Skocz do zawartości
joandaw

Wymiana przewodów hamulcowych-miedz

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić przewody hamulcowe tył na miedziane.Ile kosztuje 1 mb

i gdzie można je dostać (jakiś link do sklepy lub sprzedawcy) i jak samemu zrobić kołnierz na początku rurki przed nakrętką.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie w twoim mieście robią takie przewody ale niedaleko Oświęcimia jest firma co takie robi i od razu zakuwa ściągasz stare mierzysz dodajesz kilka cm bo nigdy nie wyprofilujesz tak jak stare i jedziesz kupić na wymiar albo w motoryzacyjnych maja takie przewody spytaj może taż zakuwają a cena nie są drogie tyle ci powiem ale dokładnie nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych sklepach motoryzacyjnych zakuwają na miejscu, musisz mieć tylko nakrętki na wzór. Długości lepiej brać z etki niż mierzyć, bo wtedy właśnie nie pasuje. O ile dobrze pamiętam, za przewody do mazdy płaciliśmy 10zł/m (miedziane) + 2 zł za nakrętki. Stary przewód najlepiej wyciągnąć z wozu i nowy podoginać na stole na wzór starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pomierzylem mniej-wiecej stare, czy w etce szukalem, nie pamietam. wiem ze zrobilem dla wersji bez korektora hamowania...

kupilem gotowce - jest firma ktora robi gotowe przewody... wyszlo to okolo 300 czy 350zł za komplet na calutkie auto sztywnych i giętkich. zmiana zajela na kanale 3h, pomijajac zabawe z wymiana calych hamulcow z tylu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam link do aukcji na allegro, akurat na tej są przewody miedziane do garbusa, ale ja się z gościem kontaktowałem i zamawiałem komplet przewodów do swojego paska, na całe auto. Wszystko wyszukał według katalogu (rocznik, wersja, silnik itd.), i dostałem komplecik, wszystko w odpowiednich długościach, opisane co do czego, z nakrętkami, ze schematem. Wszytko kosztowało mnie jakieś 135 zł + wysyłka.

 

http://moto.allegro.pl/item665356800_przewody_hamulcowe_kpl_miedziane_do_vw_garbus.html

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za ten link uratował mi życie. Kupiłem do mojego autka u tego faceta LKLEMAR na All. Wszytko pasowało gorąco go polecam!! )Pełen profesjonalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za ten link uratował mi życie. Kupiłem do mojego autka u tego faceta LKLEMAR na All. Wszytko pasowało gorąco go polecam!! )Pełen profesjonalizm.

Jakim cudem, skoro link był podany w czerwcu 2009 i teraz jest nieaktywny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I generalnie po co szukac przewodów na zamowienie... Idzie sie do sklepu motoryzacyjnego i kupuje tyle ile potrzebuje. Trzeba wziac ze soba koncowke bo sa rozne gwinty i bez problemu dobiora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, link(http://moto.allegro.pl/item665356800...vw_garbus.html) wprawdzie jest już nie aktywny, ale jak skopiuje się ciąg liczb "665356800" np. na stronie: http://archiwumallegro.pl/, to bez problemu odnalazłem sprzedawcę. Dzięki niemu, szybko naprawiłem auto. Poza tym facet mieszka kilka km ode mnie i zapłaciłem u niego połowę tego co chciał za to samo wziąć mechanik i tyle. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności