Skocz do zawartości
konieczny1

Czujnik poziomu oleju świecący problem B5

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś doradzić, też borykam się z owym problemem czujnika poziomu oleju, kupować nowy w ASO czy ryzykować z ori używką z allegro? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś doradzić, też borykam się z owym problemem czujnika poziomu oleju, kupować nowy w ASO czy ryzykować z ori używką z allegro? ...

Możesz kupić ori od forumowych sprzedawców,ja trzy lata temu kupiłem u Elemenateur i jak na razie zero problemów.Wcześniej kupiłem jakiś zamiennik z alledrogo,to po dwóch miesiącach szlag go trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile plus minus taka przyjemność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie nie bede zakładał nowego podepne się do tematu.

Ma podobny problem z czujnikiem ciśnienia oleju (jednopinowym) silnik 115 km ATJ

Po przekręceniu na zapłon pokazywał się błąd : oil sensor werkstatt

wymieniłem czujnik (0,5-0,8 bar) na nowy i to samo.

Na vagu pokazuje błąd zwarcie do masy (chyba jakoś tak).

może koledzy macie jakiś pomysł

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik cisnienia oleju nie ma nic wspolnego z Twoim problemem. Puki nie swieci ci sie czerwona konewka/oliwiarka to nie jest cisnienie oleju. Sprawdz najpierw poziom oleju w silniku, wiazke do czujnika poziomu oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączę zdjecie do tego miga żółta konewka

20141125_210859.jpg

na wagu wskazuje że to właśnie błąd czujnika ciśnienia ma połączenie do masy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żólta konewka to będzie czujnik pod miska olejową,brak oliwy badz nieszczelna instalacja jego.ja miałem czerwona w czasie jazdy,auto zgaslo i nie dalo rady go ponownie zapalic,wymiana czujnika przy filtrze oleju załatwiła temat.

Edytowane przez wolfzburg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a u mnie jest inaczej..wkładam kluczyk świeca kontrolki potem gasną( wiadomo) i pojawia się na chwile kontrolka właśnie od niskiego poziomu oleju potem gaśnie no i gong - komunikat::OILSENSOR WERKSTART.czyżby już padał czujnik????.

Stan oleju jest w porządku w czasie jazdy nic się nie dzieje

Wyskakuje taki sam komunikat jak u heineken72 dwa posty wyżej. Tylko że nie zawsze,wyświetlił się dopiero 3 razy

Edytowane przez nemosto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zólta konewka czójnik pod miska czerwona konewka czójnik w filtrze oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wagu wskazuje że to właśnie błąd czujnika ciśnienia ma połączenie do masy

Pokaż zrzut z Vaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj np nic się nie włączyło, wszystko było w porządku. A wczoraj tylko raz się za świeciła ta kontrolka, później też było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem czujnik przy filtrze - bez zmian nadal pali się żólta konewka

nie mam loga z vaga ale mechanik mi mówił ze błąd - zwarcie do masy

nie chce kupować kolejnego czujnika bo może w instalacji coś nie halo

pytanie:

czy po odpięciu czujnika pod miską błąd zniknie ... można to w ten sposób to zdiagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniłem czujnik przy filtrze - bez zmian nadal pali się żólta konewka

nie mam loga z vaga ale mechanik mi mówił ze błąd - zwarcie do masy

nie chce kupować kolejnego czujnika bo może w instalacji coś nie halo

pytanie:

czy po odpięciu czujnika pod miską błąd zniknie ... można to w ten sposób to zdiagnozować?

 

bo zólta konewka to czujnik pod miska a nie w filtrze,dlatego swieci sie dalej,przerabialem to.jakbys był blizej dałbym ci na podmiane bo mam z angola.

Edytowane przez wolfzburg
hh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a można z tym jeździć???? Bo olej wymieniałem w lecie i ma dopiero zrobione jakieś 5 tys km. Podkreślam źle poziom oleju jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a można z tym jeździć???? Bo olej wymieniałem w lecie i ma dopiero zrobione jakieś 5 tys km. Podkreślam źle poziom oleju jest w porządku

Możesz jeździć,zakup sobie czujnik i przy wymianie oleju go sobie wymienisz.Oczywiście od czasu do czasu sprawdź poziom oleju na bagnecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczęła mi się zapalać żółta kontrolka niski poziom oleju. Na bagnecie stan min.max. w połowie czyli trochę za wcześnie. Jak doleję oleju to znika kontrola ale za czas jakiś się znowu zapala przy stanie oleju jak poprzednio. Czy czujnik jest do wymiany? Czy da się to jakoś kalibrować tak by zapalała się na minimum bo chyba tak powinno być prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta kontrolka mruga mi tak mniej więcej od 2 miesięcy tylko że...........

Nie mruga zawsze a czasami jest przerwa nawet tydzień,aż nagle się zaświeci i znowu jest jakiś czas spokój.

Zauważyłem że jak np; wracam z roboty i pod robotą zapalam silnik to wszystko jest ok i po drodze zatrzymam się przy sklepie i go zgaszę i ponownie zapale a silnik jeszcze jest zimny to ta kontrolka się zapali ale już później się nie zapala.Więc jak na moje to raczej chyba nie jest wina czujnika, bo czujnik albo działa albo nie działa.Więc może to jest inna przyczyna.... tylko jaka..... może jakiś przewód..... macie jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł. Czujnik uszkodzony - zimne luty. Naprawa lub wymiana na oryginał Hella.

Mój się zachowuje stabilnie. Sygnalizuje tylko i wyłącznie jak poziom oleju osiągnie połowę

pomiędzy max a min na bagnecie. Dolewam oleju jadę kilka kkm i znów się zapala. Sprawdzam

poziom, połowa na bagnecie. To jest stabilna praca tylko że w złym momencie :-( Jest to upierdliwe

bo mam mały bufor 1/2 do 3/4 poziomu na bagnecie.

Edytowane przez BIGjack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę doradźcie co może być nie tak, że poziom oleju na bagnecie jest poniżej minimum - brak reakcji na fisie, żeby dolać, może nie być oleju w silniku czujnik również nie reaguje, podpięty komp z vag nie wskazuje błędu/uszkodzenia czujnika poziomu oleju? Gdzie może leżeć problem? Czujnik do wymiany?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności