Skocz do zawartości
sipowitz

Czyszczenie (regeneracja) filtra cząstek stałych DPF / FAP

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd 008914, odtyczy błędu/uszkodzenia czunika G450 lub uszkodzonego filtra DPF: http://wiki.ross-tech.com/index.php/18434/P2002/008194

 

Oczywiście czyszczenie DPF jak najbardziej wskazane.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam mokry dpf to tez musze cos wypalac i to przy pomocy vaga? bo kupilem passata w germanii i swiecila juz kontrolka od swiec,pojechalem na diagnostyke i okazalo sie ze niema plynu w zbiorniczku ktory znajduje sie pod kolem zapasowym,kupilem ten plyn (SATACEN 25 za 285 zł litr) i dolalem,kontrolka przestala mrugac ale auto niema kopa,czasami jak jeszcze zimny to sie zbiera potem jest mułowaty,ktos podpowie co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na początek sprawdzić błędy VAGiem, o ile występują, powinny coś zasugerować. Poza tym zabrałbym się również za wykonanie logów dynamicznych auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z filtrem tyle, że nie w passacie a w vw Polo

rocznik 2007. Jaki kabel muszę kupić aby przeprowadzić to czyszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie już znasz odpowiedź na to pytanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czyściłem sposobem tu podanym i silnik zgasł i nie odpala VCDS 8054 wpisałem Włącz Regeneracja wprowadzając 21295 zaczęłem jechać nie wykonałem poniższych warunków

[Meas. Blocks - 08]

Wybrać obie grupy, tzn. 070 i 075.

 

[Go!]

MVB 070,1: Regeneracja Status (xxxxxxx1 = Normalna Regeneracja , xxxxxx1x = Przymusowa Regeneracja)

MVB 070.3: Regeneration Counter/Timer

MVB 075.1: Temperatura spalin przed turbosprężarką MVB 075.2: Temperatura spalin przed filtrem cząstek stałych (DPF)

MVB 075.3: Poziom zapełnienia filtra cząstek stałych...

MVB 075.4: Temperatura spalin za filtrem cząstek stałych (DPF)

 

i teraz silnik nie chce się odpalić jak sprawdziłem błędy to pokazało tak ale nie jestem pewny że tak samo pisało nie można połączyć z pompowtryskiem 1 / zwarcie na masie

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś błędy? Odepnij profilaktycznie aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz jakieś błędy? Odepnij profilaktycznie aku.

Odpiełem na noc zobaczę czy to coś da.

 

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

 

Masz jakieś błędy? Odepnij profilaktycznie aku.

Nic nie pomogło świeci mi kontrolka nr 1 - Elektromechaniczny układ wspomagania kierownicy i nie odpala dalej macie jakiś pomysły żeby to naprawić mam VCDS I kabelek a pewnie to wina elektroniki choć nie jestem pewien bo nie jestem mechanikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zczytaj błędy VCDSem, zobaczymy o co chodzi. A najlepiej autoscan auta zrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez podpiecia vag'a i zczytania bledow bladzimy w chmurach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś poda instrukcje regeneracji filtra cząsteczek stałych dla VCDS 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post.

 

Jestem po dolaniu płynu do DPF i znów zapala mi się filtr na desce, na vag widzę że się zapycha a jeżdżę głównie po mieście raz w tygodniu muszę go przepalić przez 21295. Jak jest u was? Często jesteście zmuszeni do przepalania??

Edytowane przez MarioD
ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na początek witam wszystkich, gdyż to mój pierwszy post.

 

Jestem po dolaniu płynu do DPF i znów zapala mi się filtr na desce, na vag widzę że się zapycha a jeżdżę głównie po mieście raz w tygodniu muszę go przepalić przez 21295. Jak jest u was? Często jesteście zmuszeni do przepalania??

 

Mi filtr cząsteczek stałych zapycha się średnio co 2-4 tygodnie jedyne wyjscie to wyciąć ten did.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś poda instrukcje regeneracji filtra cząsteczek stałych dla VCDS 8.

Bez względu na wersję softu, czyszczenie robisz wg procedury z pierwszego postu.

Jestem po dolaniu płynu do DPF i znów zapala mi się filtr na desce, na vag widzę że się zapycha a jeżdżę głównie po mieście raz w tygodniu muszę go przepalić przez 21295.

Wypala/oczyszcza się tylko tzw. suche DPFy/FAPy, w mokrych uzupełnia się tylko płyn. Poza tym podaj numer błędu.

Często jesteście zmuszeni do przepalania??

Wszystko zależy od stylu i rodzaju jazdy, w cyklach miejskich "zabija" się on zdecydowanie szybciej.

Mi filtr cząsteczek stałych zapycha się średnio co 2-4 tygodnie jedyne wyjscie to wyciąć ten did.

Jest prostszy sposób, wystarczy wytłuc zawartość suchego DPFa i wtedy wskazania zostaną na jednym poziomie, a Ty masz spokój. Sprawdzona metoda przez kolegę. Działa 100%. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18434 - Particulate Trap Bank 1: Efficiency Below Threshold

P2002 - 000 - -

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli FAP uzupełniony płyn/wypalony, to do sprawdzenia/wymiany czujnik G450, ten od kontroli ciśnień na wlocie i wylocie DPFa, ostateczność (najmniej prawdopodobna) DPF do wymiany.

Poza tym w Passata 3BG oraz Superbach (3U) fabrycznie montowane G450 miały wadę, były nieszczelne i przez to źle mierzyły zapełnienie DPFa, cykle regeneracji, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[Meas. Blocks - 08]

Wybrać obie grupy, tzn. 070 i 075.

 

 

 

[Go!]

MVB 070,1: Regeneracja Status (xxxxxxx1 = Normalna Regeneracja , xxxxxx1x = Przymusowa Regeneracja)

 

MVB 070.3: Regeneration Counter/Timer

MVB 075.1: Temperatura spalin przed turbosprężarką

MVB 075.2: Temperatura spalin przed filtrem cząstek stałych (DPF)

MVB 075.3: Poziom zapełnienia filtra cząstek stałych...

MVB 075.4: Temperatura spalin za filtrem cząstek stałych (DPF)

 

Z 3 grup w WCDS 8+ w pierwszej wybrałem 070 i tam jest temperatura lamda temperatura i w drugiej 075 to samo tylko inne wartosci.

I nie wypaliło filtra po 32 minutach jazdy na 2 biegu z predkoscia okolo 40 i max do 2460 obotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21295 wklepałeś?

 

Tak sprawdziłem czy płyn chłodzący ma powyżej 50 ° C to miał 65 ° C i temperatura na bloku pomiarowym 070 była powyżej 700 ° C i wklepałem 21295 w kodowaniu kody- II - 11 kody zaawansowane i wyskoczył komunikat ze moduł przyjął logowanie i potwierdziłem ok i zacząłem jechać i w pomiarach bloków na 070 kanale pokazało że lambda traci procenty z 62% do 18% i potem znów na 34% wskoczyła. I mogłem jechać powyżej 2500 obrotów a jak wyłączyłem silnik i odłączyłem VCDS i zacząłem jechać to znów do 2500 obrotów się kreci silnik i ontrolka o niesprawnym układzie wydechowym dalej się świeci.

Edytowane przez pozycjoner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz błędy? Może sytuacja jak u MarioD? Wywalony G450 i będą cyrki z czyszczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności