Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam i czytam i już sam nie wiem co kupić.

Tylko do domowego sprawdzania i programowania np.abs, ręczny itd.

Oczywiście niedrogo. Czy kupić sam kabel a program sobie ściągnąć czy brać jakiś zestaw?

Co polecicie do aut od 2008 ( często zmieniam to żeby w miare możliwości nowsze też obsługiwał)

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup oryginał VCDS od Adako i będziesz miał święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, panowie czy do paska b6 2008 rok wysatrczy vcds ? gdzie go kupic, szukam na allegro ale jakies chinczyki same mi wyskakuja.... chcialbym kabel odrazu z programem kupic, zalezy mi na kasowanie bledow diagnostyce adaptacjach itp Adako ostatnio logowal sie w zeszlym roku:D jest jakas osoba na forum ktora tym handluje ? :D ile wart jest taki kabel zeby nie przeplacic ? :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej, panowie czy do paska b6 2008 rok wysatrczy vcds ? gdzie go kupic, szukam na allegro ale jakies chinczyki same mi wyskakuja.... chcialbym kabel odrazu z programem kupic, zalezy mi na kasowanie bledow diagnostyce adaptacjach itp Adako ostatnio logowal sie w zeszlym roku:D jest jakas osoba na forum ktora tym handluje ? :D ile wart jest taki kabel zeby nie przeplacic ? :D

 

Pozdro

http://www.e-service.info.pl/index.html o program u nich też pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adako ostatnio logowal sie w zeszlym roku

Adako to nie użytkownik forum, a nazwa firmy, która sprzedaje legalne interface pod VCDS w wersji PL. ;)

http://www.vcds.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i czytam tak jak mi kazaliście ale dalej nie wiem co kupić. Znalazłem tylko, że polecacie tą stronę: http://www.e-service.info.pl/index.html

Mam parę pytań:

1. Czym się różnią te dwa kable: VAG 002 i VAG 004?

2. Który z tych kabli pozwoli mi na diagnozowanie, kasowanie błędów i to co mówicie, że jest ważne i mi się kiedyś przyda, czyli długie kodowanie?

3. Do tego kabla potrzebne jest oprogramowanie, jakie?

 

Mój Passat to 3B z 1997r, 1.8T+LPG STAG, silnik AEB i nie wiem jaki on ma wtyk (mam go od 1,5 tygodnia), więc czy te kable będą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czym się różnią te dwa kable: VAG 002 i VAG 004?

2. Który z tych kabli pozwoli mi na diagnozowanie, kasowanie błędów i to co mówicie, że jest ważne i mi się kiedyś przyda, czyli długie kodowanie?

3. Do tego kabla potrzebne jest oprogramowanie, jakie?

Kliknij zakładkę "Przeszukaj ten wątek", wpisz "002" lub "004", "e-service".

Wyświetlą się posty, w których użyto tych zwrotów. Myślę, że znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój Passat to 3B z 1997r, 1.8T+LPG STAG, silnik AEB i nie wiem jaki on ma wtyk (mam go od 1,5 tygodnia), więc czy te kable będą pasować?

Kup sobie zwykły kabelek KKL: http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4509918327.html

I spokojnie do Twojego auta wystarczy. ;)

PS. W Twoim aucie nie ma długiego kodowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Dostalem od kolegi w prezencie wtyczke obd2 mini na bluetooth. Wiem ze mozna dzieki niemu przegladac jakies prostsze rzeczy jak np bledy za pomoca telfonu z Androidem. Wtyczka wchodzi, diody sie swieca, laczy sie z urzadzeniem poprzez telefon ale juz program nie moze sie polaczyc z ECU, czyli jak sie orientuje z komputerem auta. Probowalem na wielu programach , tych platnych i tych tych darmowych, probowalem rowniez na aucie kolezanki (FL) i to samo. Oczywiscie wszystko na zaplonie i nic. Programy kaza sie sie upewnic czy zaplon wlaczony jak ja ciagle to robie na zaplonie. Moze ktos zna program na komputer ktory wspoldziala z tym rodzajem wtyczek ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te male elm z bt? Jak tak, to sprawdz czy telefon ci sie polaczyl z elm. Ja testowalem elm-a z torqe pro (jakos tak) i bledy pokazywalo ale w b5 fl, przed liftowa sie nie laczyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tel z elm sie laczy. Problem jest przy podlaczeniu z ECU. Torqe pro i inne probowalem :D i nic... Orientujesz sie czy sa jakies programy na pc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co ty chcesz tym elm zwojować ? To dziadostwo raz się łączy raz nie albo nie widzi błędów które rzeczywiście istnieją.

Programy na PC to VCDS Lite lub VCDS lub VAG wersje EN są polecane i opisane dość dokładnie na forum co i jak i z czym się "je" a stronka gdzie można zakupić za uczciwe pieniądze kable też jest podana w tym temacie nie raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdeczne grono na jednym z najbardziej spuchniętym wątku na forum.

 

Kupiłem paska b6 1.9 tdi 2008 jak z podpisu. Szyna CAN jak rozumiem.

Chciałbym kupić kabel i robić nim rzeczy o których jeszcze nie wiem ;)

 

Rozumiem, że polecacie http://www.e-service.info.pl/ (dajcie radę który wybrać 002 czy 004 ?) za 150 PLN ?

Alternatywy tańszej nie ma ?

 

Nie da się stworzyć jakiegoś wątku i przykleić co naważniejsze info ? Jaki model auta , jaki kabel itp. ... jakoś to wszystko ogarnąć ...

Przeniosłem się z forum astry-g., tam jest troszkę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie 004 nie ma tańszej alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla ciebie 004 nie ma tańszej alternatywy

 

 

dzieki za odpowiedź.

 

Jeden gość mający b6 pisze ze 002 działa jak należy ...

Napisałem maila do tej firmy jakie są różnice miedzy 002 a 004 , ale może Panowie ich uprzedzicie ?

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi nawet o taki glupi odczyt bledu, czasami cos sie dzieje w trasie a tel mam zawsze przy sobie, wiec moge sie latwo i szybko poprzez bluetooth polaczyc. Ale mysle ze juz doszedlem do mojego probleu. Wyglada na to ze te elm mini dzialaja tylko na szynie CAN a w moim pasku jest chyba k-line.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum :) jest prawie druga godzina w nocy i nie zdążę przeczytać wszystkich 180 stron do rana a chcę kupić KABEL do Passata B5 FL 1.9 TDI 130 KM z roku 2002 z silnikiem AVF .

Chcę się połączyć z modułem komforty i wyłączyć np fotel kierowcy bo pokazuje mi błąd a od początku nie miał fotela elektrycznego, błąd mi się pokazał jak kupiłem moduł z alegro wiec tamte auto miało fotel elektryczny (albo kupić fotel i błąd zniknie :) )

To mój trzeci modul bo tamte się popaliły z wcześniejszych ingerencji mechaników bo moduł był zalany wymienili modul i piny powpinali w inne gniazda.

Zdobyłem schemat i podłączyłem kable jak powinny być i wszystko działa oprócz alarmu bo nie wydaje dźwięku przy zamykaniu, otwieraniu i jak się alarm włancza tylko migacze migają a dźwięku niema.

PROSZĘ O WSPARCIE Z WYBOREM DOBREGO PROGRAMU LUB VAG COM ALBO KABLA.

OGLĄDAŁEM I JEST ICH TYLE DO WYBORU ŻE JAK KUPIĘ JAKIEŚ BADZIEWIE TO WOLĘ DOŁOŻYĆ JAKIEŚ 1000 zł I MIEĆ LEPSZEGO LUB PROSZĘ O JAKĄŚ DOBRĄ STRONKĘ

Nigdy wcześniej nie miałem tych błędów na modułach tylko na tym 00463 błąd połączenia dźwięku cyfrowego (podejrzewam że to syrena w końcu się połończył moduł ale syrena padnięta :( ) i 00476 błąd połączenia z modułem odcięcia pompy paliwowej.

na wcześniejszym module miałem jakiś komunikat z szyber dachem a w cale go nie mam.

Z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego auta wystarczy KKL za kilka dyszek. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odp .

Tylko żebym wiedział co to jest KKL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy kable VAG za nie całe 30zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności