Skocz do zawartości
Gość rwojda

mikro włącznik

Rekomendowane odpowiedzi

Mikrus od sygnalizacji drzwi otwarte (oswietlenie).

 

Przerabiałem ten temat i niestety ale jest od dość UPIERDLIWY!

Mianowicie okazało się, że mikrowyłacznik był DOBRY – winne było jego usadowienie (mocowanie) !!!

A jest ono bardzo daremne, bo mikrowyłacznik jest przymocowany do części metalowej zamka – zaraz pod ryglem, tak więc nie trzeba całkowicie rozbebeszyć zamka, tylko zmierzyć przejścia między dwoma przewodami które łączą część mechaniczną z elektroniką zamka. Okazałe się, że jeśli rygiel podtrzymuje i powoli go puszczam, to mikrowyłacznik działa poprawnie, ale jeżeli zamknę zamek i go otworzę klamką czy czym kolwiek, to ruch rygla jest na tyle szybki, że nie powoduje wyzwolenia mikrowyłacznika.

Wyrwałem ten mikrowyłacznik – delikatnie przedtem usuwając nadmiar plastiku z „nitów” plastikowych, które mocują mikrowyłacznik do konstrukcji zamka (wyskubać płaskoszczypami nadmiar plastiku).

Skończyło się i tak na tym, że w oryginalnym umiejscowieniu i na oryginalnych nitach i tak „cholerstwo” nie działa. Obciąłem plastikowe nity w mikrowyłaczniku i przykleiłem go na „kropelkę” !!! Niestety proces przyklejania i odklejania wykonałem kilkukrotnie, bo pozycja mikrowyłacznika nadal była zła!

Już po 2 godzinach – BINGO – trafiłem w odpowiednią pozycję!!!

Najlepiej zrobić to tak:

- otwórz zamek (rygiel otwarty)

- odtłuścić obydwie powierzchnię

- klej na część metalową (odrobinę)

- mikrowyłacznik dosuwać do rygla, aż usłyszymy delikatne „klik”, wtedy dociskamy mikrowyłacznik do metalu i trzymamy aż załapie klej.

- radze w miarę szybko sprawdzić, czy otwarty rygiel powoduje zwieranie styków, a zamknięty jego rozwarcie, bo jeśli nie to od razu rwiemy mikrusa i REPEAT operacji.

 

Dla drzwi kierowcy – zwarcie ma następować na potencjale minus tj miedzy przewodami:

- brązowym i brązowo/czarnym.

 

Może chaotycznie – ale chęci miałem szczere!!

Wiele cierpliwości!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hakerneo23

Witam w moim pasku sa tekie objawy jak otworze drzwi pasarzera:

1. nie zapalaja sie swiatla wewntarz jak i pod drzwiamy

2. komputer nie sygnalizuje o otwartych drzwiach

3. przy zapalonych swiatlach jak otworze te drzwi nie sygnalizuje

4. od srodka jak zamykam to wszystkie drzwi sie zamykaja ale po chwili te od pasarzera sie otwieraja

5. centralny dziala oki

 

Co to moze byc bo juz sie pogubilem jedni pisza ze mikrowlacznik drudzy ze modul prosze o pomoc.

PS. jak wcisne kilkakrotnie otwieranie drzwi na pilocie to sie zapala swiatlo i wszystko jest oki ale czasami tylko tak sie dzieje.

 

za pomoc bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie przyczyny niedziałającego oświetlenia progu, światła wewnątrz i tzw. brzęczyka pozostawionych świateł. Jedna to mikrowłącznik przy ryglu a druga to zimne luty. Na 99% przypadków winę ponosi zimny lut. Mikrowłącznik nie występuje jako część zamienna, można spróbować go reanimować, przeważnie z powodzeniem. Jeśli jest sprawny a nadal usterki występują to nie obejdzie się bez rozbierania drzwi i wyciągania zamka.Potem wystarczy poprawić luty i problem rozwiązany. Mogę na maila wysłać ci szczegółowe zdjęcia, tu za cholerę nie umiem ich wstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hakerneo23
Są dwie przyczyny niedziałającego oświetlenia progu, światła wewnątrz i tzw. brzęczyka pozostawionych świateł. Jedna to mikrowłącznik przy ryglu a druga to zimne luty. Na 99% przypadków winę ponosi zimny lut. Mikrowłącznik nie występuje jako część zamienna, można spróbować go reanimować, przeważnie z powodzeniem. Jeśli jest sprawny a nadal usterki występują to nie obejdzie się bez rozbierania drzwi i wyciągania zamka.Potem wystarczy poprawić luty i problem rozwiązany. Mogę na maila wysłać ci szczegółowe zdjęcia, tu za cholerę nie umiem ich wstawić.

 

MÓJ E-MAIL TO [email protected] spoko i wielkie dzieki za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko oświetlenie progu czy też nawalają przy okazji zamki, centralny nie chodzi tak jak powinien i świeci się oświetlenie w kabinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co zrobić gdy oświetlenie progu świeci się przy zamkniętych drzwiach,w ogóle cały czas się świeci???:633:

 

Ale swieci ci sie przy wszystkich drzwiach czy tylko przy jednych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy trzech od kierowcy gaśnie

 

 

A czasem nie wymieniales zarowek tam na zarowki diodowe ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam troche inny problem.Zablokował mi się zamek w drzwiach od strony pasażera.Czasami blokują mi się tylne prawe drzwi ale po kilku próbach zamek puszcza.Przóbowałem otworzyć je z pilota i z kluczyka.Jeśli uda mi się je otworzyć to po zamknięciu znowu się blokują.Co z tym robić?Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja mam troche inny problem.Zablokował mi się zamek w drzwiach od strony pasażera.Czasami blokują mi się tylne prawe drzwi ale po kilku próbach zamek puszcza.Przóbowałem otworzyć je z pilota i z kluczyka.Jeśli uda mi się je otworzyć to po zamknięciu znowu się blokują.Co z tym robić?Co to może być?

 

 

A czy jak zamkniesz zamek to od srodka otworzysz tak jak powinno byc za 2 razem pociagniecia ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Ani od środka ani od zewnątrz nie da się ich otworzyć.Używałem do zamka jakiegoś preparatu przeciw zamarzaniu zamków,czy on mógł mieć jakiś wpływ na mechanizmy zamka?Drzwi raz sie otwierają a raz nie.Czasami jest też problem z ponownym ich zamknięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja zakupiłem kilka sztuk w firmie TME. Nie zawsze mają, a jak nie mają na stanie to sprowadzą.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa

Dzisiaj rozbierałem zamek z lewej strony. Posprawdzałem co trzeba i poskładałem z powrotem. Niestety przy zamykaniu auta kluczykiem i tak można normalnie otworzyć drzwi. Dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.Ani od środka ani od zewnątrz nie da się ich otworzyć.Używałem do zamka jakiegoś preparatu przeciw zamarzaniu zamków,czy on mógł mieć jakiś wpływ na mechanizmy zamka?Drzwi raz sie otwierają a raz nie.Czasami jest też problem z ponownym ich zamknięciem.

Witam. U mnie miałem podobnie. Na początku zacinał się zamek, jednak nie długo się okazało, że nie da się już wogule otwożyć . Diagnoza -uszkodzone przewody przychodzące do drzwi. Musiałem przesunąć gumę ochronną i ponownie połączyć przewody. Trochę kiepski dostęp ale się udało - drzwi otworzone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawa

W moim przypadku sprawa się wyjaśniła, drzwi które po mimo zamknięcia kluczem dalej można było otworzyć naprawiłem. Po prostu źle poskładałem zamek podczas sprawdzania lutów na płytce. A tak poza tym to udało mi się naprawić centralny zamek bo się lewe drzwi przy zamykaniu z pilota same otwierały i nie świeciło światło u dołu drzwi poprostu klasyczny przypadek.

Winę za to ponosiły zimne luty. Po ponownym przetopieniu i poskładaniu zamek działa. Cały rok jeździłem z tą awarią aż w końcu się zmobilizowałem.

Ale mam z tego powodu radochę.:D:D:piwo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki problem: sprawiają go lewe tylne, prawe przednie i tylne drzwi. Jak otworze lewe tylne lub prawe przednie to nie podświetla progu ani wnętrza (wydaje mi się że to wina mikrostyka, nie wiem jednak którego i wole się zapytać). Pozatym lewe tylne drzwi mi się nie zamykają ze środka (jak naciskam przycisk na panelu szyb to musze to zrobić kilka razy bardzo szybko żeby je zamknąć, a kiedy zamykam z pilota czy kluczyka to jest OK). Zato prawe tylne nie zawsze mi się otwierają (nie wyskakuje rygielek, a jak wyskoczy to nie chcą się otworzyć z zewnątrz i muszę otwierać ze środka). Pewnie to moduł komfortu, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś dokąłdniej i potwierdzić awarie żeby na darmo czegoś nie rozbierać ;) Aha i jeszcze światło w bagażniku mi nie świeci, ale to też chyba mikrostyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,prawdopodobnie musze wymienić mikrowłacznik itp,bo widze co jest i pytanie teraz mam takie gdzie kupić najlepszy w sensie dopasowania?

 

http://www.allegro.pl/item843897974_mikrostyk_mikrowlacznik_vw_audi_uszczelniany.html

 

czy ten z linka spełnia wszytkie załozenia i normy czy macie inne sklepy z mikrostykami itp,czy polecacie ukogoś innego kupic i inny ?? prosze o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ci radzę iśc po taki mikrostyk do sklepu RTV. U siebie niedawno taki kupiłem do junkersa i zapłaciłem 4.65 :D Oprócz koloru tego mikrostyku z aukcji - to nie różni się niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka,prawdopodobnie musze wymienić mikrowłacznik itp,bo widze co jest i pytanie teraz mam takie gdzie kupić najlepszy w sensie dopasowania?

 

http://www.allegro.pl/item843897974_mikrostyk_mikrowlacznik_vw_audi_uszczelniany.html

 

czy ten z linka spełnia wszytkie załozenia i normy czy macie inne sklepy z mikrostykami itp,czy polecacie ukogoś innego kupic i inny ?? prosze o rady

pawelstaszow mam podobny problem jak ty napisalem do tego gosci od mikrowylacznika czy trzeba cos przerabiac odpisal mi

"Jeżeli chodzi Panu o wyjęcie i włożenie drugiego – to pozostaje Panu kupić tylko nowy zamek.

Inny jest rozstaw otworków w zamku i sprzedawanym mikrostyku – trzeba rozwiercić, rozpiłować otworki w zamku, inny jest sposób mocowania – trzeba ustawić i przykręcić mikrsotyk naśrubki. Przylutować przewody do nóżek i po przeróbkach"

ja sobie odpuscilem i kupilem caly zamek 40 zl wiecej w sobote wymiana

http://allegro.pl/item830742099_zamek_drzwi_lewych_vw_passat_numer_3b1_837_015a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa takie tanie jeszcze http://www.allegro.pl/item844279552_mikroprzelacznik_mikrostyk_vw_audi_skoda_seat.html

 

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

 

robert a jaki rocznik masz passata?

 

 

prosze uzupelnij dane w profilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wymieniać sam mikrostyk, to ci pisałem, ze w sklepie kupisz za niecałe 5 zeta i bez zbędnych kosztów przesyłki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności