Skocz do zawartości
konieczny1

Czujnik poziomu oleju świecący problem B5

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie poziom nie jest na tyle niski aby czujnik to wyłapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sygnalizacja na FISie jest wyłączona przez kodowanie odpowiednie licznika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem używany czujnik poziomu oleju i smigał bo z zamiennikami różnie bywa:noniebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widocznie poziom nie jest na tyle niski aby czujnik to wyłapał

 

nawet jeśli spuszcze olej z silnika, brak reakcji informacji po zaplonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzebe, cy ten czujnik mogę jakoś sprawdzić miernikiem czy w inny sposób czy jest sprawny , bo może szukać winy gdZie indziej że Zapała się co 100km pomarańczowa lampka oleju. Oleju jest ok, wymieniany niedawno na mobil 1 5w30(chyba ten) auto mam 3mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spełnia normę VW 505.01?

 

A jeśli nie spełnia, to czujnik to wychwyci i kontrolka będzie świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEJ MOBIL SUPER 3000 XE 5W30 5L VW 505.01 502.00

 

a co do czujnika to on równo co 100km się zapala, pomaga otworzenie i opuszczenie maski , sprawdzałem w vag ale nie ma żadnego błędu a parametry oleju wyświetla tak :

Clipboard02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do czujnika to on równo co 100km się zapala, pomaga otworzenie i opuszczenie maski

To jest normalne zachowanie.

Otwarcie maski jest traktowane jakbyś dolał olej,a czujnik nie daje informacji o zmianie poziomu i po 100km kontrolka się zaświeca.Jak czujnik jest sprawny,jeśli poziom ci spadnie do minimum na bagnecie lampka się zapali,jeśli otworzysz tylko maskę a nie dolejesz oleju,to po 100km się znów zaświeci,jeśli dolejesz to będziesz miał spokój dopóki znów nie ubędzie go do minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest normalne zachowanie.

Otwarcie maski jest traktowane jakbyś dolał olej,a czujnik nie daje informacji o zmianie poziomu i po 100km kontrolka się zaświeca.Jak czujnik jest sprawny,jeśli poziom ci spadnie do minimum na bagnecie lampka się zapali,jeśli otworzysz tylko maskę a nie dolejesz oleju,to po 100km się znów zaświeci,jeśli dolejesz to będziesz miał spokój dopóki znów nie ubędzie go do minimum.

 

Tylko u mnie olej na MAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

wczoraj przywalilem podczas wyprzedzania kamien(kamien z pobocza drogi) i zapalila sie kontrolka oleju .

Dzisiaj na kanale sprawdzilem czy nic nie urwalem i okazalo sie ze przywalilem w czujnik oleju(ten dolny ).

Czy trzeba spuszczac olej zeby ten czujnik wymienic?

dopiero 2 tyg temu olej wymienilem.

6315292024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba spuszczać olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba spuszczać olej.

 

ok dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wcinam ale do ATJ-ota jest taki sam czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas pali mi sie kontrolka olstand prufen i zapala sie podczas jazdy lub tez jak wlacze zaplon.

Olej jest w normie. co moze mu dolegac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
caly czas pali mi sie kontrolka olstand prufen i zapala sie podczas jazdy lub tez jak wlacze zaplon.

Olej jest w normie. co moze mu dolegac?

 

Albo uszkodzone przewody czujnika,albo sam czujnik poziomu oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. piszesz o czujniku tak? nie sensor(ten na samym dole) bo sensor ostatnio wymienialem bo przywalilem w kamien ale jak wymienilem sensor to juz nie pokazuje kontrolki ze sensor uszkodozny ale teraz zaczelo pokazywac wlasnei taki komunikat jak wyzej opisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn. piszesz o czujniku tak? nie sensor(ten na samym dole) bo sensor ostatnio wymienialem bo przywalilem w kamien ale jak wymienilem sensor to juz nie pokazuje kontrolki ze sensor uszkodozny ale teraz zaczelo pokazywac wlasnei taki komunikat jak wyzej opisalem.[/quote

Piszę o tym w misce oleju. Wymieniłeś na oryginalny, czy jakaś chińszczyzna za 70PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Jeżeli po dolaniu oleju czy właściwym jego poziomie,żółta kontrolka pojawia się dalej to radzę sprawdzić podłączenie i sam mikrostyk zamka maski bo znajomy miał taki przypadek właśnie i mechanik już naciągał go na wymianę czujnika oleju a zauważyłem że kostka była nie dociśnięta po wcześniejszym mechaniku który rozbierał przód auta;)

 

Przecież jeśli mikrostyk w zamku nie widzi otwartej maski to też komputer nie wie że dolałeś oleju;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Musze podzielic sie moim problemem i prosic o pomoc. Jakis z czas temu pojawil sie blad oilsensor werkstat. Pozniej juz byla cisza nie pokazywal sie blad az ja nagle patrze a poziom oleju na bagnecie jest ponizej minimum mozna powiedzieć ze krytyczny stan. Zadna kontrolka sie nie zaswiecila, zaden blad. Myslalem ze to ten czujnik .

 

Myslalem ze to wina czujnika. ale jak odlaczylem kostke od czujnika nic na zegarach nie widac. Nie pokazuje niskiego poziomu o co chodzi.? Co jest grane . rozwalilem to kostke polaczylem na nowo kable i wraz nic.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności