Skocz do zawartości
Gość rwojda

mikro włącznik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rwojda

witam i życzę wszystkiego dobrego w 2006 roku. Rozebrałem drzwi kierowcy w których siedzi zamek za pięc stów a ja mam wytarty tylko włącznik którego osobno dokupić nie można a już na pewno nie aso więc panowie czy wiecie co jest zależne od tego włącznika bo ja się pogubiłem :?: a może ktoś z was wie gdzie można kupić taki włącznik lub zamięnik :?: bo wydaje mi sie że nie jest to rzecz nadzwyczajna na co wskazuje sposób montażu . włącznik jest zgrzany w 2 mniejscach do zamku ogólnie idealny przykład beznadziej koncernu vw bo absurdem jest robić z tego całość zamek jest dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym prosił o jakas fotke :) ulatwiło by to identyfikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli możesz to rzuć jakies zdjęcie tego switcha.

 

//edit

hehe, byłeś szybszy o minute:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rwojda

Czy ktoś zna odpowieć na 1 pierwszą część pytania to jest co jest zależne od tego mikro włącznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawania sygnału o zamknietych/otwartych drzwiach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kityo

sry za odswiezenie tematu ale info pewnie sie przyda :D

dzwonilem do tego sklepu (EPROM http://www.eprom.pl/) i Pan nie tylko nie ma ale w dodatku nie wiedzial o czym ja mowie, w dodatku stwierdzil, ze nie ma zielonego pojecia gdzie mozna

"takie cos" dostac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego "czegoś" nie da sie nigdzie dokupić... qmpel z białegostoku bierze za zrobienie takiego włacznika 50zł razem z rozbiorka drzwi... ogólnie to on to składa z kilku... wyją pudło z moze 15 zamkami i poskładał z kilku 1szt... jak u niego byłem to to robił :) Przycisk da sie rozebrać... itd :) Czesto sie psuje... zwłaszcza w octawiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kityo

szkoda, ze to tak daleko od Wro, benzyna wyjdzie mnie tyle co nowy zamek :D

bede musial puszkac takiego magika w swoich okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś znalazł gdzies taki mikrowłacznik czy nie ma zadnej szansy na dostanie go albo naprawe i trzeba kupic nowy zamek? U mnie sie wytarł i jest za krotki inie działa przez to wiec nie wiem czy rozgladac sie za całym zamkiem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie go dorobić :) i da sie go zlozyc z innego takie siedza w seacie leonie, skodzie super i octavia.. mozesz tez gowyjac rozpolowic delikatnie.. potem tam jest pypec jezeli on ci sie wyszorował to bierzesz albo kawałek mocnego plastiku i w tokarke ;) albo jakoś kombinujesz z alu.. albo innym materiałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

witam

z racji urwania mi sie linki w od klamki wewnetrznej i problemem brzęczykiem swiatel i oswietleniem mam pytanie

1 z kluczyka po przękręceniu przy wsiadaniu zapalaja mi się wszystkie lampki

2 przy wsiadaniu przy otwartym samochodzie po pociągnięciu klamki światło się nie zapala

3 przy wysiadaniu nie zapalaja się lampki i nie chodzi brzęczyk przy światłach

 

chciałbym uściślić ten temat

mikrowłączniki są tylko trzy ?

dwa przy kluczyku i i jeden na dole zlokalizowane przy silniczku tak jak na linku

http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

 

czy jest jeszcze jeden w zamku okolicach gdzie zamek wchodzi w łączenie na słupku

który odpowiada właśnie za buzer i oswielenie z otwarcia klamka

ponizej koledzy pisza właśnie że jest jakis na kabelkach ale konkretnie gdze ,

i jeszcze jsjakiś w ryglu pod jakąś blaszką

 

chciałbym to uściślić . ponizej są dwa cytaty

który mam wyczyścic bez wiekszej ingerencji w zamek zamek mam przed sobą i musze szybko działać zeby go zmontować i i jeździć

licze na pomoc

 

 

"Masz uszkodzony mikrowyłacznik w zamku ten taki na kabelku... wyjmij rozklej przeczyśc albo wymien na nowy środek od octawi i leona tez pasuje...

co do jeszce otwierania to moze to być tez wina mechanizmu w środku zamka.. tam sa 2 albo 3 ( nie pamietam juz ) tez takie styczniki... na płytce co jest silniczek i tam tez moga byc zasniedziałe styki centralka moze głupieć... jest jeszcze mozliwośc zasniedziałej kostki miedzy drzwiami a słupkiem tylnim... tez sie z tym spotkałem.. ale gośc zalał po prostu ta kostke ;)

 

Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:09

sergiusz napisał/a:

 

Ale problem buzera został nadal nie rozwiązany w drzwiach kierowcy mam chyba uszkodzony wlacznik krancowy ten od oswietlenia i nie wiem czy jest mozliwosc dokupienia go samego czy trezba z calym zamkiem kupic ??? Dalej nie wiem czy od temperatury i swiatel to ten sam buzer a od kontrolek inny musze poczekac do rezerwy ??

A powiedzcie mi taka rzecz czy wlacza wam sie buzer tylko przy otwarciu drzwi kierowcy czy reszty tez ???

 

 

Witam. U mnie uszkodził się mikrowyłącznik nie ten w obudowie z silnikiem, ale ten przy obrotowym ryglu zamka. Mikrowyłącznik zaciśnięty jest stalową blaszką i dochodzą do niego dwa przewody - chyba czarny i czerwony. Wymieniłem i wszystko gra. Światło w środku się zapala, brzęczy buzer jak zostawię włączone światła. Koszt mikrowyłącznika 1zł - oczywiście nie oryginalny, ale można przy odrobinie chęci dopasować coś w sklepach z częściami elektronicznymi. Trochę roboty jest z dobraniem się do zamka, ale też wykonalne w warunkach domowych.

Pozdrawiam."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorny7

 

Nie ma jeszcze jednego.

Za światło odpowiada komfort który dostaje sygnał z drzwi.

Włącza się tylko przy otwieraniu drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorny7

nie jestem pewien ale jeżeli nie otwierasz kluczem pilotem , tylko np klamka od środka to tylko występuje rych samych szczęk zamka i wg mnie ten stycznik co na zdjeciu odpowiada za swiatło i buzer (pomijając zakladając że komfort itp sa w porządku )

przeczyściłem benzynka i dam trochę wd moze to coś da.

 

 

może ktoś wie co to jest na 100%

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/adeff66946cf6024.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9154dad2ef2db1b9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość meriam3

witam i przepraszam za podpięcie tematu ale mam zgoła coś podobnego

- drzwi tył prawy, zamykam z pilota wszystkie zamki zamykają tylko ten nieszczęsny (tył prawy) nie zamyka, można go otworzyć i wejść do autka - ale zato alarm działa i sygnalizuje otwarcie niepożądane .

-teraz pytanie czy to jest awaria siłownika czy modułu komfortu czy zgoła soś innego

-bo skoro moduł komfortu dostaje sygnał od krancówki że się otwierają drzwi to znaczy że owa krancówka jest dobra nie zamyka tylko siłownik

-i teraz następne pytanie czy siłownik niezamyka bo jest uwalony ?, czy też dlatego że niedostaje sygnału z centrelnego sterownika 9 ale to chyba niemożliwe aby każdy zamek był osobno sterowany

- dodatkowo utrudnia mi obserwację zamka brak guzika ręcznego zamykania przy szybie niemiec coś już wcześniej majstrował i wymontował cięgna od szyby do zamka i przy zakupie myślałem że to jakiś mały wandal ale teraz widzę że to wandal i nieuk w jednym a wcześniej niesprawdzałem poprawności zamykania i tak ponad miesiąc jeżdziłem w nieświadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolczak

a nie da sie tego jakos zlutowac?? ja mam toże taki problem z zazmkiem :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś taki mikrowyłącznik ?

gorny7

 

Nie ma jeszcze jednego.

Za światło odpowiada komfort który dostaje sygnał z drzwi.

Włącza się tylko przy otwieraniu drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolczak
:cwaniak: Panowie nie ma sensu kupować zazwyczaj puszczają luty. ktos już kiedys pisał tzw zimny lut. u mnie to było problemem wystarczyło podlutowac jeden styk na tej płytce mikrowłacznika i cacy :hurra: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności