Skocz do zawartości
Demon

Jaki akumulator do B5 (benzyna)?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od roku Varta 55Ah 540A o symbolu C10, auto czasami stoi po 2 tyg. nieruszane i jeszcze mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę wyskakiwał przed orkiestrę, dzięki za rady. Jeszcze mam jedno pytanie, może naiwne ale nie jestem dobry w kabelkach ;)

 

Wg VW moc rozruchowa powinna mieć 220A, co to dokładnie oznacza?

Czy mogę użyć np Centrę 45Ah, 450A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pinny

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Wpisałem dane do formularza podanego przez kri100V i wyszło: J1L = battery 280 A (60 Ah) oraz 8GD = alternator 90A. Zdecydowałem się na zakup Bosch S4 60 Ah/540A- 320 zł. Dziwne natomiast jest to, że wyszukiwarka akumulatora na stronie internetowej Boscha dla tego modelu i silnika APU podaje takie wyniki jak w pierwszym poście oraz jeszcze dopisek: :"Jeżeli do wybranego samochodu pasuje więcej niż jeden akumulator to przy wyborze prosimy kierować się następującą wskazówką. Należy wybierać akumulator o większej pojemności, kiedy samochód posiada dużo odbiorników energii t.j. Audio Hi-Fi, TV, elektryczną regulację, okien, siedzeń, szyberdachu, lusterek, ogrzewanie siedzeń, telefon, nawigację itp."- różnica 10-25 Ah. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60Ah to spora elektrownia. Biorąc pod uwagę sposób korzystania z auta, moim zdaniem w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Wg VW moc rozruchowa powinna mieć 220A, co to dokładnie oznacza?

Czy mogę użyć np Centrę 45Ah, 450A?

 

Jesli dobrze pamietam to jest tzw prad zwarcia czyli prad jaki poplynie jesli zewrzemy klemy akumulatora. Im wiekszy prad tym mniejsza rezystancja wewnetrzna i tym dluzszy czas samorozladowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450A to jest max. prąd rozruchowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując. Zgdnie z zaleceniem producenta, akumulator do 1,8T AWT to: ..?...Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzycho007, i o to chodziło. Rzeczowa i krótka odpowiedź. Bez zbędnych dywagacji. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam akumulator Centra Futura.Kupilem w tamtym roku, wytrzymal okolo 30000 km i padl.Robi zwarcie.Dzisiaj pojechalem reklamowc z usmiechem na twarzy,przeciez 24 miesiace gwarancji.Wpadlem do pierwszego sklepu z Centry gosc sprawdzil, mowi faktycznie robi zwarcie.DO reklamacji smialo ale nie u nas.Pojechalem do sklepu ktory mi na infolini doradzili.Zajezdzam koles pobadal i do mnie ze nie przyjmie, akumulator jest wyeksploatowany.W gwarancji jest pelno kruczkow z ktorych zawsze sie moga wymigac od reklamacji, mi np typ mowi, a skad ja mam wiedziec ze nie jezdzi pan taksowka, albo ze nie ma pan wadliwej instalacji w samochodzie. Nosz k.... :wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb
typ mowi, a skad ja mam wiedziec ze nie jezdzi pan taksowka, albo ze nie ma pan wadliwej instalacji w samochodzie. Nosz k.... :wpale:

 

Moim zdaniem to ten ,,Typ" zrobił Cię na szaro. Bez dwóch zdań powinien przyjąć baterie na gwarancje. Nic go nie obchodzi czy jeździsz na taxi czy coś takiego. Jak by sie uperał to dzwonisz do Rzecznika Konsumentów(najpier zagroź że tam sie zwrócisz) i oni sie już nim i tą firmą zajmą. Wiekszość sprzedawców woli unikać kontroli więc każde takie pogrożenie przeważnie prowadzi do zmiany zdania przez sprzedawcę:D

 

Co do bateri to mam future i jestem narazie zadowolony(20 000km)1 rok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on sie okazal typem ktory reklamacje rozpatruje i powiedzial mi ze to nie jest wada produktu,na pismie mi to da w poniedzialek, zadzwonilem do centry powiedzialem jak wyglada sytuacja to gosc powiedzial ze wierzy serwisantowi.W poniedzialek odbiore pismo i jade do innego serwisu bo sie dowiedzialem ze jescze jest jeden we wrocku.Najlepsze jest w tym ze koles mi wypomina ze padl bo moge jezdzic taksowka i krotkie odcinki itd a tu jest cytat z ich strony "centra futura.....zostala stworzona z mysla o nowoczesnych autach.....(jazda na krotkich odcinkach,parkowanie na wolnym powietrzu........) :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misiek_kb

A jak tam z wskaźnikiem naładowania?? Zielona kropeczka jest??

 

A oto warónki gwarancji Centry..

 

1. Producent potwierdza dobrą jakość i prawidłowe działanie akumulatora.

2. Okres gwarancji (od daty sprzedaży akumulatora) wynosi:

a) 24 miesiące* – dla akumulatorów gamy FUTURA, PLUS, STANDARD do pojazdów

wykorzystywanych jako samochody osobowe;

b) 12 miesięcy – dla akumulatorów STANDARD do samochodów ciężarowych oraz STAN-

DARD (6V) do maszyn i pojazdów rolniczych;

c) 18 miesięcy – dla akumulatorów SUPER HEAVY DUTY i HEAVY DUTY do samochodów

ciężarowych oraz HEAVY DUTY (6V) do maszyn i pojazdów rolniczych.

* Dla pojazdów użytkowanych zawodowo jako TAXI, pojazdów policyjnych, karetek pogotowia oraz

innych pojazdów, w których występuje częste rozładowanie i ładowanie akumulatora, okres gwaran-

cyjny wynosi 18 miesięcy.

3. W przypadku wystąpienia w okresie gwarancyjnym wady akumulatora, reklamację należy

zgłosić do punktu sprzedaży, w którym został zakupiony lub wskazanego przez sprzedawcę

punktu serwisowego.

4. Reklamacja zostanie rozpatrzona pod warunkiem wykorzystania akumulatora zgodnie

z przeznaczeniem i zaleceniami instrukcji obsługi oraz przedstawienia prawidłowo wypeł-

nionej karty gwarancyjnej wraz z reklamowanym akumulatorem.

5. W przypadku stwierdzenia zasadności (uznania) zgłoszonej reklamacji zapewnia się wy-

mianę akumulatora na nowy.

6. Gwarancją nie są objęte i powodują jej utratę:

6.1. wszelkie uszkodzenia mechaniczne i termiczne akumulatora spowodowane niewłaści-

wą eksploatacją np. zamarznięcie elektrolitu w rozładowanym akumulatorze,

6.2. samowolne naprawy, przeróbki lub zmiany oraz niezgodny z instrukcją montaż aku-

mulatora w pojeździe,

6.3. nieprzestrzeganie zaleceń instrukcji przy uruchomieniu, obsłudze, konserwacji, eks-

ploatacji i przechowywaniu akumulatora,

6.4. zasiarczenie ogniw w akumulatorze spowodowane niewłaściwą eksploatacją,

6.5. uszkodzenie akumulatora spowodowane niesprawną instalacją elektryczną w pojeź-

dzie

spływ mas czynnych spowodowany napięciem ładowania poniżej 13,9 V (dla instala-

cji 12 V),

spływ mas czynnych spowodowany napięciem ładowania powyżej 14,5 V (dla insta-

lacji 12V),

7. Nie podlega reklamacji akumulator, którego niesprawnością jest tylko stan nienaładowania

wynikający z wadliwie działającej instalacji elektrycznej w pojeździe.

8. Gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza

uprawnień kupującego, wynikających z niezgodności towaru z umową.

9. Na czas rozpatrzenia reklamacji firma nie wydaje akumulatorów zastępczych.

 

 

Czyli jeśli jeździsz na Taxi to zamiast 24 masz 18 miesiecy gwarancji. Do tego nie możesz mieć wadliwej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki aku polecacie do 1.8ADR dodam że tras raczej nie robię czasami wypad 100 kilometrów a tak przeważnie krótkie odcinki od 500 metrów do 2km do sklepu po napój bogów lub coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki aku polecacie do 1.8ADR dodam że tras raczej nie robię czasami wypad 100 kilometrów a tak przeważnie krótkie odcinki od 500 metrów do 2km do sklepu po napój bogów lub coś w tym stylu

 

Mam identyczny silnik jak Ty i w tej chwili siedzi akumulator 65Ah bo poprostu z takim kupiłem samochód. W tym tygodniu chce go sprawdzić i jeśli coś bedzie z nim nie tak wymienię na...mniejszy :) (ten widzi mi się za wielki, a posiadam nowiutką Centrę zakupiona jeszcze do B4-ki). Wg wlepki i kodów oryginalnie powinien być zamontowany akumulator 44Ah (kod J1P), natomiast Centra zaleca do tego modelu akumulator właśnie 50Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się skusze na max 55Ah krótkie przejazdy łatwiej doładować jak jest mniejszy ja tak myślę ale może tak nie jest może ktoś ma inne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad wymiana akumulatora w swoim pasku - 2001 rok - akumulator od nowosci nie wymieniany - na dluzszych postojach z wlaczonym radiem mam czasem problem z uruchomieniem silnika tak wiec wydaje mi sie ze to czas - patrzylem na forum - byc moze to wina nadmiernego poboru pradu - to tez jeszcze sprawdze ale juz tak na przyszlosc chcialbym sie dowiedziec czy sa jacys preferowani producenci i ewentualnie jaki amperarz brac pod uwage - nie za malo / nie za duzo - dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że coś jak varta bosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności