.

Po włączeniu zapłonu zamykają się wszystkie drzwi, po czym otwierają się od kierowcy i prawe tylne.

Drzwi za kierowcą zamykają się z pilota i po zapłonie, otwierać trzeba je ręcznie od środka.

 

Po kilku godzinach czytania forum aż się boję za to zabierać bo widzę ze jest masa rzeczy do sprawdzenia :/

 

Pytanie:

Gdzie jest zamieszczone ustrojstwo, które odpowiada za oświecenie wszystkiego po otwarciu drzwi??

Fotka mile widziana ;)

 

Podłączyłem kabelek, błędy w module komfortu mi pokazało aż 3:

siłowniki obu tylnych drzwi i kierowcy.

test wyjść: oświetlenie wnętrza się załączyło, w drzwiach dalej ciemno.

Moduł komfortu obejrzałem, wygląda jak nowy :/

Drzwi pasażera przód bez żadnych błędów, w aucie dalej ciemności egipskie panują po otwarciu nawet wszystkich drzwi :((

 

Dziś zauważyłem że jak po otwarciu drzwi świeci się oświetlenie i otworzę prawe przednie drzwi, to zaświeca się lampka pod drzwiami. Jak stoi z odpalonym silnikiem to nie reaguje oświetlenie na otwarcie drzwi :/

Edytowane przez Kasztelanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje sie gdzie o kto naprawia takie rzeczy w poznaniu lub okolicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie też coś się dzieje z tym mikrostykiem albo z czymś innym.

problem polega na tym że po otwarciu drzwi nie świeci się światło w środku i symbol otwartych drzwi na liczniku albo wszystko mruga albo też czasem normalnie zadziała.Czy to jest wina mikrowłącznika????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wina mikrowyłącznika w zamku w drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z otwarciem tylnych prawych drzwi.Rozebrałem drzwi i na kostce do zamka brak napięcia albo żle sprawdzałem.Mam pytanie ,na którym pinie powinien pojawić się prąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności