Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy czytania od czasu do czasu , zastanawiania się i jeśli polskie wersje nie są tak do końca polskie to chyba wkoncu kupie jednak angielska .

Ile za clona vcds w jęz .angielskim tak żeby nie przepłacać i gdzie najlepiej kupić ?

To poniżej co można tym zdziałać ?

 

http://allegro.pl/vas-5054a-uds-odis-2-0-2-vas-19-1-nie-vcds-fv23-i5089647294.html

Z góry dzięki.

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Chciałbym naprawić swoje auto- i nie tylko swoje. dokładnie to silnik niekiedy podczas pracy przechodzi w tryb awaryjny. Czy taki interfejs będzie sie nadawał ? http://allegro.pl/vag-z-2-liniami-k-kkl-kabel-obd2-piny-promocja-i4880986163.html#tabsAnchor Co o nim sadzicie ? Bede bardzo wdzięczny za odpowiedz bądź też sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taki interfejs będzie sie nadawał ?

Jeśli masz laptop z COM (RS232),to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam. Specjalnie dlatego drugi kupiłem, bo lepsza komunikacja będzie z autem niz poprzez USB a i sprzęt do garażu się przyda.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Według tego co tu http://www.diagnostik.pl/interfejsy_diagnostyczne/interfejs_diagnostyczny_euroscan_2009_elm327.php opisują to powinno być warte swojej ceny. Posiada ktoś ? Powie coś na jego temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam odblokowaną wersję VCDS lite 1.0

chciałem sobie ustawić automatyczne zamykanie drzwi powyżej 15km/h jednak nie mogę, bowiem w VCDS funkcje te są przyciemnione (nie można tam nic wpisać).

zdjęcie w załączniku.

To wina sterowników? Może jakiś forumowy magik podpowie co tu należałoby zrobić. Pozdrawiam

 

vcds zonk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje jak klikniesz Read??

Zauważyłeś, że przy danych z komfortu widać jakieś krzaki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu read wyskakuje dymek który jest pokazany na załączonym obrazku (a w nim opis danego bloku).

Zauważyłem, ogółem tam jest mnóstwo krzaków. Mam wrażenie, że mój chiński kabelek z Allegro nie jest stworzony do współpracy z VCDS.

Tak czy inaczej, poradziłem sobie przy pomocy Polskiego Vaga. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sieci wersji VCDS Lite 1.2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, mam passata b6 i po przeczytaniu kilkunastru stron wątku rozumiem że kabelek do niego to VAG002 ze str. e-service. I teraz mam pytanie, czy będe mógł go podłączyć pod Audi A6 C7(od 2011 w górę), jeśli nie będzie śmigać to jaki kabel wybrać zeby działał mi z tymi 2 autami?

 

E-service odpisał iż by moje 2 auta śmigały potrzebuje VAG005. Panowie wszystko się zgadza? Dlaczego do B6 nie polecili od razu VAG005? proszę o podpowiedź czy brać tego 005..

Edytowane przez Krydziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jestem zainteresowany zakupem kabelka(http://allegro.pl/show_item.php?item=4949348879), mam passata

99r. 1.9 tdi silnik ahh. interesuje mnie zdiagnozowanie błędów w moim samochodzie(obecnie borykam się brakiem mocy ) , ewentualnie wykasowaniem błędów, opcja automatycznego zamykania zamka centralnego po przekroczeniu 15km/h- choć to ostatnie niekoniecznie.

czy powyższy kabelek będzię dobry do tych rzeczy?

czym różni się ten kabel od kabla z aukcji :http://allegro.pl/show_item.php?item=4942680848

tylko tym, że interface jest wbudowany w ramach kabla?

czy ten droższy nie będzie solidniejszy?dużej podziała ?-tak przynajmnniej wygląda.

mam interfejs usb windows 8.1 32 bit .

bardzo proszę polecić mi odpowiedni interface do powyższego ,może być z tej aukcji może być inny byle był lepszy maksymalnie do 100zł razem z transportem. dziękuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twny

 

Nie ma sensu przepłacać jak wnętrze i działanie takie samo. Jak nie rozjedziesz kołem w warsztacie to będzie działał i działał...

 

http://allegro.pl/interfejs-ch340-vag-kkl-vw-skoda-seat-obd2-w24h-pl-i5054096122.html

 

Tylko Windows XP 32bit by się przydał. A softy dostaniesz na cd od pt-digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem zainteresowany takim interfejsem:

 

http://allegro.pl/tester-ds150e-nie-autocom-2014-2-wysoka-jakosc-i5036298719.html

 

Może ktoś się wypowiedzieć co to jest warte w użytkowaniu?

Może ktoś posiada lub testował to cudo. Służy do diagnozowania wielu marek samochodów.

Czekam na opinie lub porady co ewentualnie nabyć.

Pozdrawiam.

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klon CDP... A jak to z klonami różnie bywa... ;) Chyba, że sam sprzedający po swojemu przerabia chińską inwencję twórczą.

Niektóre mają problemy z Fordami i BMW. Dopytaj sprzedającego głównie o E90 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic kabel i oprogramowanie, ktore lepsze? vag czy vcds? jesli kupie ten kabel i oprogramowanie to bede mogl na laptopie wszystko robic? nie musze miec tego calego sprzetu? ps. jaki kabel pasuje do passata b6 08r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalista nie jestem ale vcds jest nowszy i chyba ma więcej opcji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka bedzie najnizsza cena za to, zeby dobrze dzialalo? widzialem, ze jakies 50 zl kabel i oprogramowanie na laptopa, bedzie to dzialo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable są i po 30 zł ale ja bym tobie polecił vcds wersja pl choć sam kupiłem angielska i nie narzekam .Poczytaj najpierw trochę bo widzę , że ty jesteś z tych (bez urazy) co jak juz zainstaluj jakimś cudem np. Vcds to będą na forum pisać jak zrobić autoscan .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za VCDS dalem na Aliexpress 15e czyli ok 60zl z wysylka , doszedl w 2 tygodnie , interfejs dziala tylko z wersja 12.12 ma zablokowana aktualizacje wiec mozna spokojnie uzywac z podlaczonym internetem, Dziala z kazdym softem 12.12 rowniez z polskim 12.12 z adako.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za VCDS dalem na Aliexpress 15e czyli ok 60zl z wysylka , doszedl w 2 tygodnie , interfejs dziala tylko z wersja 12.12 ma zablokowana aktualizacje wiec mozna spokojnie uzywac z podlaczonym internetem, Dziala z kazdym softem 12.12 rowniez z polskim 12.12 z adako.com

 

No to teraz s*******i. ...s interes temu panu co tu doradza i ma w nicku www bo on za 350zł wersje PL sprzedaje .

Czego to ludzie nie zrobią żeby grosz zarobić .Soft yo zależy skąd pirata pobierzesz jak takową wersje posiadasz i tyle .Ja tez przepłacilem ale w granicach rozsądku i dobrze o tym wiedziałem kupując kabel .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek_m podaj linka jesli morzesz co dokladnie kupiłeś, morze tez sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności