Skocz do zawartości
Gość snoo

Prośba o oszacowanie wartości (wycena) auta do sprzedaży.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wg ubezpieczalni ma wartość 44K i na tyle jest ubezpieczony. Jak facet Ci daje 50 to bez wahania mu to oddaj, może jemu chodziło że za 50K to on go wstawi na plac... dziwne, bo nawet jakbyś np. brał auto nowe od niego czy w salonie VW i swoje zostawiał w rozliczeniu, to byś raczej 50 nie dostal, no chyba że byś był 1 właścicielem i auto byłoby KRAJOWE.

 

Co po Passku? Hmm...

No w B7 nie pójdę, bo to prawie to samo, a nawet nowy 2.0biTDI ma byc syfiaty, a nawet już jest w nowych T5. Myślałem nad CC lub iść w Audi np. A6 C6 lub A4 B8, ale to tak 2 lata muszę swoim pogonić, a mam go dopiero od lutego i już 18 tys km zrobilem, puknęło mi już 182 prawie i tak z 200 tysiącami chce go ożenić, bo później już ciężko dorwać klienta w Polsce. Najchętniej bym kupił Scirocco, ale to droga zabawka, ew. Golf Mk6. Dziś B6 nowa w Comforcie 2.0tdi 170km kupisz nówek poniżej 100 tys zł, pchają je na maxa bo B7 wchodzi, do firmy kupiliśmy 2.0tdi 170km highline bez navi i szyberdacha, a tak to wypas za 120, 5lat i do żyda. Kusi mnie CC :)

Edytowane przez biszkopt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak facet Ci daje 50 to bez wahania mu to oddaj, może jemu chodziło że za 50K to on go wstawi na plac... dziwne, bo nawet jakbyś np. brał auto nowe od niego czy w salonie VW i swoje zostawiał w rozliczeniu, to byś raczej 50 nie dostal, no chyba że byś był 1 właścicielem i auto byłoby KRAJOWE.

 

Była mowa o zamianie aut, ja biore BMW i zostawiam Passata z małą dopłatą. Gość przy mnie wziął książkę z Eurotaxu i powiedział że to auto jest warte ok 50 tyś zł w zależności od stanu technicznego. Obejrzał auto i zaproponował mi 48 tyś (7 tyś dopłaty do BMW). Nie wiem już sam. Maja na placu wystawionego paska Comfortline kombi, niebieski (taki matowy) z tym samym silnikiem co ja mam z tego samego roku i podobnym przebiegiem (tam było 180 tyś a ja mam 210 tyś) i stoi za 47900.

 

---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

 

O przepraszam, teraz ten niebieski passat stoi za 39900 a doszedł taki srebrny kombiak z 2007 roku, 166 kkm przebiegu, 2.0 tdi 120km DSG za 52900 więc teraz to mi mniej dadzą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie kazdy lubi mercedesy,bo podobno te prawdziwe skonczyly sie na modelu W124 ;),ale 2 tyg temu dojechalem szczesliwie do chaty 5-letnim E 211 280 CDI i powiem szczerze ze tak jak nie lubie tylnego napedu tak to auto mnie wprowadzilo w nastroj jak po dobrej trawie :P.Wrecz auto jest niebezpieczne dla kierowcy,przy 210/h sluchac tylko bzyczenie muchy w okolicach tylnej kanapy,naprawde mozna przysnac.Jesli 5-latek daje takie odczucia to nowa E-klassa daje chyba lepsze.Tylko nie wiem czy juz doroslem do jazdy w meloniku i krawacie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, to tylko się cieszyć z takiego autka, gratuluje dobrego wyboru:) Dla mnie starczyłaby C-klasa, ale na tą w nowej budzie mnie jeszcze nie stać a poza tym nie orientowałem się nigdy jakie są koszta serwisu itp. Już chodzenie za tym w Volvo mnie dużo kosztowalo :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh zuczek ten przebieg i cena mnie skusiły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie....przebieg...cena tez.Byc moze wszystko gra,ale przegladajac czasem ogloszenia ,dochodze do wniosku ze wiekszosc furek uzywanych pochodzi od ludzi,ktorzy kupili je tylko w celu parkingowego lansu przed reszta plebsu.Zaczalbym od tego przebiegu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuczek, oni mi dają gwarancje że to autko jest pewne. Z resztą jutro rano jade go oglądnąć. Zobaczymy co i jak. Zastanawia mnie spalanie tego silnika. No i jeszcze to że nie spotkałem sie jeszcze z 2.o tfsi 150km. To jest chyba zwykły automat, nie DSG :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerikancki... skóry jak z niemieckiej taryfy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej automat,lopatek nie widze a i z opisu tez wynika,co do spalania to sie nie wypowiem,bo od pewnego czasu nie interesowalem sie nowosciami w passatach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amerikancki... skóry jak z niemieckiej taryfy

biszkopt, co masz na myśli pisząc to z niemieckiej taryfy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na mobile.de i BUDYNIOWE TAXI w Highline... każda ma takie skóry, ale USA też w 99% takie miało, więć bez obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

Jako ze poruszam się od dwóch tygodni samochodem służbowym zapadła smutna decyzja, o sprzedaży paska :(:dolamam

Wiadomo, że dla mnie jest bezcenny, dlatego z ustaleniem rynkowej ceny zwracam sie do Was.

 

Opis:

VW Passat 1.9 TDI AVB 2002

Przebieg 192 000 km

 

CLIMATRONIC (SPRAWNY!!!)

4 X AIRBAG

4 X EL. SZYBY

KOMPUTER POKŁADOWY

ABS +ESP

WSPOMAGANIE KIEROWNICY

KLIMATYZOWANY SCHOWEK

CZUJNIKI COFANIA

PAKIET CHROM

16” IDEALNE ORYGINALNE FELGI (ROAD AMERICA)

EL. LUSTERKA

PODGRZEWANE LUSTERKA

REFLEKTORY XENONOWE

ŚWIATŁA DO JAZDY DZIENNEJ - OSRAM

EL. REGULACJA ŚWIATEŁ

CENTRALNY ZAMEK

RADIO CD SONY + INSTALACJA W BAGAŻNIKU (możliwa zamiana na oryginalne)

REGULACJA WYSOKOŚCI FOTELI

SKŁADANA I DZIELONA TYLNA KANAPA

DYWANIKI GUMOWE + WELUROWE

OPONY ZIMOWE NA STALOWYCH FELGACH

WYCIERACZKI BOSCH AEROTWIN

 

 

2-3 miesiące temu, miał wymieniony olej na Motula, płyn g12, dwie koncówki drążków- Lemforder, rolka alternatora-INA

 

dscf7150f.jpg

 

Edytowane przez PaoloM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi kierowcy inny odcień czy to tylko tak na zdjęciu widać :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drzwi kierowcy inny odcień czy to tylko tak na zdjęciu widać
no widać że inny, razi od razu, ok 26 tyś, duży minus że to AVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej tragedii z AVB nie ma, ale AWX bądź AVF byłby lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czy ktoś stawia na osiągi czy na ekonomie, jeżdżę praktycznie tylko po mieście średnia prędkość 29km/h a spalanie średnie za ostatnie 9 miesięcy to icon1.png

 

Drzwi faktycznie jakoś dziwnie wyszły, nawet nie zwróciłem na to uwagi, z drugiej strony dwa tygodnie temu na oględzinach gościu sprawdzał all miernikiem i powiedział ze wszystko w porządku.

 

zdjcie0713f.jpg

Edytowane przez PaoloM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stary00

Witam.

Drodzy forumowicze. Jak w temacie - prośba o określenie wartości.

Sprowadziłem dla siebie passata rocznik 2000. Nadwozie - kombi. Silnik 1.9 tdi 115 koni. Kolor czarny. Skrzynia automat. Jest klima, ABS, ASR, poduszki, elektryka szyb i lusterek, hak (i nie wiem, może o czymś zapomniałem). Tapicerka - skóra z alcantarą. Nie jestem handlarzem i auto było sprowadzane dla siebie przez zaufaną osobę. Lakier sprawdzany był miernikiem i jest ok. Przerwy pomiędzy elementami karoserii są równe - autko nie było bite. Silnik chodzi bez zastrzeżeń, skrzynia również. Trakcja jest ok. Nic nie ściąga itp. Na przeglądzie wyszło wszystko ok (zbieżność, amory, hamulce itd). Tłumik zdrowy. Pan diagnosta zbadał wszystko dokładnie. Stwierdził do wymiany natychmiastowej jeden wahacz - od strony kierowcy, dolny, banan taki (słychać jak się tłucze w trakcie jazdy). Reszta wahaczy ok. Do wymiany też osłona przegubu zewnętrznego + cieknąca uszczelka na korku od spuszczania oleju. Więcej usterek nie stwierdzono. Podsumowując jak na auto z roku 2000 stan techniczny i wizualny jak najbardziej dobry.

Niestety auto nie do końca trafia w moje gusta, głównie ze względu na automatyczną skrzynie biegów. Niestety jak się okazuje znaleźć obecnie u naszych sąsiadów samochód w dobrym stanie i o rozsądnej cenie to nie taka prosta sprawa. Mając jako alternatywę coś z opla i renault przełknąłem automat. Jednak mam teraz możliwość by stać się właścicielem innego passata (równie pewnego), który absolutnie spełnia moje oczekiwania. Jest co prawda droższy ale w grę wchodzą litość i sponsoring rodziców

W aucie zdążyłem zrobić przegląd, tłumaczenia i opłacić skarbówkę i izbę celną (czekam na odbiór dokumentów). Pozostaje recykling i rejestracja.

Drodzy forumowicze ile warte takie autko. Nie zajmuje się handlem i nie wiem jaką wystawić cenę, a patrząc na ceny z internetu można zgłupieć.

Nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, ale jako nowy użytkownik nie mam dużego pola manewru. Jeśli to bardzo nieodpowiedni dział to proszę o przeniesienie tematu.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

 

 

Napisałem to samo wcześniej w innym miejscu. Zostało przeniesione do kosza. Zapewne popełniłem jakiś karygodny błąd. Pozostaje mi jedynie przeprosić czcigodnych administratorów forum.

Edytowane przez stary00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://infoekspert.com.pl/KalkNL/Logowanie.aspx

 

najbardziej wiarygodna wycena (opłata sms-em)

korzystają z tego wszyscy rzeczoznawcy oraz firmy ubezpieczeniowe

 

ale po co mu to :?:

 

Skoro złożył już deklarację AKC-U i czeka na odbiór potwierdzenia zapłaty podatku akcyzowego to na pewno został zapoznany przez funkcjonariusza celnego z wyceną samochodu wg. EurotaxGlass's albo Infoekspert. Tu chyba bardziej chodzi o wycenę typu "za ile Ty byś wystawił takie auto:?:" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stary00

Tak właśnie. O taką wycenę mi chodzi. Myślę, że dużym atutem auta jest to, że nie jest wypucowane i odpicowane na sprzedaż. Wiadomo, że auto które ma 10 lat musi mieć jakieś minusy, ślady eksploatacji i nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy coś się w nim zepsuje. Lepiej więc chyba kupować auto nie odpicowanie do sprzedania, gdzie widać faktyczny stan pojazdu a nie tzw. igłę, która aż się świeci i błyszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności