Skocz do zawartości
Gość snoo

Prośba o oszacowanie wartości (wycena) auta do sprzedaży.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marc+marc

guciek,

Cena jest ważna ale nie najważniejsza jeżeli dasz za niską to będzie podejrzana sprawa za wysoko to wiadomo wyfiltruj sobie np na Allegro Paski z twojego rocznika odrzuć najwyższą i najniższą ofertę i z pozostałych wyciągnij średnią ceny (trochę jak w skokach narciarskich) i gwarantuję ci że ta cena będzie ok, oczywiście trzeba dodać kilkaset złotych na tzw. obrywkę. Kolejna sprawa to wymień wszystkie cechy auta którymi byś się kierował kupując dla siebie auto nie mówię tu o wspomaganiu ale np: właścicielem auta była osoba niepaląca, zadbana tapicerka, jak auto było sciągane z zagranicy napisz kiedy i ile zrobiło kilometrów w Polsce, napisz do kiedy masz opłacone OC, napisz przy ilu kilometrach miałeś zmieniany rozrząd itd.... Oczywiście podstawową sprawą są zdjęcia, umyj to autko wypastuj niech lśni jak kopuła cerkwi podkreśl jego walory estetyczne przecież to Passat (jedź do zdjęć na jakąś stację zrób kilka zdjęć przy sztucznym i naturalnym świetle zobaczysz wtedy jakie ci się będą podobały) im więcej zdjęć tym lepiej bo ludzie kupują oczami. Ułożyłem sobie taki plan jak sprzedawalem kilka dni temu moje autko (Omega B) i poskutkowało sprzedałem ją w 4dni. Może się trochę wymądrzam ale spróbuj poświęcić kilka godzin a na pewno znajdziesz kupca. Jeżeli chodzi gdzie sprzedawać to polecam internet jest tani nie jest lokalny jak giełda nie zabiera tyle czasu. Pamiętaj na koniec estetyka i pokazanie detali o których nikt inny nie wspomina czy ich nie pokazuje to połowa sukcesu dodatkowo dużo ładnych czytelnych zdjęć to kolejne punty dla ciebie. Pozdrawiam i powodzenia (ale sie opisałem) :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo

No i po pasku znalazł dziś nowego właściciela..........

ehh myślałem, że będę zadowolony jak go sprzedam ale złapałem doła :zalamany: i chyba zaraz pódę do sklepu po "lekarswo" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szybciutko poszedl... z ogłoszenia czy jakis forumowicz?

Nic sie nie martw, jak sie przejedziesz swoim nowym paskiem to humor sie od razu poprawi :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo
No to szybciutko poszedl... z ogłoszenia czy jakis forumowicz?

Nic sie nie martw, jak sie przejedziesz swoim nowym paskiem to humor sie od razu poprawi :hyhy:

 

Pojechałem na giełdę i poszedł. Zainteresowanie było nawet całkiem spore ale nie chciałem wiele zejść z ceny więc na kupca musiałem poczekać do 11.

Teraz biorę "leki" i szukam ....... ;)

 

edit: Poszedł za 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro prosiłeś o wycenę, to IMHO wypadałoby chyba poinformować, za ile poszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Mój poszedł z dnia na dzień.Za 4700.Ale kupujący nieźle go przetrzepał przed kupnem - na stacji diagnostycznej - amory, hamulce itd.Ale o wyniki byłem spokojny ;) Jak się dba o auto to i sprzedać jest sporo łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.autofokus24.de/

 

Fajna stronka :) wiadomo, że nie jest to doskonałe, ale zawsze cos :)

 

Mój model wart jest 1551 E czyli po obecnym kursie 6948,48 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja arriva z 1993r. wg tej strony jest warta 2481 euro ale mysle ze cos z wypasem poknocilem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 ojro :D

Nie jest źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja arriva z 1993r. wg tej strony jest warta 2481 euro ale mysle ze cos z wypasem poknocilem :))

 

Pewnie wpisałeś przebieg 1 km :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój jest wart prawie 20 tys euro wiec nie jest źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszlo za Bore 9 tys a za Paska 13,500. Trzeba w takim razei auta sprzedawac w niemczech:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ile w granicach przyzwoitości mógłbym wołać za mojego passka (diesel, wspomaganie, elektryka, szyber, thermotronic, cb, alu+zimowe). Z mechaniki autko jest praktycznie idealne, jedyne do czego można się przyczepić do grzechocząca 1-ka... blachy bez rdzy obecnie, ale zaprawki trochę widać (będzie ich kilka małych), ogólnie lakier ma fajny kolor ale sporo rys jak to w wiekowym wehikule .podwozie idealne też bez rdzy... 5.000 będzie w miarę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wyszlo za Bore 9 tys a za Paska 13,500. Trzeba w takim razei auta sprzedawac w niemczech:D

 

no wystawiasz na mobile.de i polak po niego przyjedzie :) he

a wystawisz na otomoto.pl i nie ma chętnego hehe ciekawa sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mojego nie wycenie bo nie ma opcji syncro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde gdzieś był temat w którym ktoś podawał ceny wg eurotaxu. Właśnie brachol miał wypadek staruszka autem. Jemu nic się na szczęście nie stało ale z auta zrobił się banan. Sprawca ubezpieczony w Warcie i jestem ciekaw ile dadzą za szkodę całkowitą a samochód to Jeep Grand Chereoke wersja Laredo 97r (el szyby, el lusterka, klima, alusy, tempomat, nagłośnienie "InfinitiGold" immo itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawca ubezpieczony w Warcie
Ile dadzą nie wiem, ale za pierwszym podejściem będą to grosze. Trzeba walczyć, to wtedy dobrze płacą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde gdzieś był temat w którym ktoś podawał ceny wg eurotaxu. Właśnie brachol miał wypadek staruszka autem. Jemu nic się na szczęście nie stało ale z auta zrobił się banan. Sprawca ubezpieczony w Warcie i jestem ciekaw ile dadzą za szkodę całkowitą a samochód to Jeep Grand Chereoke wersja Laredo 97r (el szyby, el lusterka, klima, alusy, tempomat, nagłośnienie "InfinitiGold" immo itd)

 

Napisz mi na PW dokładniejsze dane auta. Jak mi się jutro uda to zajrzę do eurotaxu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki niż poprzednicy-tak z czystej ciekawości :) Na ile mógłbym wycenić mojego Passata chcąc go sprzedać?Opis samochodu w podpisie...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja trochę z innej beczki niż poprzednicy-tak z czystej ciekawości Na ile mógłbym wycenić mojego Passata chcąc go sprzedać?Opis samochodu w podpisie...Pzdr.

Ja wiem chciej 16,000 zł do negocjacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności