Skocz do zawartości
konieczny1

Czujnik poziomu oleju świecący problem B5

Rekomendowane odpowiedzi

konewka oleju robi się żółta
a temperatura oleju wskazuje na 155 stopni.

za konewkę odpowiada brązowy kabelek wychodzący z czujnika (tyle stopni chyba też pokazuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam podobny problem tzn. świeci się pomarańczowa konewka i na kompie pokazuje się komunikat o sprawdzeniu poziomu oleju, poziom oleju jest ok

 

sprawdzalem VAG'iem w Instruments -> Meas. Blocks -> 003 i temperatury pokazuje mi chyba ok (70 i 55 stopni) ale w okienku miedzy temperaturami mam NOT OK, VAG żadnych błędów związanych z jakimkolwiek czujnikiem nie znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zna numer katalogowy czujnika poziomu oleju do silnika AWX?

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wymieniając czujnik poziomu oleju zakładaliście nowy oryginalny helli czy zamiennik za około 100zł ? bo gdzieś czytałem że z zamiennikiem może być problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wymieniając czujnik poziomu oleju zakładaliście nowy oryginalny helli czy zamiennik za około 100zł ? bo gdzieś czytałem że z zamiennikiem może być problem :/

Najpierw założyłem zamiennik ,po 3 miesiącach szlag go trafił i wymieniłem na Hellę.Także wniosek nasuwa się sam.Koszt helli co prawda prawie 250PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie taką opinię też słyszałem, trzeba kupić ori... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem czujnik Febi za 150zł, 2,5kkm i niecałe 2 miechy przejechał, narazie żyje :) odpukać.

 

ps. ma ktoś może pomysł jak można sprawdzić taki czujnik czy jest sprawny bez podłączania go ?

Edytowane przez MeCeNaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podać nr katalogowy czujnika poziomu oleju (tego w misce olejowej) do AHU.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może ktoś podać nr katalogowy czujnika poziomu oleju (tego w misce olejowej) do AHU.Dzięki
1J0907660B u gajosa 234.24zł w ASO 267,44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele czemu wszystko takie drogie, mi tez siadł ale już sie przyzwyczaiłem przy odpalaniu na sygnał i obrazek :, ale olej trzeba kontrolować przy takim czymś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja pierdziele czemu wszystko takie drogie, mi tez siadł ale już sie przyzwyczaiłem przy odpalaniu na sygnał i obrazek :, ale olej trzeba kontrolować przy takim czymś

Na alledrogo można kupić zamiennik za połowę tej ceny,ale nie polecam,ja kiedyś kupiłem i po trzech miesiącach problem powrócił,po czym kupiłem oryginał,zresztą od użytkownika elemenateur z naszego forum i odpukać już rok czasu i zero problemu.I cena była niższa niż w Aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem ten za 100 zł i miałem ten sam problem , więc radzę założyć oryginał trochę droższy , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czytałem Wasze wcześniejsze wypowiedzi i mam pytanie...

czy powinno mi coś pikać i brzęczeć gdy mam za mało oleju ?? bo miałem ostatnio sytuację ze sporym brakiem oleju a niestety nic mi nie zabrzęczało... auto mam już jakiś czas ale wcześniej jakoś specjalnych ubytków nie zuważyłem... winą może być czujnik w misce ?? l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niski stan oleju zółta konewka i 3 razy buczek

niskie ciśnienie czerwona konewka i buczek

 

18.17qe6.jpg [center:d7c12b1694]CIŚNIENIE I POZIOM OLEJU W SILNIKU[/center:d7c12b1694]

Lampka sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i sprawdza przez kilka sekund system.

Jeżeli nie gaśnie i dod.słyszymy 3-krotny dźwięk ostrzegawczy, to należy nie uruchamiać silnika i sprawdzić stan oleju.

 

Lampka miga na czerwono -> za niskie ciśnienie oleju

Jeśli w czasie jazdy, przy obrotach powyżej 1500/min kontrolka miga, to należy niezwłocznie się zatrzymać i sprawdzić poziom oleju. Gdy jest w normie, to nie można uruchamiać silnika i należy wezwać fachową pomoc.

 

Lampa świeci się na żółto -> poziom oleju za niski

Należy sprawdzić poziom oleju po najbliższym tankowaniu i w razie potrzeby uzupełnić.

!Otwarcie pokrywy silnika dezaktywuje system. Swoje działanie wznawia po przejechaniu ok.100m

 

Lampka miga na żółto -> czujnik poziomu oleju silnikowego

Jeśli wystąpiła usterka w czujniku kontrolującym stan oleju w silniku, to kontrolka miga wielokrotnie i słyszalny jest dźwięk ostrzegawczy.

W czasie od wykrycia usterki do wizyty w warsztacie, należy regularnie sprawdzać poziom oleju, najlepiej przy tankowaniu pojazdu.

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niski stan oleju zółta konewka i 3 razy buczek

niskie ciśnienie czerwona konewka i buczek

 

18.17qe6.jpg [center:d7c12b1694]CIŚNIENIE I POZIOM OLEJU W SILNIKU[/center:d7c12b1694]

Lampka sygnalizacyjna zapala się po włączeniu zapłonu i sprawdza przez kilka sekund system.

Jeżeli nie gaśnie i dod.słyszymy 3-krotny dźwięk ostrzegawczy, to należy nie uruchamiać silnika i sprawdzić stan oleju.

 

Lampka miga na czerwono -> za niskie ciśnienie oleju

Jeśli w czasie jazdy, przy obrotach powyżej 1500/min kontrolka miga, to należy niezwłocznie się zatrzymać i sprawdzić poziom oleju. Gdy jest w normie, to nie można uruchamiać silnika i należy wezwać fachową pomoc.

 

Lampa świeci się na żółto -> poziom oleju za niski

Należy sprawdzić poziom oleju po najbliższym tankowaniu i w razie potrzeby uzupełnić.

!Otwarcie pokrywy silnika dezaktywuje system. Swoje działanie wznawia po przejechaniu ok.100m

 

Lampka miga na żółto -> czujnik poziomu oleju silnikowego

Jeśli wystąpiła usterka w czujniku kontrolującym stan oleju w silniku, to kontrolka miga wielokrotnie i słyszalny jest dźwięk ostrzegawczy.

W czasie od wykrycia usterki do wizyty w warsztacie, należy regularnie sprawdzać poziom oleju, najlepiej przy tankowaniu pojazdu.

Wszystko ok.,tylko pytanie czy u niego jest ten czujnik?

 

---------- Post added at 22:08 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

 

witam

czytałem Wasze wcześniejsze wypowiedzi i mam pytanie...

czy powinno mi coś pikać i brzęczeć gdy mam za mało oleju ?? bo miałem ostatnio sytuację ze sporym brakiem oleju a niestety nic mi nie zabrzęczało... auto mam już jakiś czas ale wcześniej jakoś specjalnych ubytków nie zuważyłem... winą może być czujnik w misce ?? l

Raczej jego brak w twoim przypadku.Najlepiej wjedź na kanał i sprawdź czy on w twoim modelu występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo waśnie tez mnie to trochę zmąciło, zobaczę w etce może cos bedzie

 

wg etki

trudno sie teraz połapać ale jest tylko jeden czujnik przy filtrze oleju z jednym czarnym kablem o ciśnienia

Edytowane przez kiler1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie , ja też mam problem z czujnikiem poziomu oleju. Zapalił mi się czujnik kilka dni temu, dzisiaj pojechałem kupiłem taki za 70PLNa , zamontowałem i świeci się nadal. Komputer nie pokazuje żadnego błędu.

 

Co dalej?

 

Co kupić jak koledzy wyżej radzą za 250 PLNa i co bedzie dobrze?

 

Prosze o poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności