Skocz do zawartości
pag-bud

PASSAT B6 3,6 fsi 280km i jaki gaz LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy kupiłem passata 2007r z silnikiem 3,6 v6 przesiadłem sie z b5 1,8 :) tylko jest jeden problem dużo jeżdzę i potrzebuje wstawić gaz.

Czy ktoś wstawiał już do silnika FSI gaz?? Jaki gaz można tam wstawić??

Napiszcie jesli ktoś miał z tym styczność. Autko chodzi pięknie ale i pięknie ciągnie z kieszeni :mad: potrzebuje rad żeby nie wpaść w problemy z autem.:637:

Jesli ktos ma jakies namiary na dobre warsztaty z gazem to piszcie na priwat oraz wasze rady. Dzieki. Przemas Warszawa

 

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

 

chyba nie mieliście styczności 3,6 FSI i do tego gaz LPG

a może ktoś zakładał gaz do jakiegoś FSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba nie mieliście styczności 3,6 FSI i do tego gaz LPG

 

Wiesz, passatów z tym silnikiem na forum jest ze trzy :)

 

3,6 FSI i do tego gaz LPG

 

A kto zakłada do tego silnika gaz ? Po co kupować takiego diabła i gaz zakładać ? Mam już trzecie 2.8 i tylko jedno było zagazowane, kolejne będzie 4.2 i nie mam zamiaru gazować...

I po co zakładać temat skoro czekasz na odpowiedz w innym wątku ? Myślisz że coś to da ? Założenie instalacji do tego silnika to już spore wyzwanie dla zakładającego i mało kto kupuje auto z takim silnikiem żeby gazować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Do tego silnika nie wstawisz gazu ze względu na bezpośredni wtrysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.. Pełen optymizm.. Szkoda ze nie ma tu osoby która by sie wypowiedziała fachowo na ten temat. Bo samo to że to profanacja itp,to mnie nie zadowala. No nic ale dzięki za rady.. Ja słyszałem że wsadzaja gaz ale tej ostatniej generacji w fazie ciekłej..

Co do profanacji może i racja ale ja wydałem prawie 80 tys i nie spodziewałem sie takiego tankowania. Wiec muszę kombinować z gazem coś.. Słyszłem ze byli juz śmiałkowie którzy gazowali te motory.. Nadmienię że nie jest to passat R36 300 kucy tylko 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ciekaw jestem jaki gaz wstawiał nasz kolega z forum do vv tourega z takim samym motorem..

Dzięki kolego USZEK za poparcie widzę że wiesz o co m i chodzi

Co do osób które mówią że auto za taka kase to i powinno byc mnie stac na bezyne.. Ja powiem tak czemu mam płacic 100% za bezyne jak mogę jezdzić za połowę taniej..

Jesli jest taka możliwość by wsadzić gaz to super ja nie mam auta do chuchania na nie tylko do jazdy. A po to taki motor by w cieżkich sytuacjach wyjść z opresji a nie dla szpanu..

Rocznie robię około 25-30 tys km wiec jesli mogę płacić połowę to musiał bym być kretynem by płacić 100% za 98PB i dorabiać skarb państwa..

Cieszę sie ze sa osoby które mnie nie potępiają za to że chce wstawić gaz.

Wiedza że nie sztuką jest nie oszczędzać a odwrotnie.

Szczerze to jestem skołowany bo już sam nie wiem jedni w necie polecaja gaz by wstawić inni mówią że to nie będzie chodzić. Kolego KUCZLAW dzieki za linka..

Ja sam nie wiem a nawet jesli można gaz to jaka firma wchodzi w grę jakie podzespoły do motoru V6. i gdzie taki montują w Warszawie albo woj.mazowieckie

Jesli ktos cos wie na temat nowinek o gazie do tego silnka to piszcie.

Pozdrawiam i dzieki za wyrozumiałośc w temacie mojego rozpisania..

Pag-bud Przemas gg 700903

Edytowane przez pag-bud
gg 700903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń sobie do tego gościa RAFAL WALAS tel. 501321345 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię.. ale on montuje gaz ?? czy posiada tez takiego paska??!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i bardzo dobrze bo to profanacja =D

 

A sam traktorem jeździ. Pewnie ktoś kawał czasu jeździł na gazie i odłożył 80 kawałków na nowe autko, to że kogoś stać, bądź był na tyle sprytny by móc sobie pozwolić na takie autko, nie znaczy, że teraz już ma przestać oszczędzać. Słuchaj kokosów nigdy nie zbijesz na tym co zarobisz, tylko na tym co zaoszczędzisz. Więc może nie zakrywaj swej zazdrości słowem "profanacja" tylko odpowiadaj na temat.

 

A w temacie:

Mój znajomy szukał gazu, tylko do 4.2fsi i w Krakowie nikt tego się nie chciał podjąć, poza tym wszyscy mówili że póki co nie ma instalacji która pracuje tylko na gazie. Ponieważ wtryskiwacze benzyny są podczas swojej pracy chłodzone paliwem. Gdy odetniemy od nich paliwo, to ich końcówki mogą się stopić lub odkształcić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John i bardzo sie ciesze za precyzyjna odp.. widać że są jeszcze tacy którzy rozumieją oszczędanie a nie przesadne mówienie że ja na bezynie bo mnie stać..

Tylko głupi nie oszczędzi.

Ja słyszałem i nawet dziś rozmawiałem z kolega z który montował juz gaz do takiego motoru i ma mi dac namiar..

Jak do tej pory on i jego znajomi gazowali te motory i jakos jeżdza..

Jesli mi sie nie uda to będę jezdził na bęzynie w koncu 12-14 litrów to nie tak strasznie.

po prostu bede jezdził jak emeryt a w potrzebnych momentach ciskał..

Jeszcze jedno..

Czytałem tez że montują gaz do takiego silnika tylko własnie jak kolega opisał ze bęzyną wtryski sa chłodzone. i podobno jest tak że 10% wtryskuje bezyny i 90% gazu.. nie wiem tak naprawde jak sie to ma w żeczywistym zastosowaniu. Dzieki Chłopaki za poparcie. Może i jestem PROFANATOREM pasasta v6 może nie dla wszystkich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pag-bud moj imienniku :) wyslalem Ci info na priva...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

może i zrobiłem jakies błedy ale to nie o to chodzi raczej.. Pisze na szybko i jeśli cie to razi to sorry.. a jeżeli nie możesz na to patrzeć to po prostu nie czytaj

Lestat dzieki za info..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno jest tak że 10% wtryskuje bezyny i 90% gazu..

Raczej będzie, tak, że raz wtryskuje benzyną, po czym kilka suwów na sucho (lpg) i znów benzyna. Wtryskiwacz ma określoną wydajność ograniczoną z dołu i z góry. Chyba, bo również jestem laikiem w sprawie lpg. Sam śmigam traktorem. Ale następny samochodzik będzie lpg :)

 

Powodzonka i bezawaryjności życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Ja tam nie widzę profanacji . A to że ktoś ma diesla i słucha klekotu żeby mieć taniej to co .

Ale do rzeczy , tak jak napisali poprzednicy są instalacje które da się zamontować , palą ok 10% (nominalnego spalania) benzyny : jeden cykl benzynowy na ileś gazowych.

Sprawa jest jeszcze w miarę świeża i cena będzie trochę zaporowa.

 

A ile ci to pali benzynki : miasto , trasa ?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sam traktorem jeździ.
Jezdze gnojowozem bo nie stac mnie na 1,8T ktore by mi akurat lezalo, czy tez 2,5TDI, poneiwaz smigam dosyc duzo a jednak kieszeni nie mam wypchanych monetami. Uwazam ze moj tok rozumowania wcale nie powinien nikogo tu oburzac bo jest demokracja i wolnosc wypowiadania wlasnego osadu. Calkowicie rozumiem autora tematu ze chce zaoszczedzic bo wiem jak wyglada jazda samochodem ktore potrafi kosztowac 1zl za kilometr i palic nawet 22 litry na 100 kilosow.

Tylko pytanie tutaj tego typu, czy nie lepiej bylo kupic 1,8TSI z gorszymi osiagami ale w miare rozsadnym spalaniem czy jezdzic tym 3,6 i szczypac sie z jazda a kolega jednak mowi ze tez nie robi malych ilosci kilometrow. Dodam ze ten temat jest bezsensu a polak wiecznie madry po szkodzie bo ja jakbym wiedzial ze bede nawet w takim aucie mial miec gaz to najpredzej bym to zrobil w serwisie z ktorego kupilem ten samochod albo najpierw nawet znalazl zaklad ktory sie tego podejmie nim wladuje sie w koszta ktore beda stanowczo nie do akceptacji przez moj budzet domowy.

 

John. nie uwazam zeby TDI bylo profanacja dla passata b5, to nie jest jakis oldtimer czy auto klasy premium zeby robic z tdi w tym samochodzie wielkie halo,porownujesz calkiem dwie odrebne sytuacje. www.zal.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja odpisze do kolegi który sadzi ze nie stać mnie na 98PB, nic bardziej mylnego.

a jeszcze ci dodam ze auto przy normalnej jezdzie pali 12 l a auto 2.0 pali 10 l nie wielka różnica.. A za to mam mocy pod maska. Koledzy bardzo was proszę jeśli ktoś wnika w to czy stać mnie na paliwo do tego 3,6l to powiem pewnie że stać bo kupując auto wiedziałem ze czeka mnie wydatek 3 litry więcej. Dodam że mam jeszcze w swoim posiadaniu paska b5 1,8l i ten silnik kotłuje mi 10l i co jaka różnica 300koni

a

125 sorry..!!!

Ponad to auto służy mi do jazdy a nie do pieszczenia. Co do mojej pisowni to fajnie że mnie jeden z kolegów poprawia,w końcu człowiek jest omylny kolego NUTTIE ty sobie oświata gęby nie wycieraj!!!!!!

Jeszcze jedno piszcie na temat a nie posty typu jak stać cie na auto to stać cie na paliwo - ale tylko ale głupi nie szuka oszczędności.

Dzięki kolegom którzy pisali na tema i nie pisali że to profanacja itp.

dużo sie dowiedziałem - to jest ważne i pouczające..

Proszę pisać z konkretnymi wypowiedziami ewentualnie poradami bo do tego celu stworzony jest ten post. Pozdrawiam Przemas wa-a

Tak na marginesie MIGAZ-s na Modlińskiej powiedział że landi ma chyba taka instalkę ale nie są pewni.. Jak ktoś ma też namiary na konkretnych gazowników z checią skorzystam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Co do spalania i jazdy takim passkiem mogę poro powiedzieć. Ale to, już kolega pag-bud dowiedział się ode mnie wcześniej. Jeżdżę passkiem 3,6L V6 od 2006 roku, od listopada. Ostatnie pół roku jeździłem takim samym 3,6L tylko 4motion okazało się, że pali ok. 0,5l więcej. Jeździłem też kilkoma passatami 2,0T FSI i jak się jeździ spokojnie to pali ok 9-10l, jak jeździsz spokojnie 3,6L i rozważnie operujesz gzem to też tyle pali, ale porównując osiągi jest spora różnica.

 

Odnośnie gazu, to jestem za! Pisałem już to kiedyś wcześniej na tym forum i napisze jeszcze raz: stać mnie na benzynę bo jeżdżę i nie zwracam uwagi na to ile wlewam, ale skoro mogę oszczędzić i np. zainwestować e pieniądze gdzieś indziej, abo przeznaczyć je chociażby na cele charytatywne to dlaczego ego nie zrobić - porostu mam taki kaprys. Dlatego komentarze typu profanacja, głupota itp. uważam za śmieszne. Dla mnie równie dobrze profanacją może być jazda passatem z silnikiem wysokoprężnym - jak można tak katować siebie i rodzinę, ciężko wyobrazić sobie komfort podróży 500km w takim traktorze. Ok koniec żartów. Mamy wolny kraj i każdy może jeździć czym mu się podoba.

 

Jeszcze jedna sprawa: widzieliście może jaki silnik został silnikiem roku - chyba nie benzynowy i chyba nie jest to 1,4l TFSI Volkswagena? :)

 

Pozdro dla wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki na pewno skontaktuje sie jeszcze z 3 warsztatami rozmieszczonymi w Polsce. Porównam czy warto.. Co do MIGAZ to oni maja mieć odpowiedz od landi..

jesli będę miał jakies bliższe informacje to dam znać wszystkim zainteresowanym na tym forum.

Podam to co mi zaproponują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.. Na dzień dzisiejszy nie ma mozliwosci zagazowania paska.

Może w przysłosci sie pojawi swiatełko w tunelu takie dostałem informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności