Skocz do zawartości
wac

el. szyby - nie działa prawa strona

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od jakiegoś czasu mam problem z prawą szybą, są elektryczne i czasami jest tak, że prawa szyba nie działa, tzn i na przełączniku od strony kierwocy i pasażera(więc myślę, że przełączniki odpadaja), natomiast lewa działa zawsze, dzieje się to czasami, np wsiadam do auta, ruszam i prawa nie działa, po jakimś czasie próbuje otworzyć i jest ok, i potem znowu lipa, natomiast z kluczyka zawsze działają, tzn kiedy szyba jest opuszczona i nie działa przycisk, to jak wysiąde do moge z kluczyka spokojnie domknąć i otworzyć. czy to nie jest kwestia jakiś zaśniedziałych styków ? aczkolwiek zaglądałem do przełączników i kable są ok przynajmniej tam gdzie się wpina w przełącznik. co myślicie o tym ?

Edytowane przez wac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dolną małą wtyczkę przy module pod tylną kanapą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to całe elektryczne mechanizmy wymienic na korbki,ja tak zrobiłam i do dnia dzisiejszego mam święty spokój!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej to całe elektryczne mechanizmy wymienic na korbki,ja tak zrobiłam i do dnia dzisiejszego mam święty spokój!!!!

haha takie teksty to masakra

wymien od razu silnik na pedały od roweru moze tez bedzie swiety spokoj bo nawet paliwa nie trzeba bedzie lac:576:

Po to to jest i ktos to wymyslil zeby nie krecic korbka

 

Wyczyść dolną małą wtyczkę przy module pod tylną kanapą.

w b4 czegos takiego nie ma moduly sa przy silniczkach

trzeba przeczyscic złacze wielostykowe przy silniczku z nimi najczesciej sa problemy a takze mozesz miec jakis zimny lut na samym module przy silniczku czesta przypadłosc passatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha???? no faktycznie śmieszne!!! po to,to jest żeby przysparzać problemów!!!!! z resztą jak cała reszta elektryki!!! i nie tylko w paskach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem kable pod kanapą ale wyglądają jak nówka z fabryka, rozłączyłem i załaczyłem i lipa, sprawdze tak jak mówi Uszek, a silniczek sam jest w drzwiach ?

 

nawiązując do kwestii korbek mogę doradzić od razu przerobienia zapalania na korbę jak to jest chyba w żuku bo stacyjki też się mogą popsuć :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a silniczek sam jest w drzwiach ?

tak jak zdejmiesz tapicerkę drzwi ( boczek ), masz jak na dłoni silniczek z modułem sterującym , luknij też na połączenie drzwi i słupka tam będziesz miał taką gumową harmonijkę w której lecą przewody . Izolacja tych przewodów może być popękana lub przetarta i to może być też powodem cudacznego działania szyby .

PozdraVWiam :vw:

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie szukac przy silniczku i czego dokladnie ?? zimne luty czy jak ?? może to standartowa usterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki plastikowe kwadratowe przy silniczku na dodatek czarne na 7 troxów odkrecane:) w srodku jest uklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Nie działają mi przednie elektryczne szyby kierowcy i pasażera, przełącznik się podświetla, jak go naciskam to słyszę że moduł pod kanapą cyka ale szyby ani drgną... Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się.

u mnie lewe nie działają a słychać aby takie pyknięcie jak się wciśnie otwieranie.

czyżby to był silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyżby to był silniczek?

Możliwe, ale pewnie znów przekaźnik, musisz tapicerkę zwalić ,będzie przy silniku.

Test na krótko zasilania do silnika wyeliminuje albo uszkodzony silnik albo przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym silniczku są aby 2 bieguny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecej byc nie moze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem takie co były ze trzy tylko nie wiem po kiego to i od czego... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podepnę

 

u mnie żeby otworzyć szyby po prawej stronie trzeba najpierw przycisnąć guzik "do góry" i dopiero mozna je otworzyć. Bez tego zero reakcji na przyciskanie w dół. Jeśli już się przyciśnie do góry to szyby latają aż miło :)

 

o co biega? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co biega?

Stawiam na moduł, ewentualnie psiknij WD we wtyczkę na włączniku i we wtyczkach na module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuje się ktoś na których pinach sprawdzić napięcie przy naciskaniu guzikiem góra, dół? Kable w harmonijce na oko są ok lecz chcę sprawdzić czy z elektryką wszystko w porządku przed rozebraniem modułu. Prawa przednia szyba zdechła, przedtem raz działała raz nie.

http://i195.photobucket.com/albums/z58/arekrudy/samochod/110724_102921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem podobną sytuację z prawej strony, często winne są luty w sterowniku, znajdującym się przy silniczku. Na krótko silniczek działa normalnie. Niestety nie potrafiłem sobie z tym poradzić i mam teraz szybki na korbkę. Najgorsze jest to że taka szyba potrafiła się otworzyć w czasie jazdy, np zimą a potem ni hu hu nie dało jej się zamknąć. Ewentualnie za xx-razem w końcu udawało się zamknąć i wtedy można było iść np na zakupy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności