Skocz do zawartości
m3iaz

jak zdjąć deskę rozdzielczą??

Rekomendowane odpowiedzi

j.w.t.

przeglądałem forum w poszukiwaniu jakiejś informacji na ten temat ale niestety nic nie znalazłem...

będę jeszcze próbował na anglojęzycznych forach coś znaleźć ale już teraz widzę że łatwo nie jest.

jeśli ktoś ma opis lub wie co po kolei robić żeby nie narobić sobie problemu to niech da znać. będę wdzięczny za wszelkie pomoce...

 

a teraz po co mi to: muszę się dobrać do nagrzewnicy climatronic -a... dokładnie po co? nie powiem ;-) pochwalę się dopiero jak mi się uda zdziałać to o czym myślę. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę zabawy nie opisze ci dokładnie śrubka po śrubce ale może ci się przyda.

Najpierw to odłącz akumulatora następnie musisz niestety ale zdemontować tunel środkowy dwie śruby mocujące znajdują się z tyłu (chyba pod popielniczką ) dwie z przodu i chyba dwie po środku nie musisz go wyjmować go ale poluzować aby cofnąć go trochę do tyłu następnie możesz zabrać się za schowek tam jest j chyba sześć śrub trzy w środku w schowku i trzy na dole pod nogami.

Aby zdemontować kierownicę obróć o 90 st np. w lewo , od strony deski rozdzielczej, tuż nad osłona kolumny będzie widoczny otwór.

W ten otwór trzeba włożyć do oporu szeroki mocny śrubokręt, po czym odginać go na zewnątrz. W zluzowaniu zatrzasków pomaga nie raz jednoczesne ruszanie poduszką.

Jeśli ten zatrzask odpuści, to trzeba obrócić kierownicę o 180 st w przeciwnym kierunku do poprzedniego (w prawo), wówczas powtórzyć czynność odpinania zatrzasku.

Musisz zaopatrzyć się w klucze typu torks(rozmiar nie pamiętam 10 lub 12) do odkręcenia śruby od kierownicy i musisz pamiętać żeby przed zdjęciem kierownicy zaznaczyć jej położenie aby potem zakładając ja ponownie na wieloklin trafiła w to samo miejsce u mnie akurat były znaczniki

Przełącznik świateł wyciągasz następująco przy przekręconym max w lewo pokrętle wciskasz na maxa uchwyt pokrętła(ja przycisk) i kręcisz w zgodnie ze wskazówkami zegara następnie pociągasz do siebie.

Aby demontować tzw listwy chromowane musisz zaopatrzyć się w jakiś mocny a zarazem cienki plastik do podważania lub szeroki śrubokręt.

Zegary po demontażu chromu i odkręceniu dwuch śrub poprostu wyciagasz.

 

Takie rzeczy jak climatronic czy radio musisz zdemontować wtyczki jak zdemontujesz nie sposób pomylić no chyba że niektórzy mówią że to kwestia siłyJ

To chyba najważniejsze rzeczy no i trochę samozaparcia. Jak masz jeszcze jakieś pytania pytaj na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko niby ok ale....

już zdemontowałem kokpit. muszę jeszcze wyszarpać całe wzmocnienie.

co do demontażu samego kokpitu to pare spostrzeżeń:

 

1. najlepiej wyciągnąć przednie fotele. jeśli są "na piechotę" to nie ma problemu (4 śruby na fotel + wypięcie wtyczek od poduchy itd). jeśli jednak są elektryczne... to śruby trzeba koniecznie wypiąć przed odłączeniem akumulatora bo inaczej bez prądu się ich nie przesunie żeby się dobrać do śrubek.

 

2. kolumna kierownicy - kierownica, poducha itd.. też zanim odepnie się zasilanie. tzn. nie odpinać poduszki (przewodu do ładunku) ale rozkręcenie obudowy kolumny i odpięcie zatrzasków poduszki jak najbardziej z akumulatorem i włożonym kluczykiem. inaczej włącza się blokada kierownicy i nie zakręcimy kierą. można ewentualnie włożyć kluczyk do stacyjki a kiedy usłyszymy że blokada puściła można odpiąć aku.

 

3. schowek oprócz 7 śrubek (2 schowane nad samymi drzwiczkami praktycznie w rancie plastiku) ma jeszcze pod spodem, na wysokości środkowej śrubki zatrzask. najlepiej wsadzić tam płaski śrubokręt aż usłyszy się lub/i poczuje że zatrzask puścił.

 

4. trzeba zdemontować boczne przednie słupki. pod znaczkiem "airbag" jest śrubka a reszta to zapinki.

 

5. trzeba zdemontować podłokietnik. nie jest to nazbyt skomplikowane... 6 śrubek po bokach (po 3 na stronę) i 2 nakrętki ukryte pod nawiewami na tylne fotele (żeby wyciągnąć osłonę nawiewów też są 2 śrubki ukryte pod popielniczką) no i oczywiście kabelki do gniazda 12V i podświetlenia schowka.

 

6. większość śrub trzymających deskę to chromowane śrubki oczywiście typu torx z widocznymi podkładkami. są jednak 2 nakrętki 8mm po obu stronach niedaleko skrzynek z bezpiecznikami...

 

a teraz idę walczyć dalej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Iras

Witam,

nawiązując do tematu udało Ci się naprawić to co zamierzałeś? Konieczne do tego jest rozbieranie całej deski rozdzielczej?

 

---------- Post added at 10:11 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

 

Witam,

nawiązując do tematu udało Ci się naprawić to co zamierzałeś? Konieczne do tego jest rozbieranie całej deski rozdzielczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. chodziło o wymianę wlotu powietrza do nagrzewnicy... niestety jest tam wszystko tak upchane że bez użycia brutalnej siły się nie obeszło... dzień z życiorysu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z tym wlotem powietrza? Bo się zaciekawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem panel klimatronika na taki od CC i okazało się że wymaga innej konstrukcji tego wlotu żeby klima działała poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam takie pytanko z marginesu czy deska jest dzielona na pol chodzi mi o to iz poducha mi wypalila i mysle ze moze tylko gore moge zmienic zamiast calej deski. jesli sie myle prosze o podpowiec

 

 

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:27 ----------

 

zzgory dziekuje za pomoc :D

 

---------- Post added at 18:05 ---------- Previous post was at 17:30 ---

Edytowane przez menio13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decha jest w całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie mam takie pytanko z marginesu czy deska jest dzielona na pol chodzi mi o to iz poducha mi wypalila i mysle ze moze tylko gore moge zmienic zamiast calej deski. jesli sie myle prosze o podpowiec

zzgory dziekuje za pomoc :D

 

Tez mam brak poduchy ale w moim przypadku to pasażer a koszt 4 tyś mnie przerasta :zeco

http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c-b7-deska-kokpit-konsola-air-airbag-i1288560510.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z ta deską? Ja musze koniecznie rozebrać bo od strony pasażera trzeszy niemiłosiernie na dziurach. Ja mam dwukolorową (góra czarna i dół beżowy) i wydawało mi się że sam dół da sie jakoś odkręcić... Czy rzeczywiście trzeba zdejmować całą deskę - górę łacznie z dołem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania to znaczy ażeby wymienić poduchę pasażera w B6 to muszę cała dechę wymienić ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak - cala deska nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakiejś opcji bez wymiany dechy to naprawić, nie wyrzucając 4tyś w błoto ??? (tyle kosztuje deska z airbagami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie pospawa deski z tworzywa zeby bylo jak ori... no chyba ze sa tacy magicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że w B5 wystarczyło wymienić zaślepki poduszek. Teraz już trzeba całą deskę.

 

Ciekawe kto na tym zarabia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie w Poznaniu są magicy co kleją takie rzeczy.

Ale i tak trzeba deskę wymontować.

A pieniądze na nową nie są wyrzucone w błoto, bo auto z otwartymi airbagami było tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku z tym iż muszę wymienić cały zestaw, czyli...(deskę z poduchami i pasy) mam pytanie. Czy aby sprawnie wymienić deskę i nic nie pourywać, czy muszę na coś zwrócić szczególną uwagę? I czy chcąc zamontować nowe pasy (stare tez wystrzeliły) muszę szukać tych pasów z odpowiednimi oznaczeniami czy też może z odpowiednim numerem?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarosak, ja wymieniałem cały zestaw. Na giełdzie(konkretnie w Gliwicach) kupując deskę rozdzielczą kupiłem cały komplet z poduchami i pasami. Jedyny problem na jaki natrafiłem to taki, że są poduszki 2-nabojowe i 1-nabojowe. Ja akurat o tym nie wiedziałem i oczywiście(znając moje szczęście) dostałem 1-nabojowe zamiast 2. Nie miałem żadnych problemów z zamianą na właściwe(kumaty sprzedawca). Kolejna sprawa to taka, że są dostępne regenerowane deski(o wieeele tańsze), ale tu rodzi się kolejny problem. Gdy pytałem o poduszki to sprzedawca powiedział mi, że nie daje gwarancji na prawidłowe otwarcie airbagu ze względu na technologię naprawy już wystrzelonej deski. Dowiedziałem się też, że nikt mi takiej gwarancji nie da, mimo iż sami testowali i airbag otwierał klejoną deskę, ale... No właśnie zawsze jest ale. Dlatego ja zdecydowałem się kupić oryginał bo auto robiłem dla siebie i nie chciałem się zdziwić w razie kolizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbbb...dzięki za info. Co do poduszki to już wiem, ponieważ chyba trafiłem na kumatego kolesia od desek i sam mnie pytał. A co do dechy to powiem Ci że jestem tego samego zdania co Ty. Nie mam zamiaru sie bawić w jakieś regenerowane deski ponieważ tez robię samochód dla siebie. Natomiast właśnie nigdy nie wymieniałem w B6-ce dechy i nie chciał bym coś pourywać. Poza tym nie wiem czy pasy wystarczy załozyć i będzie ok (obojętne jakie nr), czy może muszą być jakieś numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności