Skocz do zawartości
Gość metrotest

TDI 2.0 170KM vs 140KM

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja mam2.0 tdi 140 i mam pytanko czy są ine wałki w 170 bo wymienionom mam głowice i kopci i silnik chałasuje mechanik mi powiedział ze głowice co kupił to pewnie z 170 dlamnie to jest coś nietak bo 170 ma napewno inny numer wiec pewnie by niepasowała ale niewiem jak jest z wałkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam passata 170 i jest ok. przebieg 48000 km

Pali ok. 7.8 do 8,5 w mieście a na trasie od 6,9 do 10,8 zależy od buta

Mam program na 190 km i 415nm robiony u Pana Marka

Jedynie z czym mam problem to z tym jeb…. Filtrem cząstek stałych

Czyści się co 800-1000 km i wtedy pracuje na obrotach 1000 i przy przyspieszaniu troszkę szarpie

Wyciśnięte jest tylko 190 bo seria była bardzo słaba 163 km

A jeśli chodzi o różnicę miedzy 140 to jest to odczuwalne i słyszalne

Różnice s silniku można wyczytać na stronie mastersa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

ja mam 170 CR z 2008 roku, program robiony w Compsporcie na 195 KM i 395 Nm i musze przyznac ze roznica w stosunku do serii (175 KM i 350 Nm) jest spora, szczególnie w zakresie prędkości 120-160 km/h.

Nie mam żadnego problemu z filtrem, tyle tylko ze ja jezdze non stop trasy. Spalanie bardzo różne od 5 do 8 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że nikt jeszcze nie wpadł na to czemu 2.0 TDI 140KM przy tej samej stałej prędkości pali więcej od 2.0 TDI 170KM... Najważniejszym powodem jest przecież to, że przy tej samej prędkości 140-ka potrzebuje więcej mocy (a co za tym idzie większą dawkę palwia) aby utrzymać tą stałą prędkość. Wynika to właśnie ze sprawności silnika. Z kolei przy pełnym bucie wiadomo co będzie więcej paliło.. Oczywiście do tego dochodzi styl jazdy, ogumienie, dodatkowa masa w pojeździe no i wspomniane wcześniej piezoelektryczne wtryskiwacze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chuba wiem czemu nan problemy z tym szarpaniem ... czyjnik temp na turbo padł i pokazyje błędne odczytu a potem daje sygnał do kompa i obniża dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój diler , gdy kupowałem Passka ( 170PS, CR, manual), twierdził, że w porównaniu do 140PS jest inne turbo. Niestety nie mam porównania do wersji 140 ale mój poprzedni samochód to Passek B5 3BG 130PS w dieslu. No i tu różnica w kopie jest znacząca na korzyść nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 podobnie jak 130 do predkosci 150 idzie ladnie, pozniej przydaje sie auto typu C6 2.7TDI to sa diesle autostradowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 120km/h na 6 spokojnie bez zadnego oporu przyspieszam i wyprzedzam :) a lecialem narazie najwiecej 220km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Czytam wasze teksty na temat spalania i z podziwu wyjść nie mogę. Mam Paska 170PS z DPF i też trochę nim jeżdzę zarówno w mieście jak i na trasach. Ostatnio tj. z piątku na sobotę wracałem z Wawy do Torunia i pozwoliłem sobie sprawdzić spalanie. Oto niektóre z wyników (wyniki z włączonym tempomatem) 140 km/h - 8,5 l/100km; 160 km/h - 9,5 l/100km; 200 km/h - 14 l/100km. Z kolei w mieście ciężko jest zejść poniżej 8,3 l/100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vw2008

2.0 TDI 170/200PS DPF 2007r.

Mi udaje się uzyskać ok.8.2l/100 km -160-180 km/h po Chipie bez Chipa spalał ok 0.5l/100km mniej.

Maksymalnie bez chipa [po chipie nie sprawdzałem] spalił mi 9.9l/100 - 200-230 km/h

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jest spora różnica w spalaniu silnika 170KM na pompowtryskach oraz CR.

Robiłem parę dni temu trasę do Chorwacji - trasa - tempomat 140km/h i jadąc przez ponad godzinę!! bez dotykania gazu ani hamulca - puściutka autostrada pomiędzy Splitem a Zadarem - średnie spalanie 5,5l/100km wyświetlane na komputerze. Powiedzmy 6 - uwzględniając jakieś błędy wskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima włączona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez klimy - jazda była nocą. Z klimą wychodzi ok 0,3 - 0,4 l/100km więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vw2008
Robiłem parę dni temu trasę do Chorwacji - trasa - tempomat 140km/h i jadąc przez ponad godzinę!! bez dotykania gazu ani hamulca - puściutka autostrada pomiędzy Splitem a Zadarem - średnie spalanie 5,5l/100km wyświetlane na komputerze. Powiedzmy 6 - uwzględniając jakieś błędy wskazań.

 

Przy takiej jeździe 140km/h to u mnie jest ok. 6.5l/100km z klima także różnica w spalaniu powinna być niewielka pomiędzy PD a CR , Tomek_glw jakie masz rozmiar opon u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii opon postawiłem właśnie na ekonomię i mam najwęższe możliwe. 205/55/16. Trochę wąskie przy dynamiczym ruszaniu.

Dzisiaj sprawdziłem z ciekawości cykl miejski.

Start z zimnego silnika i normalna jazda przez naszą piękną śląską aglomerację - Piekary Śl, centrum Bytomia, Ruda Śląska - w sumie 22km, średnia prędkość wskazywana 28km/h spalanie - 6,3l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe.u mnie przy średniej prędkości 30km/h potrafi wyjść spalanie w granicach 10l ale to juz jest ostre darcie :D w trasie też przy darciu potrafi około 9 literków zjeść.ale przy spokojnej jeżdzie z płynnym przyśpieszaniem okolo 6-7 na luzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vw2008

Ja mam 235/45/17 także stad może być to wyższe spalanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jechalem do Niemiec srednia predkosc na autostradzie od 180 do 220 spalanie bylo 9,8/100km przynajmniej tak pokazywal komputer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sosnowiec - Hanower - srednia z trasy 148km/h spalanie 10,7 na klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności