Skocz do zawartości
pag-bud

PASSAT B6 3,6 fsi 280km i jaki gaz LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego silnika nie wstawisz gazu ze względu na bezpośredni wtrysk.

 

Na dzień dzisiejszy nie ma mozliwosci zagazowania paska.

 

:D i wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mesyjasz

Kolego .. może pomogę...cytaty z targów gazowych

Instalacja Sequent4 Direct Injection stanowi najbardziej zaawansowane technicznie urządzenie do samochodów z wtryskiem bezpośrednim benzyny. Szczególnie zalecana jest do silników Volkswagena FSI i Alfy Romeo JTS - powiedział Krzysztof Grabarz, dyrektor handlowy BRC Czakram

 

A więc szukaj tu www.czakram.pl

pozdrawiam

 

podzielam słowa paru kolegów.. tylko inny jest powód.. wyznaje zasadę

Co zrobiła fabryka się nie tyka

 

Ktoś stworzył ten silnik po to aby miał 6s do 100, spalał w mieście 14 litrów i nie było słychać pracy silnika na jałowym .. i gwarantuje sprawne działania na paliwie r95/e98

nie na jakiś oparach gazowych... takie są realia...

 

Ktoś kto potrzebuje auta do zasuwania 10 tys km miesięcznie i ma powiedzmy"mniejszy budżet" na paliwo to kupuję 2.0 TDI, .. a nie 3.6 FSI... i już

 

Chyba ze dostałeś w spadku 3.6 FSi ,sprzedanie takiego auta to nie jest prosta sprawa.. i próbujesz go "adoptować"

Wtedy szkoda mi silnika .. ale rozumiem

Edytowane przez mesyjasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma szansy.. nie ma co myslec.

kolega kupił 2,8 v6 i z tego co widze to on nie bedzie miał problemu ze wstawieniem gazu do niego.. Spokojnie wstawi sobie stag 300 czy cos..

kto wie moze i ja zamienie na starszy model z powrotem na b5 FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Math13

Mam nadzieję, że wątek nie umrze śmiercią naturalną.

Liczę, że jeżeli pojawi się możliwość instalacji gazowej do takiego silnika w którymkolwiek zakładzie na terenie Polski, ktoś da znać.

 

Osobiście posiadam VW Touareg z 2008 roku z identycznym silnikiem jak kolega, czyli:3.6L V6 FSI DOHC 24V, 206 kW \ 280 KM

 

Z tego co się dowiadywałem, to do podobnych silników FSI, ale innych marek montuje się już instalacje gazowe.

W przypadku tego silnika, kwestią jest napisanie oprogramowania sterującego.

Trzeba po prostu cierpliwie czekać, aż producenci instalacji gazowych napiszą program.

 

Będę śledził ten wątek i liczę na jakieś informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (koledzy) zapomniałem wam napisać że passka sprzedałem już jakiś czas temu a zakupiłem 2.8 v6 4 motion..

Jak pojawi się zacna możliwość to kupię nowszego..

Na dzień dzisiejszy od 4 miesiecy smigam 2.8 4 motion..

Dużo słabszy ale daje rade.. i wstawiłem gaz..

Pociągnijcie ten wątek jak będzie wiadomo że istnieje światełko w tunelu.

Przepraszam tych nadgorliwców i szyderców z oświaty za moje błędy.

Zainteresowani wiedza o kogo tu chodzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3,6 4x4 ale nie wpadłem na pomysł gazowania go. Jeśli jeździsz dużo to nie przekraczaj 140 i nie spali ci więcej niż 11l, problem wielki to może miasto nie spalił mi mniej niż 17 l. Jednak zabawa jest cudna i jak odłączysz klimę jest moc na "sport" oj jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarex
Przy silniku fsi gazu bym nie montował ze względów ekonomicznych no chyba że po trasie bym dużo jeździł, a co do innych silników to zawsze gaz bym zakładał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do zagazowania silnika FSI to wiem ze się da gdyż gazownik który zakładał instalacje do mojego Passata ma Golfa 1.4 TSI z lpg. Mówi ze śmiga całkiem fajnie i nie ma żadnych problemów oprócz tego ze czasami trochę szarpie silnikiem i nic nie da się z tym zrobić bo program jest pisany pod dany silnik i nie ma możliwości żadnej regulacji. Może już nie długo sam będę się mógł przekonać jak się sprawuje gaz w Passacie b6 2.0 TFSI gdyż właśnie takiego poszukuje dla siostry i na pewno zostanie zagazowany:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gazu do FSI to tu jedyna nadzieja w LPdI od Vialle. Póki co mimo że rozwiązanie świetne , cena zabija i zostają tylko krajowe wydumki z dotryskami benzyny , brrrrr...

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukacie dziury w calym.

Jesli ktos chce zamontowac instalacje gazowa to jego sprawa.

Ilosc koni? no dobrze nawet jesli bedzie spadek mocy to co z tego? jesli 3.6 ma 280KM to 10% jest praktycznie nie odczuwalne.

ja mam paska 2.0T 200KM i sam sie zastanawialem nad instalacja gazowa. nie ukrywajmy koszt przejechania 100km na pb to w moim przypadku ok 60zł, natomiast na gazie ok 30zl. Roznica jed odczuwalna zwlaszcza kiedy ktos duzo jezdzi i ma ciezka noge.

w moim przypadku dylematem byla cena instalacji gazowej, ok 5500zl

W momencie kiedy cena ta bedzie nizsza bez zastanowienie zdecyduje sie na zagazowanie.

 

proponuje wrocic do tematu. Jaki gaz do TSI czy FSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to napewno BRC ma pewna konfiguracje to bezposredniego wtrysku i ostatnio bylo slychac ze PRINS rzucil na rynek cos od siebie!!

Ale osobiscie uwazam ze jak narazie jest to etap experymentalny!!!!!!!!!!! Czas pokaze co sie bedzie dzialo.......:manga

 

Co najlepsze wykopalem w necie ze BRC "CZAKRAM" zaprezentowal w Warszawie System " Sequent Direct Injektion" (SDI) Przeznaczonym do samochodow z bezposrednim wtryskiem (GDI, TSI, JTS) Niestety do mocy 272KM...

 

Firma PRINS ma jak do tej pory opracowane pare modeli aut ( bo z tego co wiem to instalacja jest zamawiana pod dane auto z wgrana gotowa mapa )

Volkswagen:

*Passat 1400TSI, 2000 TFSI

*Passat CC 1800TSI

*Touran 1400TSI

*Golf 1400TSI, 2000TSI

*Audi A4 1800TFSI

*Audi A6 2000TFSI, 3200FSI

*Audi Q5 2000TFSI

*Porsche Cayenne 3600

 

Jak sie dowiem cos wiecej to napisze....

Edytowane przez mlodyvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba bede myslal o pozbyciu sie mojego 2.0 tsi ale dopiero kolo maja jak nie znajdziesz nic ciekawego daj znac Autko jest naprawde super 200 koni daje rade :)

A jezeli chodzi o lpg to konsultowalem sie juz dzialem technicznym Czakramu i oni zakladaja takie instalacje firmy BRC koszt to jakies 5000 zł Czy to duzo ? zalezy ile sie jezdzi Myslalem o tym ale na razie postanowiłem sie wstrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czakramu to dalej to robią źle więc bym ich odpuścił, jak na razie gazowanie fsi czy tfsi to porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Stag DI? Teraz ma jakos wyjsc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da, tylko to cały czas zwykła sekwencja z dotryskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do czakramu to dalej to robią źle więc bym ich odpuścił

 

wiec.... kto robi dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vialle w holandii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności