Skocz do zawartości
syjan1212

problem z otwieraniem kluczykiem zapasowym

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sie zapytać o 2 rzeczy jak sie otwiera passata b6 kluczykiem zapasowym. (tzn. tym ukrytym, tradycyjnym) da sie tylko zamknąć lecz gdy chce go otworzć nic, tak jak by wogule nie reakował prosze o pomoc.

 

drugie moje pytanie to gdzie się znajduje zbiornik płynu wspomagania kierownicy.

 

z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam syjan1212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomaganie w Passacie 3C nie jest hydrauliczne, tylko elektromechaniczne. Nie ma po prostu zbiorniczka wyrównawczego.

 

Spróbuj zamknąć samochód naciskając szybko dwa razy przycisk zamykania zamka na pilocie i wtedy sprawdź czy otworzy się kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem i sprawdziłem niestety nie da się otworzyć. Da się go tylko zamknąć :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zdjęciu tej zaslepki to juz chyba wiesz. Dziwne jest to co mówisz, bo mojego da się otworzyc kluczykiem (tym plastikowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po zdjęciu zaślepki tym kluczykiem plastikowym mojego da się tylko zamknąć. otworzyć się nie da no chyba że pilotem. nie wiem dlaczego dlatego proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAGiem można chyba włączyć taką funkcję, że nie da się otworzyć samochodu kluczykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat mnie zainteresował bo u mnie też nie działa-komputer w ASO pokazuje żeby wymienić zespół centralnego zamka,można to zminić przez VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niedało by się tego naprawić w jakiś darmowy sposób bez wizyty w serwisie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem do kodowań i zauważyłem tylko, że można w module komfortu włączyć sterowanie szybami elektrycznymi za pomocą bębenka zamka. Nie wiem czy dotyczy to też otwierania / zamykania samochodu za pomocą bębenka zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś napisać jak mam to ustawić i gdzie jestem troche zielony w tych sprawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połącz się interfejsem z modułem komfortu (adres 46) i poszukaj w kodowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie łączyłem sie tylko drugim kluczem spróbowałem i działa otwiera się ale włącza sie jakiś alarm pika i da sie go wyłączyć tylko pilotem czy to normalne??

 

i czy wam też się włączają światła gdy otwieracie samochód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syjan1212 nic co piszesz nie jest normalne :P:p:p:p

 

Widocznie jeden kluczyk masz normalny, od tego auta a drugi to jakaś podróba. Widać teraz w Paskach jest jak w Fordzie, każdym kluczykiem zamkniesz dowolne auto, ale otworzysz tylko swoim ;)

 

Przy otwarciu awaryjnym alarm powinien pikać, natomiast auto można odpalić. Po otwarciu normalnie zapalają się światła tylko wewnątrz auta, a te "reflektorowe" się nie zapalają ( no chyba że coś poustawiałeś z opcją "leaving home" ale to wtedy zapalają się światła po otwarciu centralnego zamka a nie drzwi, no i musi być ciemno).

 

Znajdź gdzieś instrukcję obsługi, poczytaj (szczególnie te infa małym druczkiem) i może coś dopasujesz do swoich obserwacji.

 

Jedno jest pewne, jeden kluczyk masz oryginalny a drugi to jakaś ściema :(. Jeśli auto masz od nowości to reklamuj temat, jak z drugiej ręki to ........ musisz z tym żyć :confused:

Edytowane przez stefwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żebym miał podrobiony kluczyk

 

a może ten alarm się włącza bo gdy otwieram samochód pilotem to automatycznie wyłącza się alarm a gdy otwieram kluczem to się nie wyłącza

 

sprawdzicie jak jest u was w samochodzie i napiszcie bardzo bym był wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć kluczyk od innego auta - włożyli do pilota "żeby ładnie wyglądał".

Nie mam alarmu, ale z tego co wiem to tym kluczykiem się go nie wyłącza, tylko pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

numery na kluczach zapasowych różnią się dwoma ostatnimi znakami na jednym kończy się na s7 a na drugim na t8 tak jak by to był kolejny kluczyk

 

sprawdzicie jak to jest u was??

 

a co do tego alarmu to w końcu ma wyć czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm, jeśli instalacja elektryczna jest OK, to po otwarciu z kluczyka będzie wył (brzęczał). Po włożeniu kluczyka i zapaleniu auta powinien się rozbroić. Zamknięcie auta z kluczyka uzbroi alarm.

 

Numery na kluczach: takie maciupkie, słabo widoczne są różne, te takie 3-y znakowe większe są takie same. Sprawdź nacięcia kluczyków czy są identyczne. Może coś wyłamałeś albo masz tak jak Turbolot napisał.

Edytowane przez stefwal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te większe numery są identyczne, rowki też są identyczne tylko te maciupkie numery różnią się tak jak napisałem

 

sprawdzę jeszcze raz te dwa kluczyki i napisze może jednak coś się rozblokowało i działają dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec tez neifabryczny alarm, a on nie rozbroi sie dopoki nie wdusisz na polocie przycisku otwarcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciex

koledzy mozecie mi powiedziec jak uaktywnic ta opcje, miałem ja zaprogramowana ze jak otwieram auto z kluczyka alarm sie uruchamia, po odłaczaniu aku cos sie rozkodowało,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności