Skocz do zawartości
AdamUK

Oleje ktore pasuja do VW LongLife

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może się komuś przyda.

Swoją wiedzę opieram na doświadczeniach ze Skody Octavia 1.9 TDI BXE (forum OCP) a teraz Passata B7 2.0 TDI CR.

Po pierwsze nie wierzę w oleje Long Life, fakt, że dzięki zastosowaniu nowej droższej bazy syntetycznej typu PAO (tak tak są dwa rodzaje olejów silnikowych syntetycznych :-)) udało się stworzyć środek, który nie traci tak szybko swoich właściwości smarnych, nie oznacza, że przez dwa lata jest w stanie usunąć i zneutralizować wszelkie zanieczyszczenia wynikające z procesu spalania (a przecież o to chodzi). Poza tym olej musi posiadać dodatki i uszlachetniacze mineralne, które nie są już takie długowieczne. Dlatego olej zmieniam raz w roku lub co 15 tys. km, próbuje tak wycyrklować aby miało to miejsce przed zimą. Właśnie w niskich temperaturach start silnika jest najtrudniejszy i potrzebny jest jak najświeższy środek smarny.

W swoich samochodach spotkałem dwie normy do Skody bez DPF była to VW 505 01 i tam zalewałem olej 5W40 a do Paska CR z DPF low SAPS znalazłem 507 00 i podchodzi tylko 5W30 (chociaż ponoć niektórzy próbują 5W40 - to na razie nie sprawdzona informacja).

Z marek które mogę polecić z czystym sumieniem, które stosowałem lub stosuje to Amsoil AFL norma 505 01 - 5W40 i AEL norma 507 00 - 5W30, podobne godne uwagi są także Penrite Enviro+ oraz ewentualnie Xado Atomic 504/507. Reszta którą próbowałem, Motul czy Castrol nie umywał się do tych powyższych.

Nie próbowałem Millersa, ale z testów porównawczych do Amsoila wiem, że szybciej łapie temperaturę ale też i szybciej ją oddaje. Także teoretycznie na zimę lepszy Millers a na lato Amsoil (zaznaczam to tylko teoria).

Wiem, że chłopaki z OCP próbują, jako tańszego dobrego zamiennika Statoila Lazerway, ale tu nie mam żadnych doświadczeń i odsyłam do forum.

Mimo wszystko polecam zmianę oleju raz w roku lub co 15 tys. km, lepiej wymienić słabszy i tańszy olej dwa razy niż trzymać super wypas przez dwa lata oraz brać tylko ze sprawdzonych źródeł (żadne markety czy z beczki). W przypadku podejrzeń 1 litrowe baniaczki, z oryginalnymi zabezpieczeniami, bo nie opłaca się ich podrabiać, jak ma to miejsce w przypadku nawet 5 litrowych baniaków szeroko reklamowanych i znanych specyfików (spotkałem taki przypadek, w misce olejowej był popiół).

Edytowane przez MarioPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Może się komuś przyda.

Swoją wiedzę opieram na doświadczeniach ze Skody Octavia 1.9 TDI BXE (forum OCP) a teraz Passata B7 2.0 TDI CR.

Po pierwsze nie wierzę w oleje Long Life, fakt, że dzięki zastosowaniu nowej droższej bazy syntetycznej typu PAO (tak tak są dwa rodzaje olejów silnikowych syntetycznych :-)) udało się stworzyć środek, który nie traci tak szybko swoich właściwości smarnych, nie oznacza, że przez dwa lata jest w stanie usunąć i zneutralizować wszelkie zanieczyszczenia wynikające z procesu spalania (a przecież o to chodzi). Poza tym olej musi posiadać dodatki i uszlachetniacze mineralne, które nie są już takie długowieczne. Dlatego olej zmieniam raz w roku lub co 15 tys. km, próbuje tak wycyrklować aby miało to miejsce przed zimą. Właśnie w niskich temperaturach start silnika jest najtrudniejszy i potrzebny jest jak najświeższy środek smarny.

W swoich samochodach spotkałem dwie normy do Skody bez DPF była to VW 505 01 i tam zalewałem olej 5W40 a do Paska CR z DPF low SAPS znalazłem 507 00 i podchodzi tylko 5W30 (chociaż ponoć niektórzy próbują 5W40 - to na razie nie sprawdzona informacja).

Z marek które mogę polecić z czystym sumieniem, które stosowałem lub stosuje to Amsoil AFL norma 505 01 - 5W40 i AEL norma 507 00 - 5W30, podobne godne uwagi są także Penrite Enviro+ oraz ewentualnie Xado Atomic 504/507. Reszta którą próbowałem, Motul czy Castrol nie umywał się do tych powyższych.

Nie próbowałem Millersa, ale z testów porównawczych do Amsoila wiem, że szybciej łapie temperaturę ale też i szybciej ją oddaje. Także teoretycznie na zimę lepszy Millers a na lato Amsoil (zaznaczam to tylko teoria).

Wiem, że chłopaki z OCP próbują, jako tańszego dobrego zamiennika Statoila Lazerway, ale tu nie mam żadnych doświadczeń i odsyłam do forum.

Mimo wszystko polecam zmianę oleju raz w roku lub co 15 tys. km, lepiej wymienić słabszy i tańszy olej dwa razy niż trzymać super wypas przez dwa lata oraz brać tylko ze sprawdzonych źródeł (żadne markety czy z beczki). W przypadku podejrzeń 1 litrowe baniaczki, z oryginalnymi zabezpieczeniami, bo nie opłaca się ich podrabiać, jak ma to miejsce w przypadku nawet 5 litrowych baniaków szeroko reklamowanych i znanych specyfików (spotkałem taki przypadek, w misce olejowej był popiół).

 

Świete słowa LL to gówno które niszczy silnik ostatnio miałem B6 170 HP wymiana olej up o34 tys to nie był olej tylko woda tak leciał wartości smarujących zero !!! Kto leje LL temu gratuluje ale jak ma w D.. własne auto to jego sprawa NIE POLECAM , NIE KUPUJECIE AUT PO SERWISACH LL !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Użytkownicy LL proszę darujcie Sobie swoje bzdurny i denne wpisy że nie mam racji bo jesteście śmieszni ....

 

Na czym tu oszczędzać na sprawności auta ??

 

Nie stać was na raz do rok uczy tam co 10-15 tys na wydanie 200 zl na olej + filtr ...

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego doświadczenia używam 5w30 ESP,ECT,EDGE i bardzo je polecam, byle dalej od 5w40 EDGE.

 

Ps. Za częsta wymiana oleju nie jest wskazana, występuje zjawisko docierania świeżego oleju w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ze swojego doświadczenia używam 5w30 ESP,ECT,EDGE i bardzo je polecam, byle dalej od 5w40 EDGE.

 

Ps. Za częsta wymiana oleju nie jest wskazana, występuje zjawisko docierania świeżego oleju w silniku.

 

Widzę, że kolega należy do sporej grupy konsumentów zwanych rekalmożercami.

W sumie trudno mieć pretensje w naszym skomercjalizowanym świecie.

 

 

Tiaaaaa ... dociera się przez pierwsze 200 km, potem to już tylko traci swoje własności początkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem długo na Motulu teraz LIQUI MOLY i śmiało polecam.

Jakie są Twoim zdaniem zalety LM wobec Motula?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że kolega należy do sporej grupy konsumentów zwanych rekalmożercami.

W sumie trudno mieć pretensje w naszym skomercjalizowanym świecie.

 

 

Tiaaaaa ... dociera się przez pierwsze 200 km, potem to już tylko traci swoje własności początkowe.

 

Mario skąd masz taką informację o 200km bardzo chciałbym wiedzieć, poznać źródło, pozdrawiam.

Edytowane przez kondziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mario skąd masz taką informację o 200km bardzo chciałbym wiedzieć, poznać źródło, pozdrawiam.

 

Tu akurat nie potrzeba wielkiej filozofii. Popatrz co się dzieje z olejem do smażenia frytek.

Temperatura "pracy" podobna :-)

Ponadto po wszelkich większych pracach w silniku olej wymienia się na nowy, pojeździsz ok. 1000 km i idzie nowy, tym razem na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Long Life to wymysł producentów (swoje 3 grosze dorzucili ekolodzy) aby teoretycznie ograniczyć koszty serwisowania i żeby szlag trafił silnik po gwarancji. Częsta wymiana , najlepiej co 10-15 tyś (no max. 20) to podstawa. A jeśli miałbym polecić coś konkretnego to pod normę 504.00 507.00 polecam Meguina Compatible 5w30 (odpowiednik Liqui Moly Top tec 4200). Jest stosunkowo tani i lepszy niż większość znanych konkurentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to oszczędności. Na rynku niemieckim gdzie autko fruwają tylko na autostradach to jeszcze jak cię mogę ale w PL ten serwis to powód wyłącznie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeździ na Neste City PRO 5W30?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W drugiej połowie 2014 roku firma Shell zastąpiła olej Ultra Extra 5W30 nowym olejem Helix Ultra ECT 5W30 dostosowując swoją ofertę do rosnących wymagań rynku. Nowy olej spełnia lub przewyższa wszystkie parametry oleju Ultra Extra i jest jego bezpośrednim następcą."

 

 

 

Nie lejesz wszędzie polecanego Motula ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy olej spełnia lub przewyższa wszystkie parametry oleju Ultra Extra i jest jego bezpośrednim następcą."

 

 

To samo powiedziano mi w sklepie. Jednak sprzedający nie potrafił powiedzieć dlaczego na etykiecie nie ma normy, która mnie interesowała czyli 504 00 507 00? I tak naprawdę nie wiem czy ten olej ją spełnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w życiu nie zalał jeżeli na opakowaniu nie ma jak byk napisanej mojej normy. Niby wszystkie poprzednie zawierają się w tej nowe formule ale mimo wszystko ja bym nie lał. Nie ma wielkimi literami " VW 504.00/507.00" = nie leję ale to moje zdanie bez zagłębiania się w ten temat. Z pewnością na stronie producenta będzie info dokładnie o składzie i normach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam, że odkopuję ale można zaktualizować... Bo chyba nie ma już oleju Yacco 2103FAP. Ja mam u siebie zalane yacco DE 5W30 z aprobatą VW 504/507 i poszukałem u nich na stronie i nie znalazłem 2103 - pewno zmienili nazewnictwo od 2009r ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności