Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ale nie zbadał luzów itd. turbo moze ładnie dmuchac a olej bedzie puszczac i lipa. zrób sobie próbe olejowa..i sprawdz swiece bedziesz wiedział jak dalej sie kierowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie np. Turbo wyciąga olej z silnika jest od strony zewnętrznej całe w oleju ale póki co nie są to jakieś znaczne ilości więc z wymianą jeszcze poczekam. Aha nie dymi nie stracił mocy i gdyby nie znikający olej na bagnecie to w ogóle bym nie pomyślał że coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uzbieram sobie troszkę pieniążków bo muszę też zrobić sprzęgło, oddam passaciora do mechanika i gdy już wszytko będzie ok napisze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć, już po wymianie turbiny, rozrządu, oleju i filtrów, za wszystko zapłaciłem 2300zł trochę mi się wydaje dużo ale cóż zrobić, po wymianie turbiny i rozrządu samochód stał się bardziej żwawy jest taki surowszy w przyśpieszaniu:) mi się to bardzo podoba, po nowym roku, pojadę w trasę i sprawdzę czy występują ubytki oleju czy nie, oczywiście wszystko tutaj napiszę! Pozdrawiam.

 

Kosztorys:

- Pasek wielorowkowy 6 PK 1635 continental 62zł

- Pasek wieloklinowy 6 PK 1623 bosch 57zł

- Pasek rozrządu 79zł

- Rolka napinacza luk 531049920 213zł

- Rolka prowadząca pasek rozrządu luk 532016110 67zł

- Filtr oleju W 940/66 MANN 37zł

- Filtr powietrza C 26168 MANN 39zł

- Płyn chłodniczy + transport 99zł

- Uszczelka wydechu - 10zł

- Olej silnikowy Castrol 10W40 90zł

- Przesyłka 38zł

- Komputer serwis 50zł

- Turbo 1000zł

- Usługa 500zł

 

Suma = 2341zł, 41zł opuścił po znajomości z moim ojcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, przy takim serwisie to dobrze by było świece też wymienić, chyba że robiłeś to niedawno. Ja bym jeszcze dodał filtr paliwa i będziesz miał baję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz racje! Filtr paliwa wymienię, a świece to muszę spytać się ojca kiedy wymieniał (a może nie trzeba) bo on był wcześniejszym właścicielem paszteta.

 

EDIT:

Jestem szczęśliwy :hurra, zrobiłem pasztetem 1000km po wymianie turbiny i stan oleju stoi w takim poziomie jak po zalaniu :) mówię wam taka ulga na duszy że szok:), teraz wezmę się za sprzęgło, dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 3 tygodnie temu kupiłem Passata 1.8T AWT 12.2000 r. Po zakupie wymieniłem olej Mobil 10W40 (podobno już wcześniej był zalany półsyntetyk) oraz filtry MANNa. Zrobiłem na święta trasę ponad 1000 km i zapaliła mi się kontrolka niskiego poziomu oleju, musiałem dolać aż 1L. Przebieg samochodu to 157 tys. (kupiony od pierwszego właściciela, myślę że raczej nie kręcony). Pytanie co może być przyczyną brania oleju? Przed zakupem byłem na stacji diagnostycznej, był badany skład spalin i nic nie wyszło, nie dymi, turbo z zewnątrz jest suche, wydaje mi się że dobrze dmucha. Jedynie silnik jest trochę zapocony i prawdopodobnie to uszczelka pod pokrywą zaworów, ale czy to możliwe żeby problem z uszczelką oznaczał 1L/1000 km? Wydaje mi się trochę dużo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. 3 tygodnie temu kupiłem Passata 1.8T AWT 12.2000 r. Po zakupie wymieniłem olej Mobil 10W40 (podobno już wcześniej był zalany półsyntetyk) oraz filtry MANNa. Zrobiłem na święta trasę ponad 1000 km i zapaliła mi się kontrolka niskiego poziomu oleju, musiałem dolać aż 1L. Przebieg samochodu to 157 tys. (kupiony od pierwszego właściciela, myślę że raczej nie kręcony). Pytanie co może być przyczyną brania oleju? Przed zakupem byłem na stacji diagnostycznej, był badany skład spalin i nic nie wyszło, nie dymi, turbo z zewnątrz jest suche, wydaje mi się że dobrze dmucha. Jedynie silnik jest trochę zapocony i prawdopodobnie to uszczelka pod pokrywą zaworów, ale czy to możliwe żeby problem z uszczelką oznaczał 1L/1000 km? Wydaje mi się trochę dużo...

 

możesz tez mieć do wymiany "szklanki" i też bedzie brał olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakimi predkościami pokonywał te kilometry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z jakimi predkościami pokonywał te kilometry?

 

Momentami może było i 150km/h, ale ogólnie raczej do 120km/h myślę, że nie cisnąłem aż tak bardzo, a dodatkowo dziewczyna jechała 250 km i nie przekraczała raczej 100km/h. 1L oleju na 1000km to nawet jak na ostrą jazdę w trasie chyba dużo?

 

Byłem dzisiaj zajrzeć pod spód (nie zdejmowałem jednak osłony) i nie widać żadnych dużych plam na osłonie, silnik jest trochę zapocony, ale nie żeby się jakoś lało. Dodatkowo znowu zrobiłem badanie analizatorem spalin i prawie cały czas pokazywał HC mniej niż 30 nawet przy jakimś depnięciu mocniejszym, podobno raz skoczyło na 130, więc całkiem dobrze to wygląda.

 

możesz tez mieć do wymiany "szklanki" i też bedzie brał olej

 

Jakby to były szklanki to raczej byłoby to widać na analizatorze czy olej przepala, co myślicie.

 

Jakie mogą być inne przyczyny, może turbo bierze? Sprawdzę jeszcze czy w dolcie nie ma oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dopnę się tu z moim problemem , jakoś 1 m-c temu wymienione uszczelki pod klawiaturą, postanowiłem sprawdzić po wymianie czy nadal będzie olej znikać ( przed wymianą 1L - 1,5 L na 15000km ) no to sprawdzanie wyglądało tak, że pełny stan oleju i w trasę średnio jechałem tak w granicach 120km - 160km max tak się pobawiłem troszkę i dolewałem olej tak żeby stan był właściwy. Teraz patrzę sobie i mam trzecią buteleczkę po oleju, a przejechane jakieś 2000km popatrzyłem troszkę i tak według komputera średnia prędkość 55km/h prawie trzy litry oleju, dane : olej 10w 40 castrol magnatec, uszczelki całe, nie kopci,reszta wszystko zużywa się tak jak to jest normalnie, co sie dzieje czy to wszystko to wynika z dużych prędkości? teraz dolałem oleju i będę jeździć tak do 100km/h zobaczę co się zmieni

Edytowane przez kwanga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam pytanie,jakie są objawy jak kończy się turbina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Pozwolę się dołączyć

Ponad 235 tys km, olej 5w-40 i zużycie oleju różne.

Raz dolałem 100ml/1000km, później 500ml/1000km, a ostatnio 250ml/1000km. Zastanawia mnie skąd takie skoki ubytku oleju? Dodam, że mam walnięte turbo tzn. urwana klapka, na 1 - 2 - 3 kręce wysoko. Delikatnie poci się pod pokrywą zaworów. Trochę zapaćkane przy odmie i przy filtrze oleju.

Ciężko mi powiedzieć, czy gdzieś jeszcze bo jak go kupiłem cały był zawalony olejem (powodem była wywalona uszczelka chłodniczki oleju, rzygało na wszystko strony), a nie mialem kiedy umyć silnika. Mechanik mówi, żeby sobie olać to zużycie oleju, bo jest ok. Auto nie kopci.

 

Martwić się, czy odpuścić? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij dolny waz z intercoolera i zobacz czy jest tam duzo oleju.Prawdopodobnie turbina lekko przepuszcza olej choć i przez drobne wycieki tez bedzie ubywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowo zakupiony 1,8T wykazywał apetyt na olej w granicach 0,5 l/1000 km. Turbina sucha, silnik suchy, nie dymił. Olej Mobil 1 5W/50. Kolega mechanik od "niemców" wyczyścił mi odmę (plastykowa puszka pomiędzy silnikiem a podszybiem) i jak na razie zużycie zmalało zauważalnie. Czyszczenie odmy to poluzowanie trzech opasek zaciskowych, zsunięcie przewodów z króćców odmy i płukanie odmy benzyną. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój passek również charakteryzuje sie apetyte na olej silnikowy. dolałem jakieś 500ml na 800km. Mam w planach kilka rzeczy między innymi wymianę miski olejowej ponieważ przy okazji robienia rzorzadu przez znajomego było widać, że miska olejowa była naprawiana i były na niej ślady oleju.Co warto zrobić dodatkowo przy okazji wymiany miski? powiedzcie mi również jakie sa ewentualne koszty wymiany uszczelniaczy zaworowych? silnik 1,8 awt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod wypowiedź powyżej.

Czy miska olejowa za 100 zeta z Allegro jest cokolwiek warta? Czy to prawda, że do wymiany miski trzeba zrzucać sanki? Czy pod czujnikiem oleju w misce jest jakaś uszczelka, którą trzeba dać nową przy przekładaniu?

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miska jak miska, teraz robią takie tanie zamienniki i powiem że nawet to ładnie pasuje ;) , najlepiej by było zdemontować sanki bo wtedy dostęp jest bdb ;) , ale można i odkręcić śrubki od poduszek i podwindować, podnieść lekko silnik do góry, zabawy więcej dostęp trochę gorszy ale powinno się udać ;) , co do czujnika to jest tam tylko oring gumowy, przy przekładaniu go do nowej miski polecałbym go posmarować ale tak delikatnie silikonem takim samym na którym składa się miskę, dokręcić z czuciem i nie ma opcji żeby coś ciekło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem cos od siebie... 1.8t bierze olej koniec kropka mniej lub wiecej ale bierze....przyczyn tyle i czesci w silniku;p;p umnie 10w40 bral 2.5litra na 10tys teraz 5w50 1l na 10tys.. umnie na pewno turbo puszcza bo w rurze od ic sporo oliwy...

 

 

1.8t bierzez olej? strandart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności