Skocz do zawartości
vwiater

Interfejs OBDII jaki wybrac

Rekomendowane odpowiedzi

czyli pierwsze trzeba instalować sterowniki kabla a dopiero potem vaga/vcdsa?

Jak już to tylko VAG COM max do wersji 409 lub VCDS Lite. Jeśli próbowałeś wyższych wersji VCDS to mogłeś uwalić FTDI w kablu. Z reszta chyba jest uwalone bo w MU kabel powinien być widziany niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem kabla 20140128_103040 1.jpg

mam na pendrive program galletto1260. Na razie nie bawię się wsadami.Współpracuje on tylko z Polskim Vagiem.

Nigdy nie udało mi się uruchomić na nim VagCom 311.2, VCDS Lite, VWTools etc. W związku z czym mam parę pytań:

1.Czy zagada z jakimś Vagiem lub innym programem do diagnozy?

2. Zamierzam kupić Vag K+Can Commander 1.4 ponieważ chcę mieć wgląd w przebieg, ew."korektę" oraz dokodawać kluczyk.Czy on z jakimiś z w/w programami działa? W przyszłości również się przyda do następnego VW :jasne.

Kilkadziesiąt stron studiowałem i z Waszych info rozumiem, że do diagnostyki on się za bardzo nie nadaje, ale niektórzy sprzedawcy na allegro podają, że spełnia rolę diagnostyczną jak zwykły kabel VAG KKL

3. Jeżlli kabel z pkt.2 nie gada z Vagami to dokupię jeszcze chinola i otóż moje zdziwienie, ponieważ na co niektórych aukcjach piszą, że działa do VagCom 704 ???

Te wpisy na aukcjach to chyba chwyt marketingowy ? :hmm

 

PS. Czy Win 7 Starter będzie gadał z nimi bo gdzieś wyczytałem, że ze starterem jest problem.

Edytowane przez colciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te wpisy na aukcjach to chyba chwyt marketingowy ?
Dokładnie tak :D

Jakaś dziwna nazwa tego twojego kabla, ja polecałbym zakup VCDS (klona) i robisz wszystko co chcesz w każdym aucie z gr VAG (no może poza "korektą" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
połączenie z netem też wyłączyć?
koniecznie inaczej uwalisz a właściwie już uwaliłeś fejsa i na tym kompie nawet po wymianie na nowy nie będzie już działał bo program jest zrobiony że zapisuje gdzieś w systemie Windowsa jakieś pliki i zawsze uwali kolejnego. Trzeba zrobić partycje dysków i zainstalować na nowym np. "E" lub na innym kompie i lepiej nie uruchamiać neta gdy fejs jest podpięty pod kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesław ponosi Cię. Wiesz, że gdzieś dzwonią, ale nie wiesz gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ponosi ... już niejeden miał kłopot z VCDE-esesm gdy używał jednocześnie fejsa i internet, można,ale trzeba wiedzieć jak to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy troszkę poczytać i wyciągnąć wnioski. Ale jak ktoś nie ma pojęcia co to jest kabel KKL z czym i jak może pracować, a następnie nie potrafi odróżnić VCDS Lite od wyższych wersji VCDS to lepiej niech się nie odzywa i nie wprowadza innych niewiedzących w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawek nie używam i faktycznie mogę czegoś nie wiedzieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polać mu bo prawdę prawi :D ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ GRUCHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w Passacie B6 2005 podłączyć przez BT telefon ale potrzebna jest zmiana w sterowniku telefonu. W instrukcji mam napisane żeby za pomoca VCDS-a zmienić ustawienia sterownika telefonu: modul 77... W związku z tym mam pytanie jaki kupić kabel (interfejs) i jakie pobrać do tego oprogramowanie? Jest tego tyle, że trudno się zorientować, a wyczytałem że niewłaściwe oprogramowanie może nawet zniszczyć kabel.

Proszę o jakieś namiary na kabel za rozsądną cenę i soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź za tym co pisze w instrukcji czyli VCDS klona dostaniesz od 150 zł a oryginał 1700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakies namiary na tego VCDS klona i jaki do tego program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na forach, zapytaj kolegę kacoerwww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że pytanie już było jednak nie znam się na temacie ani trochę więc przepraszam z góry. Kiedyś miałem golfa III i kupiłem do niego kabel OBD na USB. Czy da się zdiagnozować passata b6 2006 tym kablem? chodzi mi tylko o czujniki parkowania. Zatrybi to wgl? jeśli tak to jaki program mam zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz KKL-a a potrzebujesz Can-Hex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli tak to jaki program mam zainstalować?

Kolego do Twojego auta VCDS. ;)

http://www.vcds.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem wszyskie posty i chcę, jak moi poprzednicy z góry przeprosić, że zadaję na forum pytania:jasne

Potrzebuję kupić kabelek do mojego nowego nabytku BGW który w jednym miesiącu łapie dwa razy komunikat abgas werkstat. Powinien miec chyba taki kabelek na wyposażeniu obok podnośnika i klucza do kół. Mam poza tym nadal jego poprzednika AFN z 1999r ze swiecącą kontrolką airbaga, po demontażu fotela. Po lekturze watków wiem, że potrzebuję HEX-CAN-USB i VAG-com lub VCDS. Czy tymi kablami i programami obsłużę ten starszy model? Czy do obsługi liczników taki kabel może współpracować z innym programem, czy trzeba szukac innego interfejsu? Potrzebuję zrobić diagnozy, sprawdzic korygować przebieg, usunąc błędy, może jakieś logi w przyszłości. Czy możecie podrzucić mi jakiegos linka albo namiar na zestaw - kabel + soft w rozsądnej cenie (z przeznaczeniem do użytku własnego czyli bez przesadnych wydatków). Ma ktoś jakieś optymalne rozwiazanie dla mnie? Dziękuję i pozdrawiam.

 

A kiedys można było pogrzebać śrubokrętem i gotowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Hex-Can i będzie do obu aut, tylko do liczników musiszmieć inny program np. Vas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sporo tego tematu się naczytałem i mam pustkę w głowie :ocochodzi

Potrzebny mi kabelek i vag(tylko jaki) żeby działał z vista do awx 2000rok do czytania błedów i sprawdzenia kąta wtrysku itp, w miarę niedużej cenie. Kolega miał chinskiego obd i chcialem go zgrac z vista i vag-comem 311 i niedalo rady... Pomoze ktos? jakies linki z allegro czy cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista to porażka już lepszy XP lub win 7. Wracając do twojego pytania

Odpowiedź już kilkaset razy padła Tobie wystarczy zwykły KKL za 20-30zł i VCDS LITE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności