Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

myślę że coś jak varta bosch

 

Do tego co podał pawelb6 proponuję Banner , ja mam nie narzekam.:)

 

Przerabiałem ten temat jakiś miesiąc temu. Postanowiłem wymienić akumulator na tej samej marki co wkłada fabryka VW czyli MOLL. Polecam http://www.moll-batterien.pl/. Ja kupiłem wymiarowo mniejszy więc musiałem przerobić sobie stopkę - ale to nie jest problem. To naprawdę bardzo dobra frima. Akumulator kosztował mnie 446 zł.

Edytowane przez Du?y
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek
...Ja kupiłem wymiarowo mniejszy więc musiałem przerobić sobie stopkę - ale to nie jest problem...

 

A co tam sie przerabia?! :confused: W 3b stopkę się tylko przekręca odwrotną stroną w inny fabryczny otwór podstawy akumulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tam sie przerabia?! :confused: W 3b stopkę się tylko przekręca odwrotną stroną w inny fabryczny otwór podstawy akumulatora.

 

Niestety w moim przypadku akumulator miał taki wymiar, że nie pasowały fabryczne otwory stąd też wykręciłem oryginalną i dorobiłem sobie sztuką kowala piękną stopkę :)

 

Ps. Absolutnie nie miałem na celu stwierdzenia, że mój patent jest lepszy niż VW :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Groszek
Niestety w moim przypadku akumulator miał taki wymiar, że nie pasowały fabryczne otwory stąd też wykręciłem oryginalną i dorobiłem sobie sztuką kowala piękną stopkę :)

 

Ps. Absolutnie nie miałem na celu stwierdzenia, że mój patent jest lepszy niż VW :):):)

 

 

W takim wypadku zwracam honor :padam:

Ja też przerabiałem niedawno temat akumulatora i gdyby nie jeden z kolegów na forum który powiedział mi ze tam są dodatkowe fabryczne otwory do montażu, to pewnie do dziś bym szukał takiego o standardowych wymiarach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sony69

Witam. Jaki jest preferowany akumulator do Passat B3 2.8 VR6 1992r? Dzięki koledzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki aku polecacie do mojego autka (el. szyby, szyber, klima manualna)? Z kodów można wyczytać, że ma być 44Ah, 220A, bo w tej chwili mam wsadzony arktis 600A (nie wiem jakiej pojemności), a mam w drugim aucie, które jest na sprzedasz nowy aku 45Ah 410A jakiś włoski ale ma 3 lata gwarancji i nie wiem czy może być czy rozglądać się za większym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

casoni ;

 

Jak masz taki aku jak piszesz to może być , jak nie chcesz inwestować w aku " oczko" większy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GURAL za info.

Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj wyciągnąłem po raz pierwszy swój aku bo wczoraj został na noc z włączonym światełkiem od pasażera i rano nie dał rady :) Podłączyłem pod prostownik i spisałem dane z niego : jest to Varta 61Ah 330A nr kat. 000 915 105 AD :

https://www.worldimpex.com/parts/genuine-part-battery_208070.html

A niektórzy piszą że zalecany do Turbo jest 45 Ah ??

Ktoś może rozstrzygnąć który jest prawidłowy ??

P/S Pytam z ciekawości jakby ten co mam teraz nie dał już rady.

Pozdr.

Edytowane przez aswywiadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś może rozstrzygnąć który jest prawidłowy ??

To wszystko zależy jaki masz alternator w swoim autku, generalnie im większy (mocniejszy) alternator, tym większy akumulator. Jak na załączonej fotce. Dane oczywiście do silnika o kodzie AEB

2c9031b67c0c09d4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czesław

ja mam silnik 2.0 litry benzyna i w serwisie polecili mi aku 70-75 Ah!!!! paranoja

--- scalone ---

ale chetnie poslucham rady doświadczonego kolegi jaki mam aku kupic pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam silnik 2.0 litry benzyna

 

44 Ah przy altku 70A dla silnika ABF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 Ah przy altku 70A dla silnika ABF

Nic dodać, nic ująć :ok:

w serwisie polecili mi aku 70-75 Ah

Do tego aku Musiałbyś mieć alternator o mocy 90 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prime

VIN: WVWZZZ3CZ6P090612

Padł mi akumulator a raczej będę chciał kupić nowy. Możecie mi polecić jakiś najbardziej odpowiedni ?

Najlepiej heavy duty, żeby nie rozładował się na żadnym mrozie. Kompletnie się na tym nie znam

a do ASO nie mogę się już dziś dodzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możecie mi polecić jakiś najbardziej odpowiedni ?

Pytasz o pojemność czy o markę akumulatora?

Jeśli o pojemność, to sprawdź który z poniższych kodów masz w książce serwisowej

 

J1V czy J2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obcecnie jest 55 Ah i po tygodniu postoju padł, ale trzeba przyznać, że ma już 4 lata.

 

U mnie na wklejce jest symbol:

J1P = battery 220 A (44 Ah)

 

Oznacza to, że jest to minimalna moc akumulatora czy taki właśnie mam włożyć?

 

Dziwne trochę u mnie w takim samym modelu 1.8 T (AEB) na wlepce jest J0L co oznacza 340A (70AH) i co teraz taki sam włożyć ??

P/S Obecnie jest wsadzony z serwisu VW 330A 61 AH (wymieniony w V.2004) i już chyba pomału siada.

akufx1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie akumulatora.

 

Mam Passata 2001 r. 1.8T AWT.

 

Akumulator jaki posiadam obecnie to Centra 45 Ah.

 

Planuje kupić nowy, patrzyłem po allegro i znalazłem takie coś.

 

http://allegro.pl/item546256009_akumulator_bosch_60_ah_540a_giga_krk_ns_cena.html

 

Czy taki akumulator będzie dobry do mojego Paska?

Macie jakieś zdanie o tym akumulatorze Boscha, o jego wadach, zaletach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę odgrzeję temat akumulatorów

 

Okazało się że w moim Passacie potrzeba nowego akumulatora, obecnie siedzi Varta 85Ah, a że auto jest młode to myślę że to fabryczna bateria, przymierzam się do zakupu Varty Silver Dynamic 85 Ah, 800A jaki jeszcze model i markę akumulatora powinienem rozważyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem : BOSCH SILVER 52Ah/S5/520A/-272zł. Passat 1.8/20V alternator VALEO 90A. Po wymianie napięcie spoczynkowe 12,6 V,napięcie ładowania na alternatorze 14,1V. Po włączeniu świateł/mijania i drogowych/ oraz klimatronika na full spadek o 0,3 Volta do 13,8V. Poprzednio był założony 44Ah/7 lat/, napięcie spoczynkowe około 12V,napięcie ładowania na alternatorze było 14,6V. Przy rozruchu spadało do 9,5 Volta. Chyba dobry wybór???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności