Skocz do zawartości
konieczny1

Czujnik poziomu oleju świecący problem B5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak mialem jak auto kupowalem i tez sie balem ze cos powazniejszego..ale przy wymianie oleju wymienilem czujnik i spokoj:) koszt 90 pln a trzyma się na 3 srobach chyba as kbo 4:p

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Podepnę się do tego tematu. Podczas styczniowych mrozów miałem problem z uruchomieniem silnika. Kręcił, kręcił ale w końcu odpalił, ale zanim to nastąpiło na ekranie komputera wyskoczyła kontrolka oleju. A dokładnie symbol oliwiarki i komunikat "Sprawdz poziom oleju"

Oczywiście poziom oleju wtedy i dzisiaj jest taki jak powinien być.

Tydzień temu programem VCDS próbowałem usunąć ten komunikat oraz symbol oliwiarki. Niestety. Dalej się wyświetla.

Znajomy podpowiedział że może to być czujnik poziomu oleju. Jeśli rzeczywiście tak jest to gdzie tego czujnika szukać ? Jak wygląda i ile kosztuje.

No chyba że ktoś z Was przechodziła podobny problem i może mi podpowiedzieć co z tym zrobić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy. Witam, mam tak problem. Passat b5 2000 r. benzyna, 1.6 ANA typ silnika. W sobotę nie ruszałem się nigdzie autem. Niedziela wieczorem próbuje odpalić auto. Przekręcam kluczyk w stacyjce. Nie udaje się. Powtarzam kilka razy dalej lipa. Przy następnej próbie pojawia się się komunikat öldruck motor aus, czerwona konewka. Olej wymieniałem na jesień. Wcześniej zdarzało się co jakiś czas, nie za często ale jakoś odpaliło auto. Powinienem się tym zająć wcześniej. Nie wiem co robić. W pażdzierniku wymieniłem filtr paliwa, choć pewnie nie ma to żadnego znaczenia. Nawet nie wiem jak opisywać to mechanikowi. proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności