Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj ustawić start baud na 9660 w opcjach połączenia VCDS Lite. Domyślnie jest tam 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy takim ustrojstwem jak ELM327 jestem wstanie skasować jakikolwiek błąd w samochodzie (chodzie mi tutaj o airbag) znajomy ma ale mi się coś wydaję iż to jakiś chińczyk i nic tym nie zrobie prócz jakiejś prymitywnej diagnozy, ktoś może coś wie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj ustawić start baud na 9660 w opcjach połączenia VCDS Lite. Domyślnie jest tam 0.

 

Niestety, bez zmian. Próbowałem wartości: 9660, 9600, 4800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś blokuje diagnostykę z MK, albo jest gdzieś przerwa w instalacji lub coś w środku się sypło.

Zawsze można go wyjąć i na stole podłączyć dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem na forum opisu bezpośredniej diagnostyki MK - jak moduł podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy takim ustrojstwem jak ELM327 jestem wstanie skasować jakikolwiek błąd w samochodzie (chodzie mi tutaj o airbag) znajomy ma ale mi się coś wydaję iż to jakiś chińczyk i nic tym nie zrobie prócz jakiejś prymitywnej diagnozy, ktoś może coś wie??

 

Ja skasowałem u siebie błąd uszkodzenia dodatkowej pompy wody B (po wymianie na nową oczywiście). Programem Torque zakupiona pełna wersja. Wszystko poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja skasowałem u siebie błąd uszkodzenia dodatkowej pompy wody B (po wymianie na nową oczywiście). Programem Torque zakupiona pełna wersja. Wszystko poszło bez problemu.

 

 

 

u mnie na 3cim telefonie dopiero się połączył, ale 0 błedów nic nie znalazło w ECU więc od AirBagów pewnie w innym miejscu się zapisują. więc ogólnie to chińska lipa ;) same pierdy pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc od AirBagów pewnie w innym miejscu się zapisują.

Oczywiście, że błędów od poduszek nie będzie w sterowniku silnika. Trzeba się połączyć ze sterownikiem poduszek.

ELM 327 to nie najlepszy wybór. ;) W większości łączy się tylko z ECU silników. Jeśli chodzi o podstawy tj. błędy czasami nie odczytuje ich jak należy, a czasami niektórych nie widzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem ten oto kabel -- http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-vag-com-obd-obd2-ii-cd-276-i4748788543.html --, zapewne chinol no ale to ogarnąłem dopiero po fakcie. Mam lapka na windowsie 7 x64, za cholerę nie mogę zainstalować żadnych sterowników, sprawdziłem już chyba z 10 różnych i lipa jak cholera, jeden udało mi się zainstalować ale system widzi to jako usb a nie port com, więc nie mogę przypisać numeru coma do kabla, i żadna apka tego nie widzi :/ proszę o jakąś pomoc lub sugestię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hehe vcds pomyka na - "Windows 2000, XP, Vista, 7 lub 8 (zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, zakupiłem ten oto kabel -- http://allegro.pl/kabel-diagnostyczny-vag-com-obd-obd2-ii-cd-276-i4748788543.html --, zapewne chinol no ale to ogarnąłem dopiero po fakcie. Mam lapka na windowsie 7 x64, za cholerę nie mogę zainstalować żadnych sterowników, sprawdziłem już chyba z 10 różnych i lipa jak cholera, jeden udało mi się zainstalować ale system widzi to jako usb a nie port com, więc nie mogę przypisać numeru coma do kabla, i żadna apka tego nie widzi :/ proszę o jakąś pomoc lub sugestię...

Sprobuj zainstalowac sterowniki recznie.

:hehe vcds pomyka na - "Windows 2000, XP, Vista, 7 lub 8 (zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe)"

Vag też [emoji1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki kabel potrzebuje do passat cc 2009r. Interesują mnie funkcje diagnostyki + dodawanie kluczyka itp.

Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

Dzięki za odpowiedz

 

Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jaki kabel potrzebuje do passat cc 2009r. Interesują mnie funkcje diagnostyki + dodawanie kluczyka itp.

Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

Dzięki za odpowiedz

 

Stolar

 

to przeczytaj jeszcze raz to znajdziesz................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jaki kabel potrzebuje do passat cc 2009r. Interesują mnie funkcje diagnostyki + dodawanie kluczyka itp.

Jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem w tym wątku.

Dzięki za odpowiedz

 

Stolar

 

:zeco:idiota::lamer: "Szukajcie a znajdziecie " jak mówi pismo więc szukaj a na 100 % znajdziesz jednoznaczną NIEJEDNOKROTNĄ odpowiedź w tym wątku na swoje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ręcznie z tą instalacją sterów do kabla ale też lipa, ogólnie system mi to wykrywa jako "USB Serial Port" a dokładniej w drzewku "Inne urządzenie" zamiast "Porty Com i Szeregowe"... Instalowałem różne sterowniki, zarówno te z Polskiego Vaga, Vag-Com itp. i nie idzie za cholerę... Jestem w kropce... Może kabel uszkodzony? Potrzebuje zrobić logi i sprawdzić kąt wtrysku, bo po wymianie rozrządu gorzej mi pali z rana na zimnym, a "Pany" z werkstattu mi mówią, że kąt jest ok po tym jak podłączyli pod komputer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stolar13 poszło na pw :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem laikiem i potrzebuje pomocy. Mianowicie chcę kupić kabel do interfejsu, ale nie wiem jaki. Na allegro jest ich pełno.

Jaki kabel będzie odpowiedni do np. sprawdzania błędów i sprawdzania wartości do poszczególnych blokach?

Jak rozumiem kabel do robienia logów dynamicznych to inna bajka i większa kasa?

Pozdrawiam

P.S. takie cudo się nada?

http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i4750295328.html

Edytowane przez Fejb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich tych rzeczy wystarczy ten co pokazałes, ja nawet polecałbym ten tańszy http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4788266671.html :).

program w pełnej wersji musisz jednak poszukac w necie. bo ten z kablem jest do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności