Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

na esp abs masz długie kodowanie

polecam VCDS

 

Ps.

Wyciekła już może do sieci wersja vcds pl 11.xx,bo ostatnio z braku czasu nie jestem w temacie

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata 2.0 tdi 4motion 2006/2007 kabel z e service do vcds lub podobnego programu powinien być 002 czy 004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu jak się zapytałem czy warto zmienić kabel na 004 (mam 002), to dostałem taką odpowiedź:

VAG002 jest najlepszym (naszym oraz użytkowników zdaniem) i najpopularniejszym rozwiązaniem. (...) jeżeli nie ma wyraźnej potrzeby do zmian to sugerujemy pozostać z VAG002 tak długo jak tylko się da a wszelkie inne kable traktować jako jego uzupełnienie (jego niezawodność jest mocną jego stroną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Passata 2.0 tdi 2009 i z e-service dostałem taką informację : "dla wskazanego modelu lepszym rozwiązaniem będzie VAG002 który w pełni obsłuży wskazany pojazd a jest przy tym najwygodniejszy w użytkowaniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...chcialbym kupic kabelek obd2 z programem vag, czy ktos na forum sprzedaje moze takie cos ? Prosze o kontakt na priv. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...chcialbym kupic kabelek obd2 z programem vag, czy ktos na forum sprzedaje moze takie cos ? Prosze o kontakt na priv. Z gory dzieki.

 

 

 

Ja rowniez poprosze namiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...chcialbym kupic kabelek obd2 z programem vag, czy ktos na forum sprzedaje moze takie cos ? Prosze o kontakt na priv. Z gory dzieki.

 

Ja rowniez poprosze namiary

 

np. http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-audi-skoda-seat-vw-pl-cd-fv-i4676061299.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamówiony, a dzisiaj dotarł już do mnie kabelek z e-service.

VCDS w ver.11.6 zainstalowany bez problemów, trochę musiałem jedynie powalczyć ze sterownikami kabla, bo Windę mam 64bitową i nie chciało mi ich zainstalować (wyskakiwał błąd).

Pewnie gdzieś było na ten temat, ale nie za bardzo miałem czas szukać , tylko spróbowałem intuicyjnie i się udało.

Otóż, jak się ma system 64bitowy w wersjach 7 lub 8, to blokowana jest w nich możliwość zainstalowania sterowników bez tzw. podpisu/certyfikatu.

Trzeba to obejść poprzez restart kompa w trybie tzw. rozwiązywania problemów z opcją wyłączenia sprawdzania certyfikatów i wówczas wszystko zadziała. Po takiej operacji można udać się do auta , podpiąć pod złącze i bawić się w diagnostę :jupi

 

PS. Pytanko do znawców.

Czy miejsce w którym schowana jest wtyczka ODB2 w Passacie B6 (lub jak mój CC) ma jakąś klapkę, czy jest otwarte jak na zdjęciu ?

Pytam, bo nigdzie nie znalazłem stosownego info, a trochę mnie denerwuje fakt, że czasem kabel (mam przerobioną wtyczkę) potrafi się stamtąd wysunąć i wisieć tak mało estetycznie.

passat_miejsce_ODB2.jpg

Edytowane przez Mars_2000
Dodano pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zestaw POLSKI VAG 2.5 USB - OBD2 KKL laczy sie z passatem b6 2008 r ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy miejsce w którym schowana jest wtyczka ODB2 w Passacie B6 (lub jak mój CC) ma jakąś klapkę, czy jest otwarte jak na zdjęciu[ATTACH=CONFIG]124500[/ATTACH]

 

Ja mam wtyczkę odsłoniętą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zestaw POLSKI VAG 2.5 USB - OBD2 KKL laczy sie z passatem b6 2008 r ?

Nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie przeczytałem ile stron się dało, zebrałem trochę info ale nie jestem pewny czy takie coś:

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4691885622.html

 

wystarczy aby:

 

1. połączyć się z passatem b5 fl 2001 1.9 tdi 130 KM

2. zadziałało na win8.1 64 bit

3. zczytać, usunąć błedy w w/w aucie

4. usunac service info i przeprogramowac na 25000 km

5. zaprogramowac np. domykanie szyb czy auto-zamykanie drzwi powyzej 10 - 20 km/h

 

?

 

Trochę takich rzeczy znalazłem w tym temacie, ale nie sprecyzowane było :(

Czy to w ogóle sie da zrobić, oh ? :)

 

Dziekuję z góry za odp. i prosze nie uważać mnie za lenia który nie umie używać opcji szukaj :P na prawdę szukałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kable wystarczy do prawie wszystkich punktów oprócz

przeprogramowac na 25000 km
do tego VAG TACHO

Co do programu do kabla polecam VCDS Lite w wer EN niestety ale zrobisz nim więcej niż VAG 311.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że przedmiot z podanej przeze mnie aukcji + program z tej strony spełni wszystkie moje zachcianki ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie, nie jestem pewien czy zmienisz nim przebieg resztę na pewno.

P.S.

Na chomkuj jest to za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie nie ! Ja broń boże nie chce zmieniać przebiegu ! :) Ja chciałbym zmienić ilośc km do następnego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to to spoko zmienisz w VCDS Lite to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności