Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Tak możesz taki kupić ale ten sam kupisz za 30zł na alle a to co piszą to tylko reklama ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno tak jest nimi nic nie zrobisz jedynie podgląd i to nie wszystkiego ot taka zabawka ryżowa:manga

 

Osobiście posiadam kabel KKL od Viakena za dwadzieścia parę złotych. Dobrze działa z vag com 311.2 , VCDS 1 lite, VCDS LIte 1.2 , Polski VAG 4.9 oczywiście pełne wersje (diagnostyka, kodowania i adaptacje). Łączy się bez problemu przy użyciu VCDS Lite ze sterownikiem silnika VW B6 2.0 tdi BMP. Dodatkowo działają z nim programy Vag k can commander 1.4 i 2.5 czytają wsad licznika, pin immo, eeprom sterownika silnika i przebieg w nim zapisany (EDC 15), VAG Eeprom programer 1.19g (licznik), DDT 2000 do Renault i Daci,. BMW Inpa, Carsoft 6.1.4.Przy pomocy tego kabelka zmieniłem sobie licznik z 3b na 3bg, dopisałem klucze, podświetliłem wskazówki. Problem mam jedynie z ABS nie robi testów. Do twojego samochodu wystarczy taki tani od Viakena. Nie ma co przepłacać.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo działają z nim programy Vag k can commander 1.4 i 2.5 czytają wsad licznika, pin immo, eeprom sterownika silnika i przebieg w nim zapisany (EDC 15), VAG Eeprom programer 1.19g (licznik)

 

Coś mi się wierzyć nie chce..., jesteś pewien tego co piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się wierzyć nie chce..., jesteś pewien tego co piszesz?

 

Wszystko co napisałem polega na prawdzie. Oczywiście dotyczy to samochodów wyprodukowanych do 2005r. Sam to wypróbowałem na swoich samochodach (VW B5 2000r,VW B6 BMP 06r i kolegów B5 FL 02r03r i 05r. Nie kombinowałem z Audi ,Skodą i Seatem, bo nie mam takich samochodów. Dodam jeszcze ,że w sumie to mam trzy kable: 2 kkl jeden z przełącznikiem pinów (chodzi dodatkowo z Oplem do 2004r i Fiatem Via...69zł) , drugi bez przełącznika (Via... 23zł) trzeci to Vag 002. Oprócz tego co napisałem wcześniej oba kabelki od Via... obsługują czeski program MKM 1.2 lite do uruchamiania podnoszenia i opuszczania szyb z pilota (moduł komfortu 1C0xxxxx) Z tym Vag 002 nie kombinuję żeby go nie uwalić bo raz mi się już udało.Chociaż raz podłączyłem się Vag 002 do Daci Sandero 1.4 sąsiada i po OBDII połączył się z silnikiem. Nie wiem jakie możliwości mają kable KKL od innych sprzedawców. Ja jestem pewien tego co napisałem. To że obsługują Vag k can comander 1.4 i 2.5 wyczaiłem przypadkowo jak już w drodze był oryginalny do nich kabel , który zaraz zwróciłem (tylko licznik VDO i sterownik silnika EDC 15). O obsłudze Vag EEprom programer 1.19g było już wcześniej na forum. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Edytowane przez Mario11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim urządzeniu? 162a9054c49b75849d285b3f1a15b1e5.jpg Chodzi mi oczywiście o "mierniku" vag5053its

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim, do paska b5fl 1,9 tdi 131ps rok 2004 istnieje coś takiego jak obd na bluetooth co by dobrze współgrało z moim wozem? :) Wiem że najodpowiedniejszy jest kabel ale chciałbym coś takiego na bluetooth ?

 

Pomożecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viaken posiada takie coś. Dośc droga sprawa. Ogarnie Twoją furę.

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że pytań takich było trochę, ale linki powygasały i dlatego mam pytanie

 

Passat 1,9TDI AFN 1998r. i sporadycznie Touran AVQ, diagnostyka, robienie logów i robienie jakiś drobnych modyfikacji.

 

Czy ten kabel się nada?

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4888153072.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2003 w przypadku Tourana wystarczy mi diagnozowanie i odczyty parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2003 w przypadku Tourana wystarczy mi diagnozowanie i odczyty parametrów.

To się nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc :) W takim razie zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te z allegro po 35zł nic nie będą działały ?

 

np taki ? http://allegro.pl/interfejs-obd-scan-bluetooth-elm327-obd2-mini-cd-i4752424350.html

 

Suchy666 nie wypowiem się bo nie używałem. Viaken-owskie działają napewno. Ten co podałeś teoretycznie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego Viakena podasz jakiś konkretny dobry sprawdzony model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego vcdsa potrzebuje do vag005? 12.12 jest ok?

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiego vcdsa potrzebuje do vag005? 12.12 jest ok?

 

Sprzedawca niech Ci powie z jakim programem kabel działa stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie VAG Dash Can. :)

Ps. Jest tu na forum właściciel tego z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz na PW bedzie rabat. :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam parę pytań ,

 

Czy program Polski VAG 4.9 obsłuży tzn. będzie współpracował z paskiem B6?

Widziałem taką informację że działa do samochodów do 2003 r.

 

VAG-COM 409.1 - a jeszcze takie coś czy to nowszy soft?

 

VCDS-AKP-8051 - a ten program do czego służy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności