Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow jako junior tego forum:)

 

Podkleje sie pod ten watek bo przeszukujac forum nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi na swoje pytanie (chyba ze slepy jestem to przepraszam:().

Przymierzam sie do kupna kabla tylko z tego co widze sa z linia KKL i dodatkowo z obsluga szyny CAN.

 

Moj Passat to B5FL 1.9TDI AVB z 2004 (modelowo 2005), czy ma w sobie CAN czy nie ma? Czy moze to stwierdzic tylko serwis?

 

Za konstruktywne odpowiedzi dziekuje:)

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz, dzieki za szybka odpowiedz!

 

Po robocie sprawdze organoleptycznie. Rozumiem ze jesli te piny sa to CAN jest, jesli nie ma to nie, zgadza sie?

 

pzdr

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, jestem juz po sprawdzeniu i z tego co widzialem to nie ma CAN (albo nie ma widocznych stykow).

Swiecac latarka (nie rozbierajac lacza) w otworach widze koncowki stykow na laczach od 2 do 5, 8, 9 i 11 (dalej chyba nie bylo), na 6 i 10 bylo ciemno jak...

 

Jeszcze myslalem zeby moze umowic sie z ktoryms z kolegow w Wawie ale skoro piny nie sa nawet widoczne to chyba nie ma sensu?

 

Kolego sipowitz, jakies sugestie jeszcze czy nie warto wchodzic w szczegoly?

Czy gdyby nawet CAN byl to kabel KKL i tak bedzie dzialac w swoim zakresie funkcjonalnosci, tak? A ja zadnej "rocket science" nie mam zamiaru robic, poprostu popatrzec sobie czy wszystko gra:)

 

W razie czego na kolejnym zlocie (mam nadzieje ze uda sie na moj pierwszy przybyc) ktos spojrzy fachowym okiem:)

 

pzdr

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy w jakim celu? Jeśli towarzyskim, to nie wnikam w detale... (Taki żart, mam nadzieję, że nie odebrałeś tego jako złośliwość... )

 

Luzik:) moj próg brania rzeczy do siebie (bez podtekstow;)) jest dosyc wysoki:)

 

Modelowo jest 05 co wynika z VINu a produkcja 04.

Tak wiec troche mnie dziwi ze tych pinow nie widac skoro mowisz ze powinnien miec CAN.

 

Coz, zrobie tak, nie ma co sie spieszyc, poczekam na spot w pazdzierniku (mam nadzieje ze bedzie) i ktorys z kolegow mi napewno sprawdzi to wedle swego oka:) a i przy okazji podepnie i "oslucha" pacjenta.

 

Wielkie dzieki za pomoc!

 

pzdr

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest jakis insterfejs na allegro ktory bedzie pasowal do nastepujacych aut grupy Volkswagen:

 

VW GOlf 4 (rocznik w okolicach 2000)

VW Passat (rocznik 2003)

VW Passat najnowszy (rocznik 2007)

Audi A4 najnowszy (rocznik 2007-2008)

 

Jest taki jeden kabel, czy trzeba kupic rozne?

 

A jesli nie ma to czy kabel do mojego paska z 2003r bedzie tez pasowal do golfa 4 z 2000r ?

Ten:

http://www.allegro.pl/item737098139_kabel_vag_usb_obd_ii_vw_skoda_audi_seat.html

bedzie dobry czy sa lepsze w porownywalnej cenie?

Edytowane przez topek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest jakis insterfejs na allegro ktory bedzie pasowal do nastepujacych aut grupy Volkswagen:

 

VW GOlf 4 (rocznik w okolicach 2000)

VW Passat (rocznik 2003)

VW Passat najnowszy (rocznik 2007)

Audi A4 najnowszy (rocznik 2007-2008)

Jest taki kabelek, ktorym mozesz diagnozowac wszystkie wymienione auta.

Skontaktoj sie z kolega forumowym sipowitz, on Ci dalej pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aby zrobić wszystkie te auta, potrzebujesz HEX-USB-CAN (VAG-COM lub VCDS) najlepiej, w tym z linku z Allegro co najwyżej starsze auta bez CAN, ten interfejs nie potrafi się komunikować z nowymi autami (mniej więcej od 2005 w górę). Służę pomocą na PW.

Dzieki panowie za info.

To na privie tez.

W takim razie kupie tego tanszego.

To miala byc ewentualna inwestycja przyszlosciowa (Zalezy jakie auto kupie nastepne :) a poniewaz nie mam pewnosci, ze to bedzie pasek czy cos z grupy VAG to nie ma sensu teraz wydawac 7x tyle na kabel ktory MOZE wykorzystam.

KUpie wiec ten tanszy.

DZieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono,

mam juz kabel.

 

Przejzalem ten watek: VAG Diagnostyka

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1019

sporo rzeczy sie rozjasnilo ale ja nie mam wersji com tylko usb,

tam jest opisana wersja angielska VAGa a z tego co sie orientuje sa juz polskie (czy sie zle orientuje?)

 

Jest jakas podobna instrukcja jak zaczac uzywac VAGa?

typu instalujemy stery,

odpalamy program VAG taki a taki doklanie (wersja)

robimy autoscan naciskajac to i to.

 

Zna ktos cos takiego przystajacego do aktualnych czasow i wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Stawiam tu pierwsze kroki i bardzo proszę o pomoc. Posiadam Passata B5 2003 1,9 131PS. Przeczytałem mnóstwo postów o diagnostyce i dalej nie mogę się pozbierać jaki interfaces mam zdobyć do mojego auta. I co bym mógł nim wyleczyć..pozdrawiam i dzięki za wyrozumiałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje szczytac pin w moim pasku .. i mam pytanie czy ma ktos ten fejs http://www.allegro.pl/item775831404_vag_k_can_1_4_passat_b5_golf_4_5_naprawa_licznik.html bo gosc tez ma zwykłe vag tacho 2.5 ale jak dzwoniłem to zachwalał ten co w linku .. Prosze o porade ..kluczyk juz zakupiłem nowy czysty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Usunalem moj wczesniejszy wpis przez przybadek wiec klikam jeszcze raz :P.

Czytalem caly watek od poczatku i sie zamotalem :eek:. Nie mam pojecia o VAG'ach i nie mam pojecia jaki kupic :confused:????

Mam passka z 2002 r. 1.9 TDI 131ps i zastanawiam sie jaki kabelek kupic???

Jesli macie jakies linki lub nazwy produktow passujacych pod moja brymze to bede bardzo wdzieczny :D.

Edytowane przez prezes2117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Niezły kipisz mam po przeczytaniu wszystkich postów, proszę o łopatologiczne wyjaśnienie mi czy za pomocą interface kkl obd2 dostępnym na allegro za ok 120 zeta np:http://allegro.pl/item774349446_interfejs_vag_usb_kkl_z_kablami_obd2_piny_promo.html[/img] lub

http://allegro.pl/item777201582_interfejs_vw_audi_seat_skoda_vag_obd2_usb_od_ss_fv.html

wykonam logi dynamiczne, oraz czy jest możliwość sprawdzenia np: licznika (różne dziwne cuda na kiju się dzieją podczas jazdy ) no i do tego takie podstawowe sprawdzenie błędów . Auto passat 1.9 tdi silnik 1z 90 koni rocznik 95. Proszę o wyrozumiałość i konkretną odpowiedź tak czy nie, oraz propozycje może coś innego .

 

---------- Post added at 23:38 ---------- Previous post was at 23:36 ----------

Edytowane przez kania1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Co powiecie na ten kabelek-chcialbym sprawdzać auta passat rocznik 01-04 (wersje angielskie ale to chyba bez roznicy) zanim je kupie;-)

http://www.allegro.pl/item785907321_vag_kkl_obd2_obdii_usb_pl_gw_kurier_24h_obd_2_com.html

 

a moze lepiej ten obsługuje wiecej aut

http://www.allegro.pl/item769925836_interfejs_elm_327_ver_1_3a_elm327_obd2_euroscan_pl.html

 

 

czy taki kabel starczy mi do sprawdzenia auta-czy moze lepiej kupić inny.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki,a czy za pomoca tego 1 sprawdze wszystko co potrzeba np czy licznik byl cofany itp? Autko bedzie max 04 wiec nie bedzie mialo CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy za pomoca tego 1 sprawdze wszystko co potrzeba np czy licznik byl cofany

Nie, KKL pozwala na odczyt błędów, kasowanie, sprawdzanie wartości bloków mierzonych i praktycznie tyle. Co do tej funkcjonalności to tylko HEX od wersji 607. Oczywiście musi być spełniony kolejny warunek, sterownik silnika przy opuszczaniu fabryki musi mieć aktywowaną funkcję rejestracji przebiegu. Choć i ten przebieg można zmienić. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko czy takie coś http://www.allegro.pl/item797175124_skaner_vag_hex_can_wszystkie_systemy_w_j_polskim.html jest dobre, czy połączę się z paskiem B6 2006r, czy ewentualnie są jakieś tańsze rozwiązania lub inne droższe które możecie zaproponować?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam wielka prosbe,czy moglibyscie mi pomoc-nie wiem ktory kabel mam kupic bo wszedzie pisza,ze do paska sie nie nadaje 2002r 1.9tdi130km,oto link http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p3907.m38.l1313&_nkw=vag+com&_sacat=See-All-Categories

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Orientuje się ktoś może ile może teraz kosztować najtańszy z serii kabli, które potrafią wszystko ;) Tzn prawie wszystko...

 

(pytam bo czytając opisy na allegro wszystkie kable są na najwyższym poziomie... różnica jest tylko w cenie)

 

Nie zależy mi na zmianie przebiegu ani kasowaniu crash data czy innych cheat'ach ;)

Chciałbym programować sobie dowolnie moduł komfortu... centralny zamek, jakieś miganie kierunków etc. oraz robić adaptacje... no i może jeszcze kilka innych bajerów do zabawy.

 

Nie musi pasować do wszystkich najnowszych aut... (chociaż jeśli przy okazji będzie to czemu nie)... powinien pasować do mojego.

 

Po prostu nie chciałbym mając kabel i nawet jakiś większy problem jeździć i podpinać się do kogoś za kasę...

 

 

Z góry dzięki za podpowiedzi, nawet najmniejsze ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Beny2.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności