Skocz do zawartości
Gość metrotest

TDI 2.0 170KM vs 140KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość metrotest

Witam szanownych forumowiczów :hurra:

 

Małe pytanko.

Czy ktoś miał okazję porównać jak zachowują się oba silniki w Passacie /ew. w Jetta/?

Parametry /dla Passata/ są następujące:

 

słabszy ale nie słaby moc 140/4000; moment 320/1750-2500; 9.8 /to wiadomo :P/

mocniejszy ale nie naj.. moc 170/4200; moment 350/1750-2500 ; 8.6

 

Na sucho wyglada to tak:

- mocniejszy jest lepszy na światłach o ponad 1s /to sporo!/,

- w trasie elastyczność powinna być zbliżona,

- spalanie dość podobne.

 

A jak w praktyce?! Czy różnią się kulturą pracy, głośnością itp.

Z czego wynika istotnie lepsze przyśpieszenie - czy inaczej zestopniowano biegi /zwłaszcza 1, 2/. Jeździłem Bora 110PS i tam jedynka jest b. krótka, a dwójka niewiele lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe porównanie. Ja mam Passata 2.0 TDI i po ok. 6 miesiącach użytkowania o silniku mogę powiedzieć, że:

1. Jest głośny i ma dość nieprzyjemny dźwięk, ale w Passacie jest znakomicie wytłumiony i to tak nie przeszkadza. Jeździłem na jazdach próbnych Octavią 2.0 TDI i było dużo głośniej chociaż może bardziej dynamicznie. Ale ja lubię ciszę.

2. Osiągi ma powiedziałbym wystarczające chociaż z spod świateł to rakieta nie jest.

Mam na co dzień porównanie bowiem jeżdżę też Audi A4 1.9 TDI 130 KM. Audi z tym silnikiem wydaje mi się, że jest bardziej dynamiczne. Lepiej startuje i chyba lepiej przyspiesza. Podobno (zasłysze na tym forum) wraz z przebiegiem silnik się układa i powinno być lepiej.

3. Dość wysokie spalanie w porównaniu do 1.9 TDI 130 KM. To już nie jest ta legendarna oszczędność silników TDI chociaz wciąż nie jest źle.

 

Co do meritum pytania o różnicę pomiędzy 2.0 TDI 140 KM i 2.0 TDI 170 KM to jedyne co mogę powiedzieć to opinia mojego znajomego z Niemiec. Próbował on ten mocniejszy silnik i twierdzi, że różnice nie są duże chociaż odczuwalne. Trzeba chyba trochę poczekać aż więcej osób będzie miało Passaty w tej wersji. Będzie wtedy więcej opinii.

Mam jednak nadzieję, że moja będzie choć trochę pomocna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba chyba trochę poczekać aż więcej osób będzie miało Passaty w tej wersji

Przy naszych zarobkach to kilka lat jeszcze poczekamy :dobani:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

Pisałem juz raz ale chyba chyba nie dotarło. Mam Pasata 170 KM 2,0 TDI. Moim zdaniem silnik bardzo "miły". Jeżdżę oprócz tego Laguna II 140 KM i Peugeotem 406 130 KM. Nie ma żadnego porównania. W Pasacie jedynka jest wolna ale od dwójki i obrotów powyżej 2-2,2 tys (jak pracuje poprawnie turbina) auto ciagnie jak głupie.. no i te 6 biegów.. i na kazdym praktycznie to samo. Miałem chipować silnika ale sie zastanawiam czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

A co do głosnosci - potwierdzam - silnik jest głosniejszy od konkurentów - ale nie jest to katastrofa (coś za coś). Wnetrze wyciszone dośc poprawnie. Tu chyba nie ma żadnych róznic miedzy 140 a 170 KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

170 jest cichsza ... i ładniej sie zbiera (common rail a nie pompowtryskiwacze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
170 jest cichsza ... i ładniej sie zbiera (common rail a nie pompowtryskiwacze)

 

Oj, Panie kolego przewertuj Pan raz jeszcze laktury obowiązkowe i dowiesz się, że 2,0 TDI 170KM to silnik pompowtryskiwaczowy lecz oparty na piezoelektrycznych pompowtryskiwaczach. Żaden tam to silnik oparty na Railu :kwasny:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałem się w ten temat ... ale jak coś mi sie pomyliło to :padam: ... sprawdzę ... ale faktem jest że jest cichszy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

to prawda - 170 KM ma piezzoelektryczne wtryski..co w sumie niewiele zmienia - po prostu miło sie nim jeździ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ten rodzaj wtrysku znacznie komplikuje poki co wszelekiegj masci cziptuning. Jeszcze go rodzimi tunerzy nie rozkiminili. ze 140 spokojnie robi sie 170-180km do tego wieksza suszarka IC i mamy lekka ręką 230km. Przy 170 mysle ze jeszcze duzo wody uplynie zanim tunerzy rozpracuja te silniki.

pozdrawiam

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo wody upłynie zanim pojawią się na ulicach te silniki, a potem jeszcze więcej zanim pojawią się u tunerów ;-)

YGHMMM ;) juz jeden tuner w polsce z silnika TDI 170ps wyciagnal 240ps, nieduzymi przerubkami, pojawi sie ten silnik zapewne juz w przyszlym sezonie w zawodach na 1/4 mili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podaj blizsze szczgóły?

wiem o 240km wyciagnietych ze 140 przez compoty. to ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem o 240km wyciagnietych ze 140 przez compoty. to ten?

tak to ten, ale to ze 170ps

 

no i się zaczęło to ze 140 czy 170ki? ... ktoś gdzieś coś podsłuchał ale nie wszystko usłyszał i nie jest pewien a rozpowiada

ja jak juz cos pisze to konkretnie :P

 

powiem tylko tyle, ze taki przyrost mocy zostal osiagniety naprawde nieduzym nakladem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mroku

no to wypowiem sie też w kestii tuningu. Ponieważ jestem częstym gosciem w Niemczech - znajomość tego jezyka pozwala uczestniczyc mi w wielu dyskusjach na forach w tym kraju. Silnik 170 KM jest tam dość popularny i musze przyznać dość lubiany przez tunerów. Bez problemu zmajduje sie chipy podkręcające silnik do 200 KM. Niektóre podają 210 KM. Wszystko jak na razie tylko za zmiana oprogramowania. Koszt to max. 1000 EUR. Faktem jest , że w Polsce tyloko nieliczni oferuja cos do tego auta. Jak na razie znalazłem tylko jedna opcje - i jest to dokładnie opcja importu rozwiązań niemieckich. Co do tych przeróbek w Polsce - i tego auta z mocą ca 250 KM - bardzo jestem ciekawy jakie przeróbki w nim dokonano. Czy kotś ma na ten temat bliższe informcaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tych przeróbek w Polsce. Czy kotś ma na ten temat bliższe informcaje ?

Drogotronik już robił 170kę (http://www.diagtronik.pl/) i samym programem wyszło coś 205KM

 

a co do tej 140ki na 240KM to było to dokładnie 2.0TDI-136KM-(8zaworów!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiamy o tej przeróbce zapewne!! wiec prosze zweryfikuj swoje informacje.

 

lupo2ltr.jpg

 

to ten? jak widzisz silnik 2.0 TDI BKD.... a nie jakies krótkie 2.0TDI 8v

 

przeróbki=IC+turbo+wydech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmawiamy o tej przeróbce zapewne!! wiec prosze zweryfikuj swoje informacje.

 

a widzisz nie mówimy o tym samym :-) ... miałem na myśli gofra I który pokazał się w toruniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Panowie ,takie krótkie pytanie: 2.0 tdi BKD to 16v a BKP to 8v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek1975

:vw: juz widze temat 140/170 KM ale tam sie urwal temat porad z zakresu wyboru pomiedzy silnikami. Bardzo bym docenil info i spostrzezenia:

1. czy sa oczuwalne roznice miedzy 140 / 170 KM (szczegolnie przy wyprzedzaniu)

2. czy 170 KM to tylko zchipowane 140 KM czy tez sa tam nowsze technologie

3. czy subiektwnie 170KM jest cichszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności