Skocz do zawartości
Gość passatwv

Pasy bezpieczeństwa zwijają się bardzo wolno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość passatwv

Moze ktoswie gdzie jest przyczyna w niezwijających sie pasach. Tzn. zwijaja sie ale straasznie wolno. Problem dotyczy pasów przednich tylne działają Ok. Samochód nie był "bity".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten sam problem,wymienili mi na gwarancji i cały czas tak samo .Chyba tak już jest po prostu.Passat 3Bg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo miałem coś z tym robić ale ja widze to jest przypadłość pasjonata wic dałem sobie siana

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa postanowilem odkopac jakis stary temat :)

 

PASY...hmm zazwyczaj pada sprezyna i syf sie zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktoswie gdzie jest przyczyna w niezwijających sie pasach. Tzn. zwijaja sie ale straasznie wolno. Problem dotyczy pasów przednich tylne działają Ok. Samochód nie był "bity".

 

Było już też o tym, ale nie pamiętam kiedy. U mnie też był problem z wolno zwijającymi się pasami - pomogło wyciągnięcie całego pasa i popsikanie z dwóch stron zwykłym plakiem do plastików i jak ręką odjął nie ma już tego problemu. Dodam, że taka czynność nie brudzi ubrań i nie zostawia żadnych śladów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było już też o tym, ale nie pamiętam kiedy. U mnie też był problem z wolno zwijającymi się pasami - pomogło wyciągnięcie całego pasa i popsikanie z dwóch stron zwykłym plakiem do plastików i jak ręką odjął nie ma już tego problemu. Dodam, że taka czynność nie brudzi ubrań i nie zostawia żadnych śladów.

Pozdrawiam

 

Zastosowane i sprawdzone - działa.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja mam wlasnie problem z tylnym lewym pasem, ktory ledwo sie zwija i czesto zostaje przytszasniety drzwiami. Jak wyglada demontaz takiego pasa? Zauwazylem ze z jednej strony przykrecony jest na jedna srube, a druga strona ukryta jest pod plastikiem. Moze jakis schemacik z Etki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i ja mam wlasnie problem z tylnym lewym pasem, ktory ledwo sie zwija i czesto zostaje przytszasniety drzwiami. Jak wyglada demontaz takiego pasa? Zauwazylem ze z jednej strony przykrecony jest na jedna srube, a druga strona ukryta jest pod plastikiem. Moze jakis schemacik z Etki?

 

Psze bardzo. Co prawda jest tylko prawy pas, ale podejrzewam że analogicznie jest w lewym.

bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było już też o tym, ale nie pamiętam kiedy. U mnie też był problem z wolno zwijającymi się pasami - pomogło wyciągnięcie całego pasa i popsikanie z dwóch stron zwykłym plakiem do plastików i jak ręką odjął nie ma już tego problemu. Dodam, że taka czynność nie brudzi ubrań i nie zostawia żadnych śladów.

Pozdrawiam

 

Popsikanie, ale czego? Tego mechanizmu zwijajacego? I jak zabrac sie do demontazu tego pasa, zeby nie polamac zadnego plastika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można dokupić w ASO te grzybki na pasach trzymające zatrzask?? (na rysunku kolegi Wojciechpop oznaczone nr 21)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy można dokupić w ASO te grzybki na pasach trzymające zatrzask?? (na rysunku kolegi Wojciechpop oznaczone nr 21)

Można dokupić. Guzik- 443 857 847 B, cena około 20pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja psikałem siliconem w szprayu na pas po obu stronach i jest super efekt. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-ironderek-spróbuj roszlifować trochę pilnikiem do paznokci elment przez który przechodzi pas.na rys.z etki numer chyba 4.-to jest ten regulowany element(na słupku) na wysokosci głowy plus oczywiscie popsikanie-pasa,plakiem czy sprayem do wlosow.mnie przynajmniem pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale tylko z pasem kierowcy. Dodatkowo w okolicy mechanizmu pasa jest coś poluzowanie i skacze w środku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakon9

Zobacz na ten topic, http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=220&highlight=pasy.

W wielkim skrócie to silikon w sprayu lub teflon w spraju pomogą w przypadłości słabo zwijających się pasów. Dla bardziej zawziętych to rozbiórka i czyszczenie mechaniczne wraz ze smarowaniem mechanizmu zwijacza.

Edytowane przez panther2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moj post pomoze, bo wiadomo zawze sie wie najlepiej, ale: wlasnie mialem przeglad, i wiem ze nie przeszlo by mi autko tego przegladu bo pasy sie za slabo zwijaly, jak u wiekszosci z was. Co robic? Wywalic kase na nowe szkoda. Grzebac w nich? Nie ma sensu jak sie na tym czlowiek nie zna, no i po co rozkrecac samochod, po skreceniu plastikow to juz nie bedzie niemecka solidna robota. Wiec poczytalem po forum ze niby teflon w sprayu lub silikon. No dobra jazda na sklepy jest cos takiego jak silikon w sprayu wiec go zakupilem. Pasy: rozwinolem je i zwykla gabka pomaczana w wodzie z proszkiem wyczyscilem pasy. Po dziewieciu latach ich uzytkowania az sie zdziwilem jakie byla zolto- czarna woda. Te kolory to wieloletni dotyk moch dloni. Takie wyciagniete pozostawilem na noc zeby sobie dobrze wyschly. Rano zanim je zwinalem zagladnolem w szczeline w slupku w ktora sie zwijaja. Bylo tam niezle naklejone syfu, a szczelina waska!!! Wiec tempym nozem wydlubalem ile sie dalo. Teraz tym sprayem popstrykalem po pasach. Obficie, az byyl niezle mokre. Znowu je pozostawilem na pare godzin rozwiniete zeby wyschly. Jak teraz dzialaja? Rewelacyjnie!!! I wielkie dzieki ludziom z forum ze napisali tu o takim wlasnie silikonie, bo w zyciu bym o tym nie wiedzial. Pasy sie tak zwijaja ze trzeba uwazac zeby szyby nie rozbic klamerka. Wiec polecam ten silikon w sprayu. Nic nie rozkracajacie!! Mi mechanik tez zalecil rozkrecanie smarowanie i nawet przestawienie sprezyny! A to poprostu trzeba wyprac tak jak sie rzeczy pierze i popstrykac sprayem, nic prostrzego!!

Pomyslcie logicznie dlaczego sie nie zwijaja? Bo poprostu sa brudne!! Lepkie!! Jakbyscie chodzili w ubraniu nie pranym od 10 lat bo tyle maja niektore paski to tez by sie do was kleilo. Trzeba to poprostu czasem wyprac, tak jak siedzenia. Widzieliscie wode po praniu waszych siedzen? Zolto czarna, wasz pot i pyl z otoczenia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za ten patent z silikonem w sprayu, teraz pas zaczal normalnie zwijac. SUPER :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale: wlasnie mialem przeglad, i wiem ze nie przeszlo by mi autko tego przegladu bo pasy sie za slabo zwijaly

 

Sorry, ale jeszcze w życiu się nie spotkałem aby diagnosta sprawdzał jak mi się pasy zwijają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będzie ktoś z Was wiedział jaka może być przyczyna nie zwijającego się wgl pasa środkowego w kanapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale jeszcze w życiu się nie spotkałem aby diagnosta sprawdzał jak mi się pasy zwijają :D

 

Nie wiem jak w Polsce ale na wyspach (GB) to jest bardzo ważne :) i często za to upierd.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności