Skocz do zawartości
Gość rwojda

mikro włącznik

Rekomendowane odpowiedzi

sa takie tanie jeszcze http://www.allegro.pl/item844279552_mikroprzelacznik_mikrostyk_vw_audi_skoda_seat.html

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

 

robert a jaki rocznik masz passata?

 

 

prosze uzupelnij dane w profilu

juz uzupelnilem te zamik pasuja 1997-2002 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki numer:

 

http://img109.imageshack.us/i/zamekl.jpg/

 

http://img14.imageshack.us/img14/2006/zamek1y.jpg

 

http://img69.imageshack.us/img69/8272/zamek2d.jpg

 

 

 

a ten jest taki, ale to chyba podróba a nie oryginał

 

http://allegro.pl/item847522847_zamek_drzwi_lewych_vw_passat_numer_3b1_837_015a.html

 

 

 

Robert dziwne daty dałeś,myslałem ze pasuje do paska b5 czyli 96-2000 i do 2000-2005 b5fl

 

ale czemu ty napisałes ze od 97 do 2002 to nie wiem,moze tylko wtedy te numery były, ale powiedz,to nie sa orginalne zamki tylko zamienniki nie?

 

 

Bynajmniej ja mało się znam,więc sie moge mylić

Edytowane przez pawelstaszow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki numer:

 

http://img109.imageshack.us/i/zamekl.jpg/

 

http://img14.imageshack.us/img14/2006/zamek1y.jpg

 

http://img69.imageshack.us/img69/8272/zamek2d.jpg

 

 

 

a ten jest taki, ale to chyba podróba a nie oryginał

 

http://allegro.pl/item847522847_zamek_drzwi_lewych_vw_passat_numer_3b1_837_015a.html

 

 

 

Robert dziwne daty dałeś,myslałem ze pasuje do paska b5 czyli 96-2000 i do 2000-2005 b5fl

 

ale czemu ty napisałes ze od 97 do 2002 to nie wiem,moze tylko wtedy te numery były, ale powiedz,to nie sa orginalne zamki tylko zamienniki nie?

 

 

Bynajmniej ja mało się znam,więc sie moge mylić

to sa zamieniki wygladaja spoko moze uda sie naprawic ten stary to bedzie na wymiane za ta kase orginalu nie kupisz pytalem sie sprzedawcy powiedzial ze pasuja od 97do 02 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja taki mikrostyk znalazłem w ... starej drukarce igłowej! Znam się trochę na elektryce i powiem Wam, że praktycznie w każdym elektronicznym sklepie dostaniecie takie mikrostyki. We własnym zakresie zmieniłem ten włącznik dokładnie rok temu i działa u mnie bez zarzutu aż do dziś. Aha, w miejscu zepsutego włącznika (po jego wymontowaniu poprzez ścięcie nitów) zostają dwa otworki. Moim zdaniem samo przyklejenie tego włącznika może być ryzykowne. Przez te otworki przeprowadziłem cieniutki drucik, którym przymocowałem mikrostyk do obudowy, a następnie dodatkowo użyłem Poxipolu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak zamówiłem sztukę tego

http://www.allegro.pl/item843897974_mikrostyk_mikrowlacznik_vw_audi_uszczelniany.html#gallery

 

21,50 zł nie pieniądz a w razie czego bedzie, bo mam nadzieje ze jeszcze stary mikrostyk sie naprawi,a jesli nie to wtedy ten bedzie czekał w gotowosci.

Sprzedający powiedział ze te za 5 zł właczniki to strasznie tandetne sa i mogą wytrzymać 3,4 miechy jak i dłuzej,ale nie poleca itp,a te za 17 zł są to właczniki firmowe ,tej samej firmy co orginały-Burgess.

 

 

Koledze wyzej gratuluję pomysłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający powiedział ze te za 5 zł właczniki to strasznie tandetne sa i mogą wytrzymać 3,4 miechy jak i dłuzej,ale nie poleca itp,a te za 17 zł są to właczniki firmowe ,tej samej firmy co orginały-Burgess.

Koledze wyzej gratuluję pomysłowości.

Jako taką małą abstrakcję od tematu - kupiłem kiedyś pod Pałacem kultury adasie za 290 zeta. W ten sam dzień poszedłem do firmowego sklepu i tam identyczne stały za 380. Zapytałem sprzedawcy - czym się te pary - moja i jego - różnią. No i gdy pokazywałem swoj zakup jako kontra na jego wypowiedzi, to w koncu zszedł na temat, że do klejenia podeszwy był użyty w moim przypadku gorszy klej :rotfl:

I tak samo jest z tymi mikrostykami. Jeden jest z napisem - drugi BEZ - ale oba zrobiła ta sama firma dla dwóch róznych podmiotów gospodarczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie mikrostyk obnizyłem w dół i załapuje i jest ok,ale mam inne pytanko,poniewaz miałem paska b5 -98 rok i jak wsiadałem do samochodu i włozyłem kluczyk do stacyjki i juz nie pamietam czy jak przekreciłem czy cos to ryglowały sie drzwi od srodka,zeby z zewnatrz nie mozna było otowrzyc np w miescie czy cos,a w tym pasku b5fl-2001 rok tego nie mam, musze palcem sam zamknąc i otworzyć,czy to jest tez wina mikrostyka czy zimnego lutu ??? jak z tym zamykaniem drzwi jest od srodka samoczynnie?

 

Bo nie wiem czy ta wersia ma tez taki ryglowanie czy tez nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie te zamki co pokazujecie z allegro moze juz ktos zamontowal i czy wszystko ok jest po zalozeniu?? i pytanie czy pasowalby do mojego paska ???? bo nie chce mi sie bawic w te zimnie luty ;p za ta cene zamka calego. moje objawy to standard: nie pali sie lampka w drzwiach, w podsufitce, nie dziala brzeczek od swiatel , nie zapala sie dioda w dzwiach po zamknieciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ,napraw to albo niech ci ktos naprawi, robi to tez Jacek Radomia podobno,nie wiem ile bieze, tu masz kontakt

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54816&page=2 .

 

Jest jeszcze jakies dobry w tym temacie koles w warszawie w bramie na placu jakimś,ale poczytaj dokładnie temat tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos w okolicach płock moze ogarnac mi ten temat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam standardowy problem z mikrowlacznikiem (tak mi sie wydaje) - przy otwartych drzwiach nie ma podswietlenia z drzwi na dole, przy lusterku ani brzeczyka przy zapalonych swiatlach (drzwi kierowcy).

Teraz przyszly wieksze mrozy i przy pierwszym porannym otwarciu auta nadal nic nie dziala. Skrobie szyby, jade ok 5km, wracam, otwieram drzwi i nagle wszystko dziala tak jak powinno - do nastepnego zamkniecia i otwarcia drzwi.

Czyli wszytko dziala jak powinno tylko przy drugim otwarciu drzwi - przy temp okolo -5st. Przy dodatnich nie dzialalo i bylem pewny ze to mikrostyk.

Czy cos przymarza/odmarza i wtedy dziala? O co chodzi bo juz lekko zglupialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Charakterek to naprawia tyle, że ja mam kawałek do niego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam standardowy problem z mikrowlacznikiem (tak mi sie wydaje) - przy otwartych drzwiach nie ma podswietlenia z drzwi na dole, przy lusterku ani brzeczyka przy zapalonych swiatlach (drzwi kierowcy).

Teraz przyszly wieksze mrozy i przy pierwszym porannym otwarciu auta nadal nic nie dziala. Skrobie szyby, jade ok 5km, wracam, otwieram drzwi i nagle wszystko dziala tak jak powinno - do nastepnego zamkniecia i otwarcia drzwi.

Czyli wszytko dziala jak powinno tylko przy drugim otwarciu drzwi - przy temp okolo -5st. Przy dodatnich nie dzialalo i bylem pewny ze to mikrostyk.

Czy cos przymarza/odmarza i wtedy dziala? O co chodzi bo juz lekko zglupialem?

 

jakies teorie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakies teorie?

W zamku na nowo musisz przelutować złącza kabelków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odswiezam temat bo dalej meczy mnie ten zamek.

Znalazlem taka aukcje

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180404215412&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

sprzedajacy pisze ze zamek ten bedzie pasowal do moich prawych (kierowcy) drzwi.

Z razji tego ze nie mam raczej warunkow zeby rozbierac zamek i bawic sie tym to mysle o wymianie calego.

Czytalem ze zamki sa master i slave ale czy to wynika z jego budowy czy sygnalow jakie sa puszczane do i z niego (oprogramowania)?

Czy wymiana na ten zamek pomoze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzedajacy pisze ze zamek ten bedzie pasowal do moich prawych (kierowcy) drzwi.

:hmm Ciekawe jest tylko to, ze koleś jest z Polski, a sprzedaje niby angielskie zamki.

Item location: Lublin, lubelskie, Poland

Szczerze to nie jestem przekonany czy ten zamek przypasi. Spytaj go o numer części, będzie wiadomo do jakiego autka jest dedykowany zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:hmm Ciekawe jest tylko to, ze koleś jest z Polski, a sprzedaje niby angielskie zamki.

 

Szczerze to nie jestem przekonany czy ten zamek przypasi. Spytaj go o numer części, będzie wiadomo do jakiego autka jest dedykowany zamek.

 

Wlasnie. Szukalem wsrod opinii o nim i wiele osob z UK kupuje u niego. Ogromna wiekszosc dala mu pozytyw. Jeden gosc z UK kupil wlasnie taki zamek i tez dal mu pozytyw. No nic, wyslalem zapytanie o numer i czekam.

Moge sie czegos wiecej dowiedzeic o tych zamkach master i slave? Czy sie czyms roznia czy to tylko kwestia programu/okablowania?

dzieki GURAL

 

 

 

 

Sprzedajacy odpisal ze nie ma zadnego numeru. Dodal ze zamek pasuje do aut z opisu i jest to prawa strona. Hmm...jestem skołowany. Mysle ze jesli zagwarantuje mi ze bede mogl oddac zamek jesli bedzie cos nie tak to go wezme.

W jego opiniach znalazlem kogos kto kupil taki i wystawil pozytyw sprzedajacemu - jestem dobrej mysli ;) tym bardziej ze w opisie jest "Side: right (from driver side in left-side movement)"

 

aktualizacja:

Dziwne podejscie ma sprzedajacy. Nie podaje zadnych numerow zamka, podeslalem mu vin swojego auta a on mi ze kupuje zamek na wlasna odpowiedzialnosc ale ze bede mogl zwrocic zamek bez ZADNYCH oznak uzytkowania.

Chyba jednak tu na miejscu poszukam tej czesci.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do starego tematu ale może ktoś mi jeszcze doradzi.

 

Prawdopodobnie a raczej na pewno mam niesprawny mikro styk w zamku kierowcy, nie zapala mi się lampka nad lusterkiem i ta pod drzwiami jak je otwieram, znalazłem na allegro zamek od anglika za 45zł to chyba niewiele.

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php...2+wys%C5%82any.

 

Z tego co wyczytałem to raczej powinien pasować i wszystko będzie ok ale wole zapytać może ktoś już wie na 100% czy zamek od anglika na pewno będzie sprawny w wersji eu.

 

Zastanawiam się też nad drugim wyjściem i wymiana samego mikro styku ale nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu gdzie było by to fajnie krok po kroku pokazane, może ktoś mógł by mi podrzucić jakiś link będę wdzięczny

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne podejscie ma sprzedajacy. Nie podaje zadnych numerow zamka, podeslalem mu vin swojego auta a on mi ze kupuje zamek na wlasna odpowiedzialnosc ale ze bede mogl zwrocic zamek bez ZADNYCH oznak uzytkowania.

Daj sobie z nim spokój, bez oznak użytkowania, czyli jak założysz zamek żeby sprawdzić czy działa, to już jest używany, i nie oddasz.

Typowy krętacz nastawiony na sprzedaż, nie ważne czy dobry czy nie.

Poczytałem negatywne opinie, i gość nie odpowiada jak coś jest nie tak z towarem, plus do tego £ 20 za przesyłkę :lol3

Kup sobie zamek tutaj, taniej będzie i na miejscu w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj sobie z nim spokój, bez oznak użytkowania, czyli jak założysz zamek żeby sprawdzić czy działa, to już jest używany, i nie oddasz.

Typowy krętacz nastawiony na sprzedaż, nie ważne czy dobry czy nie.

Poczytałem negatywne opinie, i gość nie odpowiada jak coś jest nie tak z towarem, plus do tego £ 20 za przesyłkę :lol3

Kup sobie zamek tutaj, taniej będzie i na miejscu w razie czego.

 

I tak zrobie.

 

aktualizacja:

Gosc odezwal sie tym razem z numerem 3b1 887 016a - jednak nie moge znalezc tego numeru w etce. Pewnie chodzilo mu o 3b1 837 016A, ktory pasuje do 3B. A opisie aukcji ma jednak zaznaczone ze fo 2002 roku tez podejdzie. Ehh... masakra

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności