Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bbmaniek

Witam

To moj pierwszy post na tym forum wiec na poczatku chcial bym wszystkich powitac i pozdrowic :)

A teraz do rzeczy :) Chcial bym kupic interfejs diagnostyczny do mojego samochodu WV Touran 2,0 tdi o kodzie silnika BKD z 2007 roku W najblizszej przyszlosci chcial bym go wykozystac do skasowania inspekcji olejowej LongLife a pozniej do diagnostyki choc wolal bym zeby do tego nie byl mi on potrzebny ale kto wie Moze ktos podpowie mi jaki interfejs powinienem wybrac i jakie oprogramowanie Szukalem na allegro jest dosc duzo interfejsow w roznych cenach ale niestety nie wiem ktory bedzie najlepszy dla mnie Oczywiscie szukam czegos w niezbyt wygorowanej cenie powiedzmy ok 300 zl no chyba ze bedzie cos naprawde wartego zeby dolozyc troche kasy to tez moze bym sie skusil Dodam jeszcze ze chcial bym kupic interfejs i oprogramowanie za jednym razem a nie najpierw jedno a pozniej drugie Czy interfejs z tej aukcji byl by dla mnie dobry http://www.allegro.pl/show_item.php?item=727675074&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

Mam nadzieje ktos mi pomoze rozwiazac moj problem

Z gory dziekuje za odpowiedz

POzdrawiam

MARIO

Edytowane przez bbmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawcio_g

Witam.

Chcialbym zakupic kabelek OBDII. Wiem ze takowe kabelki swego czasu posiadal kolega Yassek, lecz niestety ma zapelniona skrzynke pocztowa i nie moge sie z nim skontaktowac. Czy ktorys z kolego moglby mnie jakos przekierunkowac na kolege Yasska lub moze sam Yassek to czyta to prosilbym o kontakt:))). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - przebrnalem przez caly temat i... dalej nic nie wiem (wiekszosc linkow do allegro juz wygasla)

Czy ktos moglby mi podeslac jakis aktualny link z kabelkiem (+soft) do paska B5 1,9 TDI (AFN) 1999 ktorym bede w stanie przeprowadzic diagnostyke i rowniez takim ktorym bede w stanie aktywowac dodatkowe funkcje (typu domykanie szyb z pilota)?

Jesli dobrze zrozumialem beda mi potrzebne 2 kabelki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat bo jestem w trakcie kupna paska z AFN-em (czyli autko jak kolegi powyżej).

Planuje kupić interfejs na spółkę z kolegą który też ma paska z tym, że 2000r 90KM.

Prosił bym o linka do aukcji/sklepu z konkretnym urządzeniem kórym będe mógł przeprowadzać pełną diagnozę (najważniejsza chyba jest możliwość robienia logów dynamicznych), jakby chodziło na Viscie też było by fajnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK - przebrnalem przez caly temat i... dalej nic nie wiem (wiekszosc linkow do allegro juz wygasla)

Czy ktos moglby mi podeslac jakis aktualny link z kabelkiem (+soft) do paska B5 1,9 TDI (AFN) 1999 ktorym bede w stanie przeprowadzic diagnostyke

Podłączam się pod temat bo jestem w trakcie kupna paska z AFN-em (czyli autko jak kolegi powyżej).

Planuje kupić interfejs na spółkę z kolegą który też ma paska z tym, że 2000r 90KM.

Prosił bym o linka do aukcji/sklepu z konkretnym urządzeniem kórym będe mógł przeprowadzać pełną diagnozę (najważniejsza chyba jest możliwość robienia logów dynamicznych), jakby chodziło na Viscie też było by fajnie

Zobaczcie tu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=609159&postcount=231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Ten.

Chodzi z wersją 805,4 PL oraz z najnowszą 908 EN, oczywiście wszystko do pełna :)

...edc15, edc16 itp ...

Kabelek robi co chce, klonik się umywa ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Ten.

no fajny ale cena troszkę wysoka.

Na allegro są już za jakieś 40-80zł tylko nie wiem który będzie spełniał wymagania.

 

---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

 

Aukcja na allegro wygasła :-(

http://moto.allegro.pl/item702208234_interfejs_vag_kkl_usb_obd2_pl_wysylka_w_24h.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r_afaello zobacz ten kabelek: http://moto.allegro.pl/item728090060_vag_kkl_usb_napraw_vw_audi_seat_skoda_plyta_pl.html

Kolega go ma i sobie chwali, a sprzedawca ma 100% pozytywow wiec jest pewny, co do oprogramowania to moga byc niepelne, ale tu moge Ci pomoc i jesli jestes zainteresowany to zapraszam na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez rok od zakupu, później updeaty nie działają i takie sztuki pojawiają się na Allegro.
jesteś w błędzie ;)

Zanim zamówiłem to kontaktowałem się z nimi, bardzo w porządku ludki i między innymi pytałem dokładnie o aktualizacje programu PL (jak wiadomo, zawsze trzeba poczekać na nowszą wersję, jeśli pokarze się na ross-techu) i programu EN, wprost koleś powiedział, że mam dozgonną aktualizację,

a jeśli coś będzie nie tak, to wystarczy przesłać do nich kabel i odsyłają w pełni sprawny, uprzednio sprawdzony, nic pzry tym nie kasując (jedynie przesyłka), w przeciwieństwie do niektórych :P

Nie widziałem i nie spotkałem jeszcze tych kabelków o, których mówisz (bez aktualizacji), na allegro :(

a swoją drogą to kiedy była wersja 704,1 ??, na pewno więcej niż rok temu, powiedział bym, że ze dwa.

Kolega (andkru21) kupił okazyjnie jakoś w lipcu właśnie takiego z wersją 704 od jakiegoś gościa, zaktualizował i wszystko gra, ma to co ja :D

Nie kupował bym tego jeśli by było tak jak mówisz :)

Wiec z czystym sumieniem mogę go polecić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
r_afaello zobacz ten kabelek: http://moto.allegro.pl/item728090060..._plyta_pl.html

Kolega go ma i sobie chwali, a sprzedawca ma 100% pozytywow wiec jest pewny, co do oprogramowania to moga byc niepelne, ale tu moge Ci pomoc i jesli jestes zainteresowany to zapraszam na PM

Już go zamówiłem. Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie najtańszy kabel do korekty liczników, diagnostyki, odczytywania stanu licznika ze sterownika itd...

Chodzi mi o kabel który obsłuży:

Passata B5 FL do-2005

Audi a4 B6 do- 2004

Passata B6 do-xxxx

Audi Ad B7 do-2007

 

Czy ten kabelek się do tego nada. Najbardziej zależy mi na obydwóch audi i na Passku B5 FL , B6 niekoniecznie, chyba, że była by niewielka różnica ceny.

http://moto.allegro.pl/item740926437_vag_k_can_1_4_audi_a2_a4_a6_a8_naprawa_licznik.html

Czy używał ktoś kiedyś tego interfejsu? Czy oprogramowanie jest w całości po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki polecacie najtańszy kabel do korekty liczników, diagnostyki, odczytywania stanu licznika ze sterownika itd...

Chodzi mi o kabel który obsłuży:

Passata B5 FL do-2005

Audi a4 B6 do- 2004

Passata B6 do-xxxx

Audi Ad B7 do-2007

 

Czy ten kabelek się do tego nada. Najbardziej zależy mi na obydwóch audi i na Passku B5 FL , B6 niekoniecznie, chyba, że była by niewielka różnica ceny.

http://moto.allegro.pl/item740926437...a_licznik.html

Czy używał ktoś kiedyś tego interfejsu? Czy oprogramowanie jest w całości po polsku?

 

taaa ... i to wszystko chcesz robic kablem za 150 zl ... [a jak wywali szafe to bekniesz na 3 razy tyle] ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaa ... i to wszystko chcesz robic kablem za 150 zl ... [a jak wywali szafe to bekniesz na 3 razy tyle] ..

racja !!!

reasumując ...

mam jeszcze parę kabli, między innymi jakieś tachopro ( z wejściami do różnych marek aut: bmw, merc, opel > szczegóły PW), który chętnie sprzedam, bo jest mi już nie potrzebny ...

wydałem "fortunę" na te kable (klony, tacho itp ...), parę już sprzedałem

teraz działam na tym co pisałem wyżej i robi on za te wszystkie kabelki, które wcześniej zakupowałem, teraz wiem, że jeśli kupować to coś extra ...

nie chcę dokuczać mojemu dobremu koledze ;), ale to jest podobne do czegoś takiego jakby kupić skodę i mówić, że to to samo co VW :D

Pozdrawiam

ps. Jeśli ktoś ma zamiar zostać dłużej przy grupie VAG to polecam oryginał, na prawdę się opłaca ;) , koledzy z Adako są chętni do rozmów i jeśli ktoś chce to mogę napisać w jego imieniu i poprosić (zapytać) o zniżkę (bez żadnych korzyści dla siebie).

ps2. proszę, nie karćcie mnie za to, że kupiłem ori i chcę się tym pochwalić, bo ja po prostu wliczam to sobie w sprzedaż mojego byłego samochodu i zakup nowego autka ;)

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy z Adako są chętni do rozmów i jeśli ktoś chce to mogę napisać w jego imieniu i poprosić (zapytać) o zniżkę (bez żadnych korzyści dla siebie).

 

a Ty takową dostałeś ... ? ;) [jezeli tak to napisz jakiej wysokości :D]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Ty takową dostałeś ... ? [jezeli tak to napisz jakiej wysokości ]
powiedzmy, że ja byłem ten "pierwszy" i teraz bez skrupułów do nich uderzę, tym bardziej, że odpowiadają na każdego emaila, nie mal, że godzinę po wysłaniu- jak dla mnie to jest OK.

Nie ma co liczyć na setki, bo ori ross-tech kosztuje z przesyłką jakieś 1150 pln, a goście z ross-techa nie odpowiadają na email-e bo chyba mają Polskę w du.... :( (próbowałem)

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecacie najtańszy i zarazem najprostszy interfejs do korekty licznika w passacie B5FL, Audi A4 (B6)? Najbardziej potrzebuję "przekręcić" licznik w audi NIE NA SPRZEDAŻ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności