Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z abs. podczas jazdy około 150 kmh zapala sie kontrolka i recznego i abs .po ponownym odpaleniu silnika wszystko wraca do normy czy to wina sterownika abs ? czy po odkreceniu sterownika będzie lał sie płyn ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim cokolwiek odkręcisz, podłącz VAGa i sprawdź co piszczy w sterowniku ABS. Błąd, o którym piszesz może być spowodowany uszkodzeniem czujnika prędkości w którymś z kół (lub przegrzaniem wtyczki czujnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy istnieje możliwość aby była założona atrapa sterownika ABS. mój problem polega na tym iż jak wyjadę w trasę po jakiejś chwili zapala się kontrolka ABS ESP i jest to zazwyczaj przy ponad 100 km/h i wówczas załącza się chyba tryb awaryjny gdyż odczuwam duże wibracje na silniku. Podpinalem się pod kompa i nie za każdym razem mi łączyło się lecz gdy połączyło wyskoczył błąd w ABS : uszkodzony moduł sterujący.poczytawszy trochę na ten temat stwierdziłem że może być uszkodzony sterownik ABS więc zabrałem się za demontaż z samochodu i wydaje mi się że to jakaś atrapa gdyż jest tam sam plastik bez tej płytki elektrycznej na której często bywa zimny lut.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

IMG_20170729_215239.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

IMG_20170729_215249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te drgawki bardziej obstawiałbym połączenie pompowtrysku lub samego pompowtrysku.. a te "płytkę" to masz pod tym dekielkiem od strony wtyczki, tylko to jest fabrycznie zaklejone, żeby się tam nic nie dostało.. jak Ci sie znowu uda połaczyć to sprawdź błedy w ecu i najlepiej zrób logi pompek, grupy 013/018/023

 

Witam czy istnieje możliwość aby była założona atrapa sterownika ABS. mój problem polega na tym iż jak wyjadę w trasę po jakiejś chwili zapala się kontrolka ABS ESP i jest to zazwyczaj przy ponad 100 km/h i wówczas załącza się chyba tryb awaryjny gdyż odczuwam duże wibracje na silniku. Podpinalem się pod kompa i nie za każdym razem mi łączyło się lecz gdy połączyło wyskoczył błąd w ABS : uszkodzony moduł sterujący.poczytawszy trochę na ten temat stwierdziłem że może być uszkodzony sterownik ABS więc zabrałem się za demontaż z samochodu i wydaje mi się że to jakaś atrapa gdyż jest tam sam plastik bez tej płytki elektrycznej na której często bywa zimny lut.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[ATTACH=CONFIG]154401[/ATTACH]

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

[ATTACH=CONFIG]154402[/ATTACH]

Edytowane przez Docent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności